Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális, vagy...

Szerintetek ez normális, vagy már problémásnak számít?

Figyelt kérdés

Amiatt aggódom, hogy a barátom túl sokat iszik-e. Nem tudom megítélni, hiszen egy huszonéves, értelmiségi, jól kereső srácról van szó. Viszont a haverjaival hetente többször is berúgnak (van, hogy 3-szor egy héten), vagyis előfordul, hogy csak ő rúg be, de a többiek is ugyananyit isznak, mert ő kicsit rosszabbul bírja az alkoholt. Ráadásul kb 4 sör megivása után már nem emlékszik az este további részére (viszont így maximum 5 sört iszik meg...). Nem szokott alkoholtól hányni, vagy annyira berúgni, hogy ne tudjon járni és nem befolyáolja azt sem, hogy korán fel tudjon kelni, nem szokott nagyon másnapos lenni, legfeljebb kicsit fáradtabb.

Szóval ez normálisnak számít ebben a korban, vagy ha valaki ennyit iszik az problémás?


2012. máj. 28. 13:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tényleg túlzás amt írtok. Soha nem volt, így nem is lesz agresszív részeg típus, inkább szerelmes részeg szokott lenni. Nem mondaná azt sem soha, hogy pofa be, mert ő tartja el a családot, mert egyszerűen nem ilyen személyiség.

Tényleg hiba volt itt feltenni ezt a kérdést, de köszönöm annak, aki képes itt is normáls hangnemben, annak ellenére, hogy online felületen van önmagából nem kifordulva, emberi választ adott. Csak azért tettem fel a kérdést itt, mert mivel gyerek korunk óta barátok vagyunk ezért nem nagyon tudtam volna ezt a kérdést kinek feltenni, hiszen közös barátaink vannak, akik ugyanúgy nem tudnák ezt objektíven megítélni. És én meg nem akarom azzal letámadni, hogy túl sokat iszik, mint valami igazi sárkány-barátnő, úgy, hogy nem is biztos, hogy van erre okom...

2012. máj. 28. 19:06
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sok,de azért SZERINTEM,mert én ha iszom,nagyon csúnyán másnapos vagyok már 3 sör után ,de én lány vagyok :)))

Férfi,tehát többet bír,és ha tényleg emiatt nem hanyagol el semmit,se téged,se a munkáját,kötelességét,akkor neki ennyi a bírható adagja és kész. Csak arra figyelj,h drasztikusan ne nőjjön a mennyiség és az alkalmak száma. Nem kell túlparázni,okos ,értelmes fiatal felnőttek vagytok mindketten,ha baj lesz,úgyis észreveszed :)

2012. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok. Valóban túlzás, amit írnak, de mindenképpen van alapja.

Szerintem senki nem megy hozzá egy alkoholistához, aki agresszív.

Csak a szüleim példájából tudok kiindulni. Fiatalkorában apukám is ennyit ivott kb, anyukám meg azt gondolta, fiatal még, miért ne. Nem buta nő édesanyám, és biztosan nem szül apámnak gyereket a mostani eszével.

Ő is hősszerelmes részeg volt, és 20 év alatt oda jutottak, hogy betörte az üvegajtót - elváltak. Az alkohol elég alattomos dolog, tényleg. Volt olyan, hogy hallucinált apám, és mi nem lehettünk otthon, anyukám meg egyedül volt vele. Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha azt mondja a hang, hogy verje meg...

Én nem mondom, hogy legyél házisárkány, de beszéld meg vele, hiszen neked sincs ínyedre a dolog, ahogy látom.

Én pl simán meg tudom beszélni a barátommal, hogy felőlem ihat, ha bulizik, de neki sem olyan jó, ha négykézlábon kell járnia, annyira részeg. Igya magát jókedvűre, és kész.

2012. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!