Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
92%

sehogy


én is megzavarodnék ha otthon kellene ülnöm állandóan


kell a felnőtt társaság

2011. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 anonim ***** válasza:
87%
Ne ébreszd rá semmire, viszont kezdj el lapozgatni egy szakácskönyvet. Itt az ideje, hogy kivedd a részed a munkából.
2011. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 anonim ***** válasza:
93%
Próbáltad már hogy évekig a 4 fal között éld az életedet? Teljesen természetes, hogy h ovisok a gyerekek az anya szeretne egy kicsit vissza kerülni a társaságba ha nem akar begolyózni...
2011. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 Tinker Bell ***** válasza:
41%

Akkor találjatok egy köztes megoldást: otthon végezhető munka.


Amíg a gyerekek oviban vannak délelőtt, addig anyuka dolgozik otthon, közben fő az ebéd. Így mindenki jól jár!


De azért őt is megérthetnéd! Hiszen nektek akar jobbat csak! Ha kicsivel is,de jobban élnétek az ő fizetésével.

2011. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 A kérdező kommentje:
néha így is idegbeteg estére a gyerekekkel, mi lenne ha mellette egész nap olyat kéne csinálnia sz.r pénzért, ami még csak nem is jó? Akkor üvöltözne is?
2011. máj. 6. 16:18
 6/131 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha erre próbálod kényszeríteni a feleséged abba a házasságotok fog tönkremenni. Minden józan eszű ember megőrülne ha a 4 fal közt kéne leélnie az életét úgy, hogy folyamatosan csak mások kéréseit teljesíti (mos, főz, takarít, gyereket nevel stb)

Te is tartsd szem előtt a család érdekeit.

2011. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 anonim ***** válasza:
92%
Nem uvoltozne.én is 4 éve itthon vagyok a gyerekkel,o már az oviba jár,de megbolondulok.az én férjem is szereti ha rendre és meleg kajára jon haza,de egy nonek is ki kell mozdulni otthonról.a munkahelyen mással is beszélget,mással foglalkozik,és ha hazamegy,jo lesz neki a családjával.ne eroltesd neki,a kis pénz is pénz,és a feleséged nemhogy idegesebb lesz,hanem nyugodtabb.
2011. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/131 anonim ***** válasza:
83%
Menjen el 4 órás munkára, akkor marad ideje a családra, és keres is valamennyit.
2011. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 anonim ***** válasza:
96%
hosszú távon az a jó ha azt tudja csinálni amit szeret. lehet hogy több ideje lenne a gyerekekre, de egy idő után begőzölne, na az nem tenne jót a családnak se. lehet haszontalannak érezné magát és ez lelki problémákat okozhat. én is megőrülnék otthon. hidd el, hogy nem összeegyeztethetetlen a munka és a gyereknevelés. amúgy meg a házimunkába te is besegíthetsz ám.
2011. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 anonim ***** válasza:
91%

én is üvöltenék ha egész nap otthon kellene lennem...


igy hogy napközben meló,délutántól család,igy jó,megvan az egyensúly


téged az zavar,hogy igy neked is be kell segitened a háztartásba,ugye?

2011. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!