Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy társ (feleség,...

Szerintetek egy társ (feleség, menyasszony, barátnő) elvesztése (halál, szakítás) okozhat akkora fájdalmat, hogy teljesen belebetegszik az ember, akár bele is hal?

Figyelt kérdés
A belehalás nem öngyilok, hanem leépül testileg lelkileg...

2012. jún. 2. 07:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Az idősebbeknél a házastárs elvesztése sokszor vezet ahhoz, hogy a másik is meghal pár hónap után.

Fiataloknál ezt nem tudom elképzelni.

2012. jún. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Depresszióra hajlamos személynél esetleg, bár nehezen tudom elképzelni a halált emiatt. Nyilván szomorú lesz, pláne ha haláleset történt, annál idő kell a feldolgozáshoz. Időseknél valóban nagyon gyakori, hogy hosszú házasság után egymás után halnak el, főleg ha a nő távozott előbb, de fiataloknál ez nem valószínű.
2012. jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
96%

Igen, ez a pszihoszomatika. A pszihé a lélek megbetegíti a szomát a testet. Ez úgy működik, hogy bármilyen trauma éri a pszihét az egy skálán amit tónusskálának nevezünk egyre lejjebb kerül. Minél lejjebb van valaki annál kevesebb a cél, és a túlélési esély. Minél öregebb valaki annál nehezebben kerül vissza magasabb szintekre, beragad itt, és igen apátiába vagy halálba is kerülhet ez. Fiataloknál ez azért nem jellemző, ők max apátia, bánat szintjére csúsznak, és hamarabb feljönnek. De itt azért jellemző az öngyilkosság is.


Ha valaki ilyen helyzetben van, azonnal segíteni kell neki újabb célokat adni! Aki ezt nem ismeri elég zagyva lehet amit írtam. Keress rá: Ruth Mishull: Érzelmek. Tanítani kellene.

2012. jún. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Okozhat. Ezért kell nagyon vigyázni rá.
2012. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
igen. én biztos belehalnék. 27/nő
2012. jún. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Ismertem pár esetet, komolyan nem egyet, ahol hazament az egyik fél, mondta a párjának: az orvos mondta, beteg vagyok, hónapjaim vannak hátra... A másik fél pedig ettől összetört, heteken belül meghalt, pedig előtte semmi baja nem volt előtte.

Igaz, ilyenkor a beteg fél is utánahal, de egy esetben megtörtént, hogy ő aztán valami csoda folytán felépült mégis, és élt még majd 30 évet, újranősült, de mondta, hogy sosem tudja elfelejteni a feleségét, aki annyira szerette, hogy belehalt abba a gondolatba, hogy elveszítheti.

2012. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Volt egy lány ismerősöm, akinek meghalt az apja, és az anyja, amint megtudta a hírt, a szíve megszakadt. :( (nem tudom pontosan mi történt a szívével)

Szerintem én is belehalnék, ha elveszíteném párom, annyira jók vagyunk együtt, bele se merek gondolni...

2012. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy borzalmasan kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen létező, szomorú dolgot minek kell lepontozni? Ki az az elmebeteg, érzelemmentes idióta, aki ezt teszi, ezzel megkérdőjelezve az érintett felek érzelmeit is? Jól esik neked? Ha te nem halnál bele, ha a párod meghalna, az a te bajod, attól még más lehet belehalna és sokan sajnos elhunynak, akkora sokként éri a szervezetet!
2012. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Igen, létezik.

8. ezen kár idegeskedned:) nem a válasznak szól, hanem gyerekes hóbort.

2012. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen.
2012. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!