Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy társ (feleség,...

Szerintetek egy társ (feleség, menyasszony, barátnő) elvesztése (halál, szakítás) okozhat akkora fájdalmat, hogy teljesen belebetegszik az ember, akár bele is hal?

Figyelt kérdés
A belehalás nem öngyilok, hanem leépül testileg lelkileg...

2012. jún. 2. 07:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%

szerintem igen

bár engem csak elhagytak, de 15 kiló lement rólam, egykori önmagam árnyéka vagyok csak

ha ez így megrázott 1 együtttöltött év után, simán el tudom képzelni hogy belehal a másik elvesztésébe az, aki hosszú éveket, évtizedeket leélt az illetővel

2012. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is lehetséges sajnos...

Kedves 14-es! Nagyon sajnállak titeket, ne add föl, hidd el, lesz ez még jobb, és egyre jobb, csak idő kell hozzá. Édesapámnak is 2-3 év kellett, hogy helyre jöjjön édesanyám halála után, benne is én és a nővérem tartottuk a lelket. Szeressétek egymást nagyon a gyermekkel, és vigyázzatok egymásra! A legjobbakat kívánom nektek, teljes szívemből!

2012. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
85%
Én sem tudom most hogyan tovább... Gyomoridegem van, mindjárt hányok. Ma szakítottunk véglegesen.:'( És nem tudom mikor leszek túl rajta. Életem szerelme, együtt nőttünk fel.
2012. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
83%
Pár hónapja hogy vége és szép lassan kezdek felépülni, de még sokszor szorít a mellkasom a hiányától. Én elhiszem hogy ebbe akár bele is lehet halni ha nincs lehetősége az embernek uj célokat felállítani.
2013. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

Jó kérdés, gúnyosan azt mondanám, hogy épüljön le az illető, ha van rá ideje.

De sztem minden változást, legyen az veszteség, meg kell próbálni elfogadni, és túllépni. Nem kell egyből örömtáncot járni természetesen... De sztem ez egyéni döntés, hogy ki mennyire ragad benne egy rosszabb állapotban.


Nagybátyám pl most lesz 40, és 20 volt, mikor szakított a bnőjével, amit később nagyon megbánt, de a csajnak férje lett idő közben. Az óta megy az önsajnálat, és a vergődés. Nem gondolnád, milyen szinten. úgyhogy én láttam olyat, hogy nagyon le tud épülni az ember egy ilyen miatt akár.

Főleg, ha más is közrejátszik.

De bármikor dönthet úgy is, hogy összeszedi magát. És, ha nehéz is, de tovább halad.

2013. márc. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem bele lehet halni ebbe, aminek két lehetősége is lehet. Tudományosan bizonyított tény, hogy a lélek képes megbetegíteni a testet, ha valaki sokat szomorú, depressziós, az kiütközik testi problémákon is. Nálam is volt hasonló, bár én csak állandó sápadtságig, ájulásig jutottam és időben eljutottam megfelelő kezekbe, akik a tünetkezelésen felül a probléma gyökereire is felhívták a figyelmemet.


Ezenfelül leépülhet az ember szimpla hanyagságból is. Az ember ha igazán el van keseredve, nem eszik, nem törődik magával, stb. Lefogy, elhagyja magát, simán eltudom képzelni, hogy ebbe is bele lehet halni.

2013. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
41%
Nekem a nagymamám halt el papám után egy hónappal. Előtte teljesen fitt volt, de ahogy meghalt a papa, folyamatosan leépült, teljesen maga alatt volt, alig evett... 76 éves volt. Szóval szerintem okozhat halált is. De egy fiatalabb szervezet szerintem jobban viseli az ilyen mély gyászt, ezért ők "csak" belebetegszenek - szó szerint. De persze nem vagyunk egyformák, mindenki másként gyászol.
2013. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
70%
Én már vesztettem el embert, de csak úgy hogy soha többé nem láttam… Nem fogom tudni elfelejteni, de nem épulok le… :(
2015. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!