Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a férfinak jobbnak...

Miért kell a férfinak jobbnak lennie, mint a nőnek?

Figyelt kérdés

10 perce sem, hogy olvastam ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És sok válaszoló természetesnek veszi, hogy a férfinek KELL jobbnak, okosabbnak, gazdagabbnak lennie, mert különben tyű de nagy baj lesz a pasinak az egojával meg a mittudoménmicsodájával....


Én ezt sosem érettem.


A középkorban élünk még mindig?


Mi lehet az oka, hogy még mindig itt tartunk?


Nem érzitek nevetségesnek?


Minek kell egy férfinek magasabb végzettség???


Miért kell, hogy a nő mindenben kevesebb, kisebb legyen, csakhogy a pasinak ne legyen kisebbségi komplexusa???


Miért van ez??? Okok, amiért ez még mindig így van.

Érdekes, sokszor a nőket érdekli a legkevésbé, hogy pl. egy pasi kevesebbet keres. De a pasinak ez mindig megalázó, és zavaró. Miért? A sok pénz nélkül senkinek érzi magát?


Vagy egy másik verzió, hogy a pasik lenézik a nőket, és ezért nem lehet egy nő jobb náluk??? (= pasik ostobasága)

pl:. "na nemár hogy egy NŐ (lenézés)többet keressen, jobb iskolája legyen mint nekem (ugye én vagyok a jani).


Vagy lehetséges, hogy a pasik eredendően kevesebbnek nézik magukat a nőkhöz képest, és azért teremtették meg maguknak ezt a kis világot, a hülye büszkeségükkel, hogy "utolérjék" a nőket?


Erre válaszoljon már valaki!


Miért rossz az, ha egy nő többet keres mint a férj, vagy gazdagabb vagy több az iskolája????

A férfinek miért van kisebbségi komplexusa, ha rosszabb?

A nőnek miért nincs semmi baja, ha rosszabb???


Magyarázatot várok!


Normális hangon kérem a lehetséges elgondolásokat, hogy a pasik miért ilyen büszkék, a nők meg miért nem lehetnek büszkék?



2012. jún. 2. 17:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
44%
Engem nem háborÍt fel, teljesen természetes, hogy a nők "jobb" férfit keresnek. Belénk van kódolva. Persze jöhet a nagy szerelem, amikor minden háttérbe szorul, de később kiütközhet. Azért a néknek gondolni kell arra, hogy gyereket szülnek és fel kell adni a munkájukat,ha eddig ők vitték előre a dolgokat, akkor itt már gond lehet. És nem végzettségre gondolok, mert kisebb végzettséggel is el lehet érni többet. És nem a középkorban élünk, de én olyan korban se szeretnék, ahol nem nézhetek fel a páromra. Nekem igenis kell. Aki azt mondja, hogy nem, az vagy hazudik, vagy nagyon szerelmes.
2012. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
76%

Ez baromság. Én is egyetemista vagyok (2 mérnöki szakon párhuzamosan), és pincér barátom van. Nincs diplomája, csak szakvégzettsége, de azt kell mondanom, hogy inteligensebb mint én. Hiába tanulok jól, vannak nyelvizzsgáim, ő mindenkivel jól el tud beszélgetni, a vendégei pedig csak miatta járnak be (város polgármestere, főorvosok, mérnökök stb.) Annyira hatalmas a lexikális tudása, ráadásul meg is érzi kivel milyen hangon kell társalogni. Neki kicsit fáj szerintem, hogy Én egyetemista vagyok (Ő is szeretett volna, de nem engedték még régen a szülei).

De lényeg a lényeg, csak az olyan kretén egyetemista p..sák várják, mint a linkelt kérdező, hogy neki menő közgazdász férje legyen, 1,5 millás fizetéssel.

2012. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Nos, leírnám apósom dilijét, de korábban volt róla kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Páromat meg ugyancsak zavarta, hogy valamivel többet keresek nála, plusz, hogy magasabb iskolám van, mint neki. (nekem is csak érettségim van, szóval nem valami nagy durranás, de ő "csak" iparit végzett, ezért hisztizik)


Amúgy egy nagy baromságnak tartom. Anyám mérnöki diplomával rendelkezik, apám érettségizett lakatos, őt nem zavarta, mikor anyám többet keresett. Később meg ő tarthatta el, meg azóta sem tudott magas fizetésű állásba kerülni, míg apám elég jól keres a szakmájával.

2012. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

78%-kal egyetértek. De senki sem a kérdésre válaszolt.


Az, hogy a férfi a "kenyérkereső" az nem belénk van kódolva, hanem a társadalom kódolta belénk.

Egy nő ugyanúgy tud versenyezni-haladni, küzdeni, mint egy férfi.


Még mindig nem válaszoltátok meg, miért érzi magát a férfi kicsinek? (ha pl. nincs annyi iskolája, vagy pénze mint a nőnek)?

A nőnek miért nem sérti a büszkeségét, hogy neki nincs annyi pénze vagy iskolája, mint a párjának? A nő direkt alacsonyabbrendűnek hiszi magát, ezért?

Nem hiszem, hogy mindenkinek van dolga. Pl. anőké a háztartás. ez egy baromság. ez egy nőkre rásózott muszáj dolog, amit nem lehet élvezni, nincs haszna, nem tudja vele biztosítani a jövőjét. Ez nem kreatív és nem elismert. Ezt valójában a nőkre sózták rá plusz teherként.

a nőnek is vágya, az, ami a férfinak. Mivel emberek vagyunk, szeretünk alkotni, fejlődni, sikert elérni. ez az élet rendje.

Egy férfira fel kell NÉZNI. Miért a nőre nem kell??? Nem sok pasitól hallom, hogy nekem fontos, hoyg a nőmre felnézzek.... pedig fontos, mert ez egy alap dolog a másik tisztelete.

2012. jún. 2. 19:00
 15/36 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem mind a nőre mind a férfira fel kell tudjon nézni a másik nem, de nem ugyanazért. A pénzkereset a mai világban a vadászat megfelelője. Ha az ősember nem tudott volna levadászni egy mammutot, a családja éhenhalt volna. Azért a nők olyan férfit választottak, aki tudott elég élelmet teremteni. Ez ma a pénz. Erős férfi, aki meg tudja védeni a családját, és okos, hogy el is tudja tartani.
2012. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Az már más kérdés, hogy szerintem az észt nem a végzettség foka mutatja. Illetve nem mindig és nem csak az.
2012. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
Emberi természet, vannak nők, akik küzdenek a jogaikért, de őszÍntén, ha nem egy nő teremt meleg otthont, akkor ki? Egy férfi? Úgy érezném, mintha levágtam volna a micsodáját.
2012. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

6 Erről ugatok.A férfiak egoisták.Ebből volt a baj a családomban is.Persze vannak kivételek,akik tényleg szeretik a feleségüket és nem akarják teljesen maguk alá gyűrni,de a többség nem ilyen sajnos.


Amúgy nekem is szükségem van rá,hogy felnézhessek a leendő páromra,szerintem ebben nincs semmi rossz,genetikailag tényleg így vagyunk kódolva.Nekem csak azzal van a bajom,hogy ellehetetlenítik a nők életét,mert ez egy undorító férfias világ,itt csak az ér el valamit,aki törtet,meg aki átgázol másokon.Aki békét,meg nyugalmat szeretne,az meg bekaphatja.Itt a baj.Amúgy meg én szóba sem állnék olyan férfival,aki csak azért akarna tőlem valamit,hogy az egoját legyezgesse,az ilyeneket mindig elküldöm a qurva anyjába:)Legyen egoista,de egészségesen.

2012. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs orbitális különbség, akkor nem gond. De azért normális ésszel fel lehet fogni, hogy 20 évesen összejön egy lány és egy fiú, a lányból esetleg valahol felső vezető lesz, a srác meg mondjuk burkoló és nem is nagyon tesz érte, hogy jól keressen, elérjen valamit, akkor menthetetlenül tönkremehet a kapcsolat. A nő találkozik olyan férfiakkal, akik mentalitásban közelebb állnak hozzá, az életfelfogásuk is más. Itt szerintem nem az a lényeg,hogy milyen különbségek vannak, hanem, hogy mennyire tudnak egymással változni, ha valaki megragad egy szinten, ott később gondok lesznek.
2012. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

"Az, hogy a férfi a "kenyérkereső" az nem belénk van kódolva, hanem a társadalom kódolta belénk." A férfi már az ősidők óta kenyér-mammutkereső. Igaz, hogy ezt akkor is a társadalom, egy ősi társadalom elvárása volt, mivel egy nő sosem volt olyan erős és gyors, hogy mammuttot ejtsen. Ha nem lettek volna férfiak, még mindig áfonyabogyón élnénk.

"a nőké a háztartás. ez egy baromság. ez egy nőkre rásózott muszáj dolog, amit nem lehet élvezni, nincs

haszna" Ha szerinted nem hasznos magad körül rendet tartani, jókat főzni és tiszta ruhába járni, akkor elég haszontalan életet élhetek. Én igenis élvezem, és egy kiadós tavaszi nagytakarítás után még büszke is vagyok magamra! És még a párom is megdicsér, úgyhogy igenis megbecsült dolog.

"Nem sok pasitól hallom, hogy nekem fontos, hogy a nőmre felnézzek...."

Egy férfinak az a fontos, hogy a felesége/nője a többiek szemébe ne legyen Qrva, legyen rendezett tiszta, nevelje jól a gyerekeket, legyen egy rendes munkája, így a társadalom megbecsült tagja. Szerintem egy férfinak is fontos, hogy a párjára felnézzenek, de a jobb kifejezés a tisztelet! Ha jól belegondolok, minden pasi ilyen nőt akar.

2012. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!