Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbíznátok egy börtönvisel...

Ti megbíznátok egy börtönviselt emberben?

Figyelt kérdés
Ha a férjed/barátod pár év múlva közölné veled, hogy börtönben volt, te hogy reagálnál? Agresszívan viselkedett egy másik emberrel (részeg volt) de szerencsére nem lett senkinek komolyabb baja. 21-22 éves volt amikor ez történt. Számtalanszor bocsánatot kért amiért nem mondta el és sokszor mondta, hogy megbánta. 8 éve szabad és azóta nem csinált semmit, viszont a börtönben összeszedett haverok egy részével tartja a kapcsolatot (a normálisabb részével). Az előző komolyabb barátnői szakítottak vele amikor megtudták az életének ezt a részét, szóval nem tudom, hogy mit csináljak mert igazából kedves, szeretnivaló ember de nem tudom, hogy ezek után hogyan bízhatnék benne. Gondolkodási időt kértem.

2012. jún. 3. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de kicsi részeg agresszivitásért senkit nem csuknak börtönbe. Mégha 8 napon túl gyógyuló a "kicsi agresszivitás" akkor is csak max. felfüggesztettet kaphat.

hacsak nem a huszadik esetről van szó.

2012. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Írtál már ki kérdést erről, csak akkor a saját nevedben. Ha emiatt elhagynak sorban a lányok, akkor nem megfelelő lányokkal kezdesz. Esetleg segíthetne, ha a sértettnek bemutatnád a lányt és látná, hogy még ő is megbocsátott.
2012. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Az én párom ugyan nem ült börtönben de neki is van vannak fekete foltjai az életében. Nekem ezt az első hónap után mondta el, mert azt akarta, hogy tisztán lássak, és hogy eldönthessem hogy így is akarom e őt. Megkérdeztem tőle, hogy ezek lezárultak-e és azt válaszolta, hogy igen. Ezután én teljes mértékben megbízom benne. Szerintem ha a te párod elmondta ezt neked és tényleg nem csinált semmit akkor megbízhatsz benne.
2012. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Az én nagybátyám is ült börtönben nem is keveset lopásért, de ettől nem lett kevesebb ember, mindenkinek segít egyből még ha neki is okoz majd gondot vagy anyagi terhet, azt nézi másnak mi a jó és egyből ott van, ő az első aki rohan ha baj van ráadásul ért mindenhez, ez nem ettől függ. Meg kell nézni miért ül börtönben az ember, mert gyilkosságért ülni meg pl lopásért ülni vagy adócsalásért az nem ugyanolyan súlyú dolog.
2012. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Az én párom ilyen. Volt börtönben garázdaságért (részegen szétverte a kocsmát), és testi sértésért (jól elvert néhány embert). De ő már az elején elmondta ezt nekem, és azóta sem volt semmilyen összeütközése a törvénnyel.


Abban viszont nem tudom, hogy te hogyan tudnál megbízni ilyen emberben, mert nem ismerlek. Nekem ez nem okozott különösebb gondot, bár azt megmondtam neki, hogyha még egyszer ilyen előfordul, és valamiért lecsukják, rám a továbbiakban nem számíthat. De szerintem ez korrekt volt.

2012. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

... ha a barátod pár év múlva közölné veled ...

azért ez teljesen más dolog, várni az őszinte vallomással pár évet, vagy rögtön a kapcsolat elején elmondani. Ki tudja még, mit tartogat a tarsolyában?

2012. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem sem számít,hogy volt-e börtönben valaki.Persze itt nem gyilkosságra(mondjuk van olyan aki önvédelemből ölt és azért ül),pedofiliára vagy nemierőszakra meg erőszakos rablóra kell gondolni de mondjuk egy piti bolti tolvaj semmilyen veszélyt nem jelent a társadalomra és lehet nagyon jó ember is.Sokan csak belekeverednek valamilyen bűncselekménybe mondjuk verekedésbe és garázdaságért máris büntetik független a körülményektől(ki kezdte miért kezdte meg ilyenek).Pénzbirságért is leültetnek ha nem fizeti ki az ember.Szóval könnyű börtönbe kerülni ez még nem jelenti,hogy rossz ember valaki!Különben meg a bűnözőknek is vannak családjaik,szeretteik ahogy bárki másnak.
2012. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2012. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Hibázott,megkapta érte a büntetését.Utána kijött,és megpróbált tiszta lappal kezdeni.Valószínűleg azért nem mondta el neked,mert az előzőekből tanulva nem akart elveszíteni.Ne a múltja,hanem a jelene alapján ítéld meg.Ha szereted,és semmi más nem szól ellene,akkor szerintem nem kell szakítanod vele emiatt.
2012. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Egyszer bíztam meg egy börtönviseltben... ő emberölés kísérlete miatt ült. Hiba volt, mert miután szabadult, erőszakoskodott, megvert, pedig első 4-5 hónapban olyan volt, mint a kisangyal...

Mostani páromnak is volt ügye, ezt olyan 4 hónap együttlét után mondta el, de az lopás volt, semmi komoly, és nem ült érte, csak felfüggesztették. Tanult belőle, és állítom, hogy mérföldkövekkel jobb ember, mint akármelyik másik pasi, aki rám akart hajtani.

2012. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!