Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi kedvenc választás-miér...

Családi kedvenc választás-miért, miért, MIÉRT?

Figyelt kérdés

miért van az, hogy egy ember a saját leszármazottait nem szereti egyformán és aki nem a kedvenc, az tehet bármit akkor is örökre futottak még marad? (nem feltétlenül durván ki ütköző megkülönböztetésre kell gondolni. van olyan, amit a folyton megtapasztalható apróságokból szűr le az ember)


olyan emberek válaszoljanak főleg, akik


1. nem szeretik egyformán a gyerekeiket vagy unokáikat


2. kedvenc gyerekek voltak


3. "nem kedvencek" voltak és lett gyerekük és ők is kivételeznek



köszi!



2012. jún. 3. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

2 gyermekem van, egy férfi, és egy lány.

A férfi 21 éves, nem tanul, nincs érettségije, és nem hajlandó elköltözni, igazából nincs is miből, mert hiába talált 3 év alatt 50 munkát, az összesből kirúgták első nap mivel elviselhetetlen.

A lány 14 éves, profi szakács, jeles tanuló, orvosnak készül, még sosem volt vele semmi gondom.

Úgy röviden ezért.

2012. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk öcsém volt mindig a "kedvenc". Mert laza, flegma, egoista, és mert fiú.

Akármit csinálhat-nemrégiben pl. kirúgták a munkahelyéről, mert nem járt be, és anyum egy napi "mogorvasággal" meg egy kis fejmosással elintézte az ügyet.

Én legutóbb, mikor otthon voltam nem mosogattam el valamit magam után és kb. közölték velem, hogy takarodjak vissza az albérletembe.


Az élet sajnos ilyen.


25/L

2012. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Jah és akármilyen döntést hoztam eddig az életben, vagy akármilyen sikert értem el, anyum csak zombin mosolyogva bólogat, oda sem figyelve, ellenben amikor testvérem pénzt tarhált egy kamu külföldi, két hetes melóra (bulizni mentek ki haverokkal), akkor büszkén mesélték mindenkinek, milyen talpraesett srác. Miután lebukott, mintha meg sem történt volna a dolog.

Második voltam.

2012. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a szülő nem tudja mindegyik gyerekét egyformán szeretni. Általában azt szeretik jobban szerintem akiben saját magukat meglátják vagy megtalálják. Ez nem azt jelenti hogy az aki nem kedvenc azt nem szeretik, csak nem úgy szeretik, mint a másikat.

De miért is várjuk el a szülőktől hogy egyformán szeressék a gyerekeiket? Ez nem kötelesség. Nem KELL egyformán szeretni, és nem is szabad erőltetni. Épp azért van 2 szülő és több nagyszülő hogy a gyerek megtalálja azt aki őt kedvencként szereti, mert a családban az anya és az apa nem fogja ugyanazt a gyereket "választani" kedvencéül. Ez nem is egy választás, inkább csak egy preferencia, egy olyan, hogy meglátom saját magam a gyerekben vagy az unokámban.

2012. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez egy baromság, hogy "nem is kell egyformán szeretni" a gyerekeinket...

Eleve ilyen nincs, hogy "kell szeretni", vagy jön ez az érzés belülről, vagy nem.

Tesómat mindig is előrébb helyezték a szüleim, a mai napig, pedig már férjnél vagyunk, gyerekeink vannak.

Én pedig nem is tudom megérteni, hogy hogy lehet két gyerek közt különbséget tenni. Nem egyformák, két különböző emberke, én felelős vagyok értük, és nekem mint szülőnek kell lennem a legbiztosabb pontjuk egész életükben.

Ostoba ember az, aki azért mert mondjuk a párja vonaláról örökölt az egyik gyereke bizonyos rossz tulajdonságokat, azért kevésbé szereti azt a gyerekét. A szülőség az önzetlenségről is szól, nem azért szeretem jó esetben a gyerekem, mert azt várom, hogy ő kedves legyen velem.

Másrészt egy csomó minden nevelés kérdése, és sokszor a szülő kudarca, ha a gyerek hülye lesz felnőttként.

2012. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyke vagyok,mégis ezt csinálták velem a szüleim.Mindig mindenkit elém helyeztek.Nem kellenek ehhez testvérek,elég pár idegen,ők maguk és a folyamatos feltűnési s.eggviszketés a külvilág felé,hogy tökéletesnek mutassák magukat,miközben egy igazi pokolban élünk.Én ezért nem akarok megfelelni senkinek.És milyen érdekes,anyai ágról van egy rakat unokatestvérem,ott mégsem éreztem magam soha úgy,hogy le vagyok sz@rva.Persze nem mindenkinek van ilyen remek sorsa,mint nekem.

Bocs,nem a kérdésre válaszoltam,mert ez nem egykékre vonatkozott,de azért kijött és azért mégiscsak van valami köze a kérdéshez:nemcsak neked rossz.

2012. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

:) a kérdésbe bele akartam írni az egykeséget is - csak olyan formában, hogy ki választotta tudatosan azt, hogy egyszem utódja legyen, mert nem hisz abban, hogy lehet több gyereket teljesen egyformán szeretni.


köszönöm szépen a válaszokat! főleg azokat, ahol egyik vagy másik oldalról érintettek válaszolnak. leginkább az érdekel, hogy aki gyerekként az élet kevésbé napos oldalán lakott, az felnőtt korában mennyire tudott ettől megszabadulni. a saját családdal szemben tudott-e nem részrehajló lenni?


még egy apróság: nem mindenhol van "elég" szülő-nagyszülő. sajnos. és nem mindenhol jut mindenkinek olyan családtag, aki számára ő az első.

2012. jún. 3. 17:42
 8/22 A kérdező kommentje:

meg még egy apróság: azoknak a válaszolóknak, akik valóban érintettségük miatt írtak, hasznosnak találtam a választ (és persze le nem pontoztam senkit). most mégsem 100%-osak a válaszok.

nem értem, miért kellett lepontozni ennél a kérdésnél bárkit is? akinek nem tetszik, inkább írjon véleményt, előrébb lennénk... köszi.

2012. jún. 3. 17:46
 9/22 anonim ***** válasza:
Senki sem tud két embert egyformán szeretni. Ne mondd, hogy te tudsz... Minden ember másmilyen és te is mindegyikkal másmilyen vagy. Szerintem képtelenség mindenkit egyformán szeretni, hisz mindegyik másért szimpatikus, nem szimpatikus. Legyen szó akár a családról, gyerekről. Attól, hogy valaki a rokonod még nem fogod automatikusan szeretni. Erről nem tehet az ember. A probléma ott van ahol ezt durván és igazságtalanul kimutatják.
2012. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

nem feltétlenül durván mutatják ki. van, hogy szeretnek téged is, csak épp... mindig második vagy. egy paraszthajszálnyira.


az igazságtalanul-t nem értem: az első bekezdésed nem pont arról szólt, hogy ez a dolgok rendje?

2012. jún. 3. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!