Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi kedvenc választás-miér...

Családi kedvenc választás-miért, miért, MIÉRT?

Figyelt kérdés

miért van az, hogy egy ember a saját leszármazottait nem szereti egyformán és aki nem a kedvenc, az tehet bármit akkor is örökre futottak még marad? (nem feltétlenül durván ki ütköző megkülönböztetésre kell gondolni. van olyan, amit a folyton megtapasztalható apróságokból szűr le az ember)


olyan emberek válaszoljanak főleg, akik


1. nem szeretik egyformán a gyerekeiket vagy unokáikat


2. kedvenc gyerekek voltak


3. "nem kedvencek" voltak és lett gyerekük és ők is kivételeznek



köszi!



2012. jún. 3. 15:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az a dolgok rendje, hogy mindenkit másképpen szeretünk, és ezt nem lehet kierőszakolni.

Az nem azt jelenti, hogy ezt igazságtalanul kifejezhetjük. Sok olyan dolog van aminek semmi köze ahhoz, hogy mennyire szeretünk valakit és ha ezért mégis bántjuk az illetőt, az igazságtalan. Például ha az egyik gyerek rosszat csinál, de a kedvencünk, ezért megengedjük neki, míg a másikat leszídjuk, amikor semmit sem csinált, az igazságtalanság.

Igaz nekem még nincs gyerekem és sosem éreztem hogy melyikünket szeretnék jobban a szüleim ( 3 testvérem van), de nekem nincs olyan rokonom akit egyformán szeretek, a szüleimet sem meg a testvéreimet se. Mindegyiket másként és bizony van amelyiket jobban.

2012. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Az lehet, hogy egyformán szeretni nem lehet mindenkit, DE egyformán bánni velük lehet.
2012. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Az teljesen igaz, hogy ha vki nem is szeret egyformán, attól még bánhat két vagy több emberrel ugyanúgy.

Igaz, hogy az én gyerekeim még kicsik, de mint édesanya a gyerekeimet teljesen egyformán szeretem. Ha egyikük ügyesebb valamiben, mint a másik, attól még nem fogom jobban szeretni. Az más, ha később különböző dolgok miatt leszek rájuk büszke, de az nem azt jelenti, hogy másként szeretném őket.

Mielőtt a második babát vállaltuk, nagyon sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, mert a szüleim a tesómat tudatosan helyezték előtérbe (még ma is hangoztatják, hogy az első gyereket el kell kényeztetni...). De hallottam már ennek a fordítottját is. Én nem is bánom, hogy nekem sokkal többször mondtak nemet, vagy másképp reagáltak pl. a sikereimre, úgy érzem, hasznomra vált. Függetlenedni tudtam tőlük, lelkileg is, anyagilag is, és próbálom egész életemben szem előtt tartani azt, hogy soha ne tegyek majd a gyerekeim között különbséget, ahogy ők tettek (tesznek).

Egyébként az ilyen dolgok szerintem mindig a szülő valamilyen defektjéből is jönnek. Anyukám pl.mindig csak azt nézi, őt ki szereti, így már az unokák közül is kedvencet választ, és ezt ki is mondja. Amíg az egyik szépen el volt nála, addig ő volt a kedvence ("mert szereti a mamát"), aztán ahogy először anyu karjaiba kívánkozott a mamától a kicsi (pár hónaposan), hetekig az volt a téma, hogy nagyon meglepődött a mama, amiért már nem szereti az unokája, így most másik lett a kedvenc.

Na ilyen esetben ez IQ kérdése szerintem...

2012. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van. Az elsőt szeretem a mély bölcsességéért, a finomságáért. A másodikat a nyitottságáért, a jó humoráért. A harmadikat a nagy szívéért, az önzetlenségéért. Különböző emberek, különböző karakterek, mindegyiküket másért szeretem, de egyformán. A gyerekeim, az életeim.
2012. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
# 13/14! nagyon hasznos volt a válaszod, több ponton is! örülök, hogy leírtad! egyet viszont kérlek fejts ki részletesebben, mert nem értem: miért kellene az első gyereket direkt elkényeztetni? ennek mi az értelme?
2012. jún. 4. 17:30
 16/22 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Örülök, ha hasznosnak találtad a válaszom. :)

Mivel nem az én teóriám, ezért nem is tudom hitelesen elmagyarázni. :) De a vicces, hogy ezt másoktól is hallottam már, olyan házaspároktól, ahol mindkét szülő idősebb testvér volt. Valahogy úgy próbálják indokolni, hogy az elsőre a szülőnek jut egy csomó ideje, energiája amíg egyke, aztán megérkezik a második (vagy többedik) gyerek, és miatta hátrébb szorul az első, tehát külön energiát kell arra szánni, hogy ezt ne érezze, hogy változott az addigi szerepe. Én nem vagyok pszichológus, és ezekben a kérdésekben biztos nagyon mélyre lehetne menni. Mindenesetre nagyon nem értek vele egyet, én pont úgy látom, hogy a 2.babánk érkezése csak jót tett az elsőnek is (többek között azzal, hogy amit addig egykeként megkapott azon osztozni kellett-figyelem, anyu ideje stb, de mindent megbeszéltünk, és nincs ebből probléma). A szeretet viszont csak megsokszorozódott itthon, ezt Neki is elmagyaráztuk, és örül, hogy van egy tesója, akit szerethet.

De hallottam olyat is, hogy a másodikat kényeztetik el-pl.azért mert az elsőnél mondjuk túl fiatalok voltak a szülők, utólag úgy látják, nem tudták olyan jól nevelni, ahogyan kellett volna, ezért a később születettnél bebizonyítják, hogy igenis tök jó szülők, és tökéletes gyereket tudnak nevelni>az elsőről jobb tudomást sem venni.

Biztos minden érintett szülőnek megvan a (saját maga számára elfogadható) magyarázata...

2012. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

köszi megint csak!:)


egyébként a kérdés célja nem a pálcatörés és a vekengés, hanem megérteni: mitől alakul ki ez a kedvenc-választás a legtöbb családban? (és itt tényleg nem csak a durva kivételezésre gondolok). mindezt 2 okból:


1. mert ha megértjük, miért ilyen esendők a szülő/nagyszülősök, talán kevésbé fáj

2. megelőzhető a dolog továbbadása a következő generációnak.


ezért kérek mindenkit, aki erre jár és van személyes története, az ossza meg egy zöld kézért! :)

2012. jún. 4. 22:15
 18/22 anonim ***** válasza:
Engem anyám sosem tudott elfogadni igazán, mert apám családjára hasonlítok kívül belül, ő utálta őket, a bátyám meg tiszta anyu ezért kedvenc. PEdig le se sz@rja...én meg a fejem tetejére állhatok sosem leszek jó....
2012. jún. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Attól nem fáj kevésbé jobban, mert tudom az okát. Ő is tudja, hogy kivételezett...előző voltam.
2012. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
köszi a választ neked is! de azért csak jobb kimondani, hogy tőled független a dolog, vagyis nem te érsz igazából kevesebbet?
2012. jún. 7. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!