Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne hanyagol...

Mit tehetnék, hogy ne hanyagoljam el a páromat?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiunk és hamarosan megszületik a második gyerek is. A párom egyre többször szól, hogy úgy érzi, elhanyagolom. A háztartást vezetem, ez el is viszi a napom nagy részét, mikor itthon van, próbálok rá odafigyelni, de mégis alig tudunk kettesben lenni (sajnos este 10-re a legtöbbször elalszok).
2012. jún. 3. 19:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
4-5 óra wowozás tényleg durva, (főleg, hogy nem vágom, mi az). De azt "női fejjel" is megértem, hogy kell egy kis mindennapos agynélküli tevékenység minden embernek. Valakinek ez a wowozás, valaki tetrisezik, valaki hosszan fészbukol, valaki tévét néz, és valakinek ez kimerül a buszon hazautazásban, vagy a vécén ülésben. De a férjed által folytatott játék időtartamából tényleg lenne mit lefaragni.
2012. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Pityeeesz ***** válasza:
0%

#20

A főzés és egyéb házimunka egy napi 2-3 óránál többet nem vesz igénybe. Szóval ezzel nem lehet takarózni. A Wowozáshoz meg annyit, hogy ha jobban érdekli egy játék mint a felesége, annak oka van.

2012. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Bence_ ***** válasza:
60%

Ameddig fent vagy wow-helyett neked segítsen.

Ha már ki beszélgettétek magatokat és te elaludták akkor játszhat. Szerintem játszani akkor kell amikor már a család már alszik.

2012. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Áhhhhh Pityesz, nem kezdek veled most itt veszekedni, ahhoz túl unintelligens vagy! Lényeg, hogy nagyon nincs igazad, remélem a barátnőddel/feleségeddel megértőbb leszel( bocsi! Már, ha ilyen felfogással, szemlélettel lesz valakid)

Ha meg már van, akkor nagy türelme lehet annak a nőnek.

2012. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én szeretem a számító gépes játékokat, de mindig is úgy tartottam, hogy akinek családja van az felejtse el, mert az már sokkal fontosabb dolog. Az én apám is mindig átdolgozza a napot, kötetlen munkaidő, ingáznia kell 3 megye között, vagy még messzebb. Anya 4-6ig dolgozik. Egyébként anya tv függő, ahogy észre vettem elég erősen. Mégis találnak egymásra időt, esténként kiülnek a nappaliba (vagy a teraszra csak ücsörögni) apa angolozik, rejtvényt fejt, anya tvzik és közben beszélgetnek mi volt aznap meg úgy kb mindenről. Párodnak kevesebbet kéne kockulnia neked meg többet kéne aludnod reggel. Én el se tudom képzelni hogy valaki ne tudjon vissza aludni 1-2 órára
2012. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és köszönöm az ötleteket!


Már mi is szakítottunk egyszer a wow miatt, akkor akár napi 12-15 órát is játszott. Mikor visszajött, megígérte, hogy kevesebet játszik. Egyébként most is azért kérte magát ilyen műszakba 3 hónapja, mert nem bírt a hajnalig tartó játék után 6-kor kelni (ezt soha nem vallaná be), azt nem gondlta végig, hogy az én munarendem (5-14) miatt alig látjuk egymást.

Megpróbálok tovább aludni, de félek, hogy akkor nehezebben fogok januártól visszarázódni a korai kelésbe, csak 4 órában megyek vissza, de akkor is 5-től leszek. Most két hét alatt sikerült 3-ról 4-re átállni, de ha pici megszületik, megint borul a napirend.

Napközben is alszok 1 órát, de attól még ugyanolyan fáradt vagyok estére. Nálunk a házimunka nincs meg 2-3 óra alatt, mert maga a főzés is elég sok időt elvesz, a párom ebédet itthonról visz és este is meleg étel a vacsora. Nyaranta a locsolás is 2 óra naponta és a mosás is heti egy nap (amíg nem lesz csatorna, nem lesz automata mosógép sem). A takarítás pedig szinte egész nap tart, mert a kutyák többet vannak bennt mint kinnt. Mindez nagy pocakkal külön kihívás.

Szóval van mit öszeszerveznünk.

2012. jún. 4. 07:55
 27/29 anonim ***** válasza:

"félek, hogy akkor nehezebben fogok januártól visszarázódni a korai kelésbe, csak 4 órában megyek vissza, de akkor is 5-től leszek"


Hogy fogsz dolgozni egy kis csecsemő és egy nagyobb mellett? Főleg ilyen korán, mikor mindkettő kel?

2012. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%
Azért az milyen klassz már, hogy a párodnak napi több órája van a kikapcsolódásra, míg te a számodra fennmaradó pihenőidőben is ugrálsz és ellátsz kb mindent (totál kiszolgálod) és még neki áll feljebb hogy miért nem nyalod ki jobban azt a bizonyos részét.... ő de kedves. Ha lecsökkentené felére a játékidejét, és mondjuk közösen megfőznétek heti 2-3 alkalommal akkor lenne időtök beszélgetni, és egymással foglalkozni stb. Erre gondolom még ő sem gondolt te meg mindek mondanád látom remekül elhitette veled hogy itt bizony neked kell még jobban becsicskulni sőt lehet még bűntudatod is legyen hogy nem tudod elég jól beosztani az idődet, és ettől rossz háziasszony vagy....
2012. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Vissza kell mennem, mert nem vagyunk túl sokan a cégnél és mivel a főnökasszonyom és egy másik kolléganőnk is babát vár nem tudtuk máshogy megoldani. A nagyobbik addigra ovis lesz, a nagyszülők a szomszédaink és a nagyi vállalta, hogy elviszi ezken a napokon (heti 1-2 nap), és kicsire is vigyáz. Amikor pedig csak irodai munkám van, azt tudom itthonról is csinálni.

Azért érzem úgy, hogy most inkább nekem kell változtatnom, mert a párom már rengeteget változott miattam, miattunk. Mikor megismerkedtünk, se munkája, se életcélja nem volt, hacsak az nem, hogy minél többet bulizzon. Mikor választás elé állítottam, minket választott. Elismerem, hogy nem egyszerű egyik napról a másikra megváltozni, így nekem is segítenem kell ebben.

2012. jún. 4. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!