Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszeres hazudozó pszichopat...

Kényszeres hazudozó pszichopata állatok közé születtem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egyik bátyám azt mondta, több millió forint van nekem félrerakva a számlámon, amit ő meg a másik testvérem bővít 5 éves korom óta.


Az apám képtelen elmondani, mennyi a nyugdíja, hazudozik össze-vissza, pár éve vett egy gépet a semmiből 300 ezer forintért, és azt mondta, 1 évig félrerakott rá. Akkor most milliói kéne, hogy legyenek... a nővérem dettó, hazudozó beteg állat, sosem adja fel...


Most nyugdíjas az apám, vasutas volt, nem tudom mennyit kaphat (szerintem max. 150-et kézhez). Na most ebből kell eltartania engem, az anyámat (aki munkanélküli, pár év és nyugdíjas lesz, addig fizetni kell utána valami járulékot, hogy kijöjjenek a kiesett évek) és engem.


Az egyik bátyám és nővérem velünk lakik, de ők csak 25 ezret adnak haza apámnak havonta.


Én jelenleg munkanélküli vagyok középiskola 3 sikeresen elvégzett évével (érettségi nélkül) és dolgoznom kéne. Kérdeztem apámat, mennyi nyugdíja van, azt mondja semmi közöm hozzá.


Szerintem az van a háttérben, hogy az én kis állítólagos számlámról szívják le folyamatosan a pénzt, hogy meg tudjunk élni. Ezt viszont képtelen beismerni, mert biztos fél hogy megölném vagy nem tudom... a gépről is nagyon ócska, gyenge hazugságot mondott... alig bírtunk megélni napról napra, és még az ő pénzéből csípőből kipengetett annyi pénzt...


Most meg azt mondja, hogy "HA tanulnál és érettségiznél, meg esetleg az orvosira felvennének, azt hiszed, a nővéred meg a bátyád nem fizetné neked a tandíjat? Annyi pénzük van, mint a szemét." Komolyan ennyire naiv kis hülyének néz? Mi a retkes f*szért kell titkolóznia előlem, és miért nem lehet elmondani, ha vannak millióm félrerakva? Vagy azt, hogy abból tart el? Fél, hogy nem bírnám feldolgozni, vagy mi?


Ja, és még most szóltam neki, hogy megyek az önkormányzathoz Egészségügyi járulék miatt segélyért, hogy fizessék, mert nem éri el a családon belül az átlagos jövedelem az egy főre jutó minimálbért sem. Ott viszont kénytelen lesz ráírni az igazságot, mert az a papír átmegy az APEH-nál, OEP-nál is gondolom, szóval megy a börtönbe, ha nem a valóságot írja oda. Azt mondta, semmit sem fog ráírni, mert felnőtt vagyok oldjam meg. Ennyire miért titkolhatja a jövedelmét? :) Az fix, hogy az én számlámról szívják le a pénzt, anyám után is abból fizetik a dolgokat... undorító. Mit lehetne tenni a beletörődésen kívül?


2012. máj. 30. 16:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

Végezd el az iskolát,érettségizz le. Utána takarodjál dolgozni és ne segélyért állj sorba!!!!!!!!!!!!

Amúgy meg csak azt a pénzt követeld,amit magadnak tettél félre.

Nyugodtan negatívozhattok,mint mostanában mindig.

2012. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Sókristály ***** válasza:
95%

Nem egészen értelek! Mi az, hogy a te számládról szívják le a pénzt? Az egyelőre még nem a te számlád. Sőt, ha így állsz a családodhoz, valószínűleg sosem lesz az.

Miért kellene bárkinek beavatnia téged az anyagi helyzetébe?

Az fáj, hogy dolgoznod kellene menni? Felnőtt vagy, ez a dolgod. És hogy tudd, 3 év középiskola érettségi nélkül az bizony 8 általános hivatalosan. Miért nem fejezted be?

Gondolom a családod tényleg jobban támogatna, ha legalább terveid lennének, vagy tanulnál.

Ritkán írok ilyet, de teljesen megértem apukádat, hogy nem akar segíteni még a papírok kitöltésével sem.

2012. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Ahelyett hogy itt szidod a családodat (örülj hogy még velük lehetsz) fejezd be a sulit és éld a magad életét ne mással foglalkozz. Komolyan mondom annyi buta ingyenélő ember van a mai világban hogy az már fáj!! Te is közéjük tartozol! :(
2012. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
a "dolgoznom kéne"- ből nem lesz belőled hangyafing sem.
2012. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

De jogom van hozzá, mert ha egyszer a fülembe ültettek egy bogarat, hogy "félrerakunk neked 5 éves korod óta", akkor miért nem lehet nyíltan és egyenesen beszélni a dolgokról? Nem fáj semmi, csak kellemetlen, hogy ennyire titkolóznak előttem mindenről.


És elég buta ember lehetsz, ha egyetértesz azzal, hogy inkább halmozódjon a sok lemaradás és kamat, ahelyett, hogy amíg munkát nem találok, legalább fizetné az állam. Ennyire makacs buta szűk látókörű embert, mint az apám, még nem láttam. Pedig azt hittem, anyám túltesz rajta...

2012. máj. 30. 16:49
 6/32 A kérdező kommentje:
Dolgoznom kéne, igen, mert addig húzom, amíg tudom. Ha akarnék, már rég dolgoznék. Az iskolát meg nem fogom elvégezni, mert az eszem nincs meg hozzá, szóval engem nyugodtan lehet hibáztatni mindenért, max. nem jogosan.
2012. máj. 30. 16:51
 7/32 Sókristály ***** válasza:
97%

Mitől lenne jogod bármiről is tudni?

És miért illeted ilyen jelzőkkel a családodat, ha nem is fáj ez az egész?

És miért nem akarsz dolgozni, ha tehetnéd?

2012. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
Azt a pénzt nem te raktad félre,ezen hiába nyügösködsz,végül is nem a tiéd,most lehet hogy életszükséglet.Abban van egyedül igazad,hogy ezt miért nem mondják el neked.Ha ilyen agresszív vagy otthon is,akkor lehet hogy ez az oka,amiért csendben maradnak.
2012. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

1) Mitől lenne jogod bármiről is tudni?

2) És miért illeted ilyen jelzőkkel a családodat, ha nem is fáj ez az egész?

3) És miért nem akarsz dolgozni, ha tehetnéd?


1) Mert bogarat ültetett az egyik bátyám a fülembe pár évvel ezelőtt, miszerint félrerak ő meg egy másik nekem kiskorom óta. Ezt alap, hogy ILLENE elmondaniuk egy családtagnak, és nyílt lapokkal játszaniuk. Úgyis max. követelőzni tudnék, de azzal semmivel sem lenne más a helyzet, úgyhogy veszteni nem vesztenének, max. nem utálnám őket annyira, mint most.


2) Miért kéne, hogy fájjon? Hogy fájjon bármi is? Ebbe max. beletörődni tudok, nem is tudom miért mondok rájuk ilyeket. Talán szórakozásból, mert örömet okoz.


3) Mert addig húzom inkább, amíg tudom. Minél később kerül bele az ember a mókuskerékbe (amiben te már jó régóta benne lehetsz), annál jobb. Nem félek, ez inkább csak a finomabb megfogalmazása annak, hogy azért, mert sokkal kényelmesebb parazita módon élni mások nyakán, mint tenni is valamit.

2012. máj. 30. 17:07
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsétlen családod mit élhet át melletted....

Ne más megtakarítása után áhítozz, még ha neked is tették félre, hanem irány dolgozni!

2012. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!