Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lakik valaki az anyjával...

Miért lakik valaki az anyjával felnőttként? Te laknál édesanyáddal ha megtehetnéd hogy külön menj?

Figyelt kérdés
Laknál édesanyáddal úgy hogy megteheted anyagilag illetve még külön lakás is van. Ha valaki ezt választja mi lehet az oka 30 felett? Van több ilyen ismerősöm is és egy volt pasim is. Én még nem tehetem meg, de amint lesz lehetőség szeretnék önállósodni. 22
2012. jún. 4. 14:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de még egyszer a kérdés úgy szólt hogy HA MEGTEHETNÉD hogy külön menj, nem a kényszer állapotokról.
2012. jún. 4. 14:32
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is otthon lakom még, és nem is tervezem egyelőre, hogy elköltözzek. Hogy miért nem?

Nos, ennek több oka van:

- kiskori jó emlékek kötnek a házhoz, környezethez. Imádom a szobám, a szüleimet... (de ez a kisebbik érv)

- anyagi okok: együtt egész jól eléldegélünk, megvagyunk, de ha mindenki nekiállna külön lakást fizetni, szétforgácsolódna a jövedelmünk. Így van egy szép nagy házunk, amiben mindenki kényelmesen, egymás korlátozása nélkül elfér. Úgy lenne egy kis lukja mindenkinek.


Szerintem, a mi esetünkben legalábbis, teljesen ésszerű dolog együtt lakni.

Mondjuk nem is öljük egymást, sőt, nagyon jól megvagyunk, hagyjuk egymást, mindenki éli a saját életét.

Amúgy sem vagyunk sokat otthon, szóval teljesen indokolatlan lenne erre többet költeni.


26/L

2012. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Nos én megtehetném, hogy külön költözzek. De minek? Azért hogy külön fizessük a rezsit. Ott laknék egyedül egy lakásban, még szólni sem tudnék senkihez, mint ahogy ő sem. Ennek nem sok értelmét nem látom. Nem jobb együtt lenni az embernek az anyjával, mint egyedül a négy fal között? Nekem jobb.
2012. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Vagy mert a szülő egyedül életképtelen. Én 25 éves nő vagyok, párom 30, van egy pici babánk, és van egy külvárosi kertes házunk, amibe most egy rokon él. Mi nem mehetünk oda talán soha, mert édesanyám rég meghalt, apu pedig hallani sem akar másik társról. Ha itthagynánk alkoholista lenne, talán bele is hallna. Nem hagyhatjuk magára. Cserébe ő állja a rezsit, de néha úgyérzem megfulladok. De mégis mit tehetnék?
2012. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Ha tehetném igen.


Annyi a feltétele, hogy:

-normális állásom lenne nekem, páromnak van de egy fizetés édes kevés

-lenne annyi pénzünk, hogy ne hitelre keljen venni házat/lakást amit valljunk be őszintén lehetetlen manapság


Csupán ennyi :)

2012. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha nekem lenne annyi pénzem, hogy külön éljek, élnék a lehetőséggel.

Nem csak azért, mert utálom az apám (alkesz), hanem, mert igényem van a saját önálló életre párommal, és ebben a korban már rég családot szeretnék magamnak, nem apámhoz otthonra szeretnék szülni.

Párom is még otthon él, 28, gyűjtünk saját lakásra, jövőre megyünk is, addig lesz meg a pénzünk. Az öccse meg egy élősködő, neki jó a mamahotel és a szobájában rejtegetni a csaját.

2012. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nem. sajnos mi étthon lakunk a férjemmel a szüleimnél, de ha anyagilag megtehetnénk, ebben a pillanatban cuccolnánk is.
2012. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igaz, nem tehetem meg, de ha tehetném sem tengődnék egy lakásban egyedül ha élhetek anyukámmal, akivel semmi bajom, sőt, jóbarátnők vagyunk. Nem, nem most vagy főz helyettem, és nem tart el. Olyanok vagyunk, mint a lakótársak. Nekünk ez így normális.
2012. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
* most = mos
2012. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#3-nak küldök egy ölelést a hozzáállásáért! :)
2012. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!