Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki reménytelennek látja az életét?

Figyelt kérdés

család, barátok nélkül..


sajnos ebben a helyzetben vagyok, a családomat nem is tekintem családnak,csak muszáj,hogy itt lakjak,mert máshová nem tudok menni. tönkretették a gyermekkoromat és még a mostani fiatal felnőtt koromat is. nem barátkoztam senkivel,nem mertem beszélni a helyzetünkről és így eléggé egyedül vagyok. zárkózott voltam mindig is.

van egy barátom már 3 éve, de ő előtte is titkolok nagyon sok dolgot, mert félek,hogy ha kiderülne szégyenkeznie kellene miattam és elhagyna. nem sokszor jön el hozzánk,csak mindig úgy csinálom,hogy ne legyen itthon senki és nem érti,hogy miért nem ugorhat csak úgy fel hozzánk.

nem tudom mit tegyek...


2012. jún. 5. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon elveszettnek érzem néha magam. Hogy nem tudok semmit, nem megy semmi, nem szeret senki, stb. DE! Az egyetlen ember, akivel beszélni tudok erről és aki mindig megvisztal, az a párom. Úgyh, ha igazán szereted és úgy gondolod,h ő is téged, akk ne félj neki elmondani a titkaidat. Mindkettőtöknek könnyebb lesz: ő megérti,h miért viselkedsz néha úgy, ahogy, te meg nagy súlyt dobsz le a válladról.
2012. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mindig eltervezem,hogy elmesélem neki(tényleg hatalmas súlyt ledobnék a vállamról), de mi van, ha elhagy? akkor aztán tényleg egyedül maradok és azt nem bírnám ki..már jóformán csak miatta és a kiskutyám miatt élek,semmi más nem tart életben.


egyszer amikor náluk voltam,pont ilyesmi jellegű dolgokról beszéltek a szüleik,mint amiket én titkolok és nálunk itthon létező probléma.

Nagyon lenézték és akkor rájöttem,hogy semmi esetre sem szabad elmondanom,mert mi van,ha eltiltanak,többet nem mehetek hozzájuk? Vagy bármi.. egyszer próbáltam célozgatni,hogy mit gondol erről a dologról a barátom, de csak húzta a száját.

El szeretnék költözni albérletbe,de nincs rá keretem,mert még tanulok.

2012. jún. 5. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, kb az én 2 évvel előtti helyzetemet írtad le pontosan. apám alkesz, stb, nem kell bemutatni szerintem.


a 2 év alatt annyi változott, hogy bár totálisan elrontottam a középsulis éveimet, kitaláltam, hogy én bizony egyetemre fogok menni, ezért munka mellett rengeteget tanultam, és elmentem újraérettségizni, nyelvvizsgázni. már csak ezektől a sikerélményektől sokkal jobb lett az életem, te is találhatnál valamit, amibe kapaszkodhatsz.


másrészt, észrevettem, hogy sokkal jobb - bár nehezebb - dolog őszintének lenni a barátaiddal. meg fogják érteni. nyugodtan felvázolhatod a helyzeted.. tudom milyen az, mikor azon gondolkodsz, hogy múlt héten vajon mit hallgattál el a legjobb barátod előtt, és el ne szóld magad.. ne te szégyenkezz a szüleid miatt, az nem a te dolgod. neked őszinte barát kell - legalább egy - akivel kivesézheted a gyerekkorodat, sérelmeidet, és a mindennapjaidat - valamint valaki, akivel beszélgethetsz a jövődről, és elmagyarázza neked, hogy bármire képes vagy, amit a fejedbeveszel.


valamint ajánlok neked egy könyvet, mérgező szülők a címe, legtöbb aluljárós könyvesnél is megtalálod. sokat segíthet.

2012. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha pedig olyan párod van, aki az őszinteséged miatt elhagy, ahelyett, hogy megpróbálna jó útra terelni, akkor annyit is ér, akkor nem rá van szükséged. mikor én rázúdítottam a barátomra - mikor láttam, hogy komoly lesz a helyzet -, akkor konkrétan sírvafakadt (pedig fiú), majd totálisan a szárnyai alá vett. azóta meg már vagy 5 év eltelt, és azóta is szuper pár vagyunk.
2012. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az élet k. nehéz...Az én apám alkoholista, anyám konfliktuskerülő, a nővérem gyűlöl mióta élek, a nagymamám diktátorkodik, de előtte a nagypapám nyomta el őt, a nagybátyám felvág a pénzével, apám testvére szintén alkesz, ahogy az ő apjuk volt, aki viszonylag korán meghalt. Az anyukájuk volt az "én" nagymamám, ezért a másik nagyi nem szeret. A diplomámat még mindig nem szereztem meg 7 év alatt, lakásunk sosem lesz, és emiatt lehet, hogy gyerekünk sem, pedig ez a férjem álma. Hogy legyen egy kislánya, akit elkényeztethet, és ő maga jó apává válhat, hamár az ő alkesz, szíjjal verő apja nem nevelte, nem is szerette őket. :(
2012. jún. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!