Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek belevágjak? Úgy...

Szerintetek belevágjak? Úgy érzem változásra van szükségem, de félek megtenni.

Figyelt kérdés

A problémám elég hosszú, de megpróbálom minél érthetőbben és röviden leírni.

Tehát: tavaly leérettségiztem, de különböző okok miatt nem felvételiztem, pedig elég régóta (5 éves korom óta) tudom, hogy orvos akarok lenni. Csak és kizárólag orvos, semmi más. Szüleimről azt kell tudni, hogy elég nagy elvárásaik vannak velem szemben, főleg apám ilyen. Mindig is úgy neveltek, hogy legyen diplomám ráadásul minél nívósabb. Ők maguk is orvosnak szántak a kezdetektől, de igazából, ha mérnök lennék se lennének csalódottak, a lényeg tényleg az, hogy minél magasabban legyek a társadalmi ranglétrán. Ezért egész kicsi korom óta nagy nyomás alatt vagyok. Folyton a testvéreimhez hasonlítgatnak, nővéremhez, aki jogász, bátyámhoz, aki közgazdász. Mindig érzékeltették velem, hogy egy senki vagyok, egy nulla, egy taknyos. Emlékszem, mikor vezetni tanultam, akkor is apum türelmetlen volt és értetlen velem, mikor szerinte elegendő órát vettem elküldött vizsgázni (az oktató ellenezte, de én is tudtam, hogy még kéne néhány) és persze nem sikerült. Akkor kijelentette, hogy ezt ne is folytassam tovább, mert értelmetlen, béna vagyok (a saját pénzemből végül is folytattam és idestova 1 éve van jogsim). Na most idén felvételiztem. Az apám minden áldott nap szóba hozta az orvosit. Valahogy mindig elmondta, hogy vegyenek fel, mert milyen dolog, ha az ember nem végez el egy felsőoktatási intézményt, meg kerüljek be, meg több évet ne halasszak, mert vegyenek csak fel és ő amúgy is tudja, hogy fel fognak venni stb stb. A lényeg, hogy most is nagy nyomás nehezedett rám hála neki, meg annak, hogy nem tudja mikor kell befogni (elnézést, csak az ő szavaival éltem). A felvételimet elcsesztem, idén már biztos, hogy nem megyek orvosira. Nem azért, mert nem tanultam, egyszerűen csak leblokkoltam, meg ugye a nyomás, a félelem, hogy a fater meg annak szülei majd mit szólnak (nagymamám meg van győződve róla, hogy mint műtősnő ő már orvosi kategóriába tartozik és, hogy milyen dolog, hogy én még nem vagyok az, de különben is milyen könnyű az orvosit elvégezni...).


A lényeg a lényeg: jövőre mindenképp megpróbálnám újra, azonban képtelen vagyok itthon lenni egy olyan családdal, ahol egész nap csak az elvárásokat hallgatom, meg hogy milyen béna vagyok, meg hogy adjam fel, mert ha elsőre nem ment akkor másodszorra sem fog stb. És ezért úgy döntöttem, hogy jó lenne külföldre menni au pairkedni. Egy-két éve már játszok ezzel a gondolattal, de most komolyan foglalkoztat a dolog. Úgy is lenne egy szabad évem én viszont nem akarok apámmal egy háztartásban élni. De félek is. Nem is tudom mitől. Itt hagyni mindent, meg tök egyedül lenni egy idegen országban minden nélkül. Pedig tudom, hogy ez lenne a legjobb megoldás.


Mit javasoltok mi legyen? Jelenleg 2 munkám van, angolt tanítok és pénztárazom (nem Tescoban). Utóbbi augusztus végéig tart, és elég pénzt félre tudnék tenni a kiutazásra meg az egyebekre. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Bármilyen tanácsnak, tippnek örülök!


2012. jún. 5. 16:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Hiszt tudod mit kell tenned!

Menj ki, szerezz tapasztalatot, tegyél félre pénzt, és ha még jövőre is úgy gondolod, hogy a Te álmod és nem apádé az hogy orvos légy, hát hajrá.

Ha viszont idő közben kiderül, hogy mással akarsz foglalkozni tedd azt. Elég nagy vagy ahhoz, hogy Te dönts az életed felől.

2012. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Mire vársz? Kezd el intézni a helyedet!!!
2012. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%

ne haragudj, de ezt leírhattad volna rövidebben is. és apád mivel foglalkozik?


amúgy ha elmész aupairnek, nem lesz időd tanulni, meg felkészülni, és másodszorra sem kerülsz be. szerintem maradt a fenekeden, és tanulj a kövi érettségire, bírd ki. többet is kell majd nyelned az orvosin, kezdheted az edzést.

2012. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
mellesleg aupairként egy fityinggel nem lenne több pénzed, oké, hogy más országban lennél, de időd sem lenne sok ott kóricálni, csak ha nagyon- nagyon rendes családhoz kerülsz. de te tudod. alapvezően nem rossz az aupairkedés, de orvosira való felvételi előtt szerintem mindenképp az. érted, nem anglisztikára mész.
2012. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Az au-pair jó ötlet, de keress megbizható ügynökséget, akik ki tudnak közvetiteni, privát ne próbálkozz.

Annyira nem rossz, sokat tanulsz, nyelvet is, önállósodsz is. Végül is most már nem vagy teljesen elzárva ott sem a régi életedtöl, internet, telefon mindenhol van.

Vágj bele, nem vesztesz semmit.

2012. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kinn is tudnék vmennyit tanulni, úgy is csak szeptembertől mennék ki, addig is már készülnék, a tanárommal kinn is tudnék tanulni (skype-on tanultunk eddig is) és egy félév múlva hazajönnék, tehát utána itthon is lenne mér pár hónapom, hogy mindentől mentesen tanulhassak. De itthon semmiképp nem akarok maradni. Apukám amúgy villamosmérnök.
2012. jún. 5. 17:12
 7/29 anonim ***** válasza:
25%

"Mindig érzékeltették velem, hogy egy senki vagyok, egy nulla, egy taknyos. Emlékszem, mikor vezetni tanultam, akkor is apum türelmetlen volt és értetlen velem, mikor szerinte elegendő órát vettem elküldött vizsgázni (az oktató ellenezte, de én is tudtam, hogy még kéne néhány) és persze nem sikerült."

Ezt írod magadról.Figyelmeztetlek,hogy ez sokáig el fog kísérni téged az életedben és csalódás hátán,csalódás fog érni.Már már ennek a betegje fogsz lenni.Ez nem átok amit mondok,ez a valóság.A múlt kihat az ember életére.És ez a Te múltad.Ki is fog hatni az életedre.

Ezt azért írtam így,nehogy 220-szal a betonfalba csapódj aztán után sírsz,hogy keresed magad a világban.

2012. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
mindj leírom a véleményem, de úgy idegesít, ah nem tudom, milyen nemű a kérdező..most fiú vagy lány vagy? számomra nem derül ki:D
2012. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
7-es! Nem igazán értem, hogy itt most mire gondolsz.
2012. jún. 5. 17:31
 10/29 A kérdező kommentje:
Miért lényeges, hogy fiú vagyok e vagy lány? Egyébként lány.
2012. jún. 5. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!