Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk rábeszélni a...

Hogyan tudnánk rábeszélni a nagymamámat, hogy hozzánk költözzön és ne egyedül éljen a házában?

Figyelt kérdés
85 éves, szellemileg ép (nagyjából), ellátja magát, a hivatalos ügyeit és bevásárlást mi és a szüleim intézzük. A probléma azzal van, hogy egyre magányosabb, egyre többet érzi magát rosszul (szédül, elájul, elesik) és a ház rendbetételére sem neki, sem nekünk nem jut, így pereg a vakolat, vizesedik és penészesedik a fal... Már többször felajánlottuk, hogy költözön hozzánk. Közel lakunk, lenne helye bőven, nagyon jó viszonyban vagyunk, de mégsem akar jönni. Azt mondta ott él, ott is akar meghalni. Lenne ötletetek, hogyan tudnánk meggyőzni, hogy mindenkinek jobb lenne, ha átköltözne?
2012. jún. 5. 17:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami az orvosos kérdésre.Hiába nem akarja néha muszáj. Volt olyan is, hogy anyukámnak két(???) napig folyt az orra vére megállás nélkül, azt mondta semmi gond nincsen, majd elmúlik. Csak mikor már ülve sem tudott aludni, mert a torkára folyt nagyon ideges lettem, mondtam, hogy hívjunk orvost.Azt mondta nem kell. Ekkor mondtam, hogy nem vagyok hajlandó végig nézni, ahogy elvérzik, és lesz@rom mit gondol, és hívok orvost!! Nos, mint kiderült jól tettem, anyukám vesebeteg, és dialízisre jár, egy alkalommal több vérhígítót kapott, mint kellett volna, és elvérezhetett volna.Kórházban tudtak segíteni, de úgy nézett ki, hogy tényleg azt hittem itt a vége. Szerencsére megoldódott az is :)!

Szóval ha úgy látod tényleg baj van ne hagyd rá! Orvos kell, kész, ha meg is sértődik miatta. Sokszor akivel baj van nem is fogja fel a dolgok komolyságát.


Páromnak agyrázkódása lett egy fejbeütésből adódóan, amire nem is emlékezett, csak másnap reggel rosszul lett,nem bírt felülni sem az ágyon, azonnal vissza kellett feküdnie, ő sem akart orvost, de nem bírt felállni, ennek ellenére váltig állította, hogy de ő már pedig bemegy dolgozni, mert nem engedheti meg magának a betegszabit :D! Hajnal 4 kor ezen veszekedtünk, gondolhatod...aztán felidegesített, fogtam magam, és rácsaptam az ajtót, a konyhában meg hívtam orvost. Kórház lett a vége,agyrázkódással, meg egy hónap betegszabi.De azóta jól van :).

Az emberek csökönyösek!!

2012. dec. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!