Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek apa nélkül nő...

Ha egy gyerek apa nélkül nő fel, annak milyen következményei lesznek felnőttkorára?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 08:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Semmilyen. A gyereknek szeretetre, törődésre van szüksége, ennyi. Ha ezt megkapja az anyukájától, nagyszüleitől, stb. minden oké lesz. Egy rossz (verekedős, cirkuszolós, alkoholista, az anyát nem tisztelő stb.) apa rosszabb, mint a semmilyen, ismerőseim példájából látom.

Az "apa-minta keresése" sem mindig igaz, én apa nélkül nőttem fel, és mégsem apakorú férfiakkal jöttem össze; az irányító, paternális viselkedéstől pedig viszolygok, a párom a párom legyen.

2012. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsémen nagyon meglátszik az apahiány, irányíthatatlan kamasz....

de gondolom ez nagyon egyén függő

ami biztos nem anyukám nevelési módszerében van a hiba.....

(apa egyébként nem elhagyott minket, meghalt, mielőtt öcsém megszületett)

2012. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy ha egy anya úgy dönt, hogy felneveli a gyerekét apa nélkül is, akkor vállalnia kell azt is, hogy adott helyzetben apja helyett apja lesz a gyereknek. Mondjuk az sem árt, ha van a környezetben olyan férfi akivel rendszeresen tartják a kapcsolatot és akkor van egy követendő férfiminta is. A viselkedési mintákat tanuljuk a családban, ugye. A fiúgyerek látja, hogy az apja férfiként hogyan viselkedik , és hogyan viselkedik apaként, így (is) megtanulja a szerepeket, amiket később neki is végig kell csinálni. Egy nőtől nagyon nehéz megtanulni , hogy hogyan kell férfiként viselkedni. Az is igaz, hogy az örökös háborúskodás sem jó közeg a gyerekneveléshez, és jobb ha időben elválnak, minthogy a gyerek örökös stresszben éljen. (Amúgy ezeknek a csatározásoknak véget kellene vetni a gyerek születése előtt)
2012. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
40%

Nincs se apaképük, se a férfiképük a családben. Tehát ha saját családjuk lesz, akkor sokszor viselkednek nem megfelelően,hiszen nincs amit másoljanak, vagy megtagadjanak. lányok esetében pedig nem tudják mi az amit elfogadhatnak és mit nem.

Statisztika szerint általában válás a vége

2012. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

engem nem zavart különösen, h apám lelépett, nem is lett volna jó apa.

viszont volt egy fantasztikus nagypapám, akitől sokat tanultam.

a páromnak sem nagyon volt apja, de volt egy atyai jóbarátja, aki megtanította barkácsolni, polcot szerelni, mosógépet bekötni :)


ha a biológiai apa nem igazán szeretne részt vállalni a gyereknevelésben, akkor azért nem árt, ha van egy férfirokon, akitől legalább a mintát látja a gyerek.

2012. jún. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
22%
nem szükségszerűen, de inkább hajlamosabb lesz az érzelmes gondolkodásra, mint a logikusra.
2012. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem hiányzik.Nem Ő hanem egy apa. 3 éves koromba hagytuk el mert részeges volt,és azóta nem láttam.16/L
2012. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz semmi extra, ha van apaminta (pl. nagypapa), ill törődő közegben nő fel.

Sőt, azt mondanám, hogy sok olyan felnőttet ismerek, akik teljes családban nőttek fel, mégis gyakran válással oldják meg. gondjaikat házasságon belül, vagy rosszul bánnak a gyerekeiikkel. (Nemtörődés, stb.) Ilyesmire nincs szabály, vagy törvény, az elváltak esetében sok múlik a gondozó szülő hozzáállásán, az határoz meg mindent. Az összes többire lehet megoldást találni.

2012. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
De jó.Nekem se nagypapám,de apukám.Senki férfi nincs a családomba
2012. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

születésekor lelépet.

nem is ismeri.

nagyszülők mindkét részről kihaltak.

az anyja folyton dolgozott.

Több műszakban, sőt volt olyan mikor el kellett mennie más városba dolgozni és olyankor 2-3 hétig nem is jött haza.


Nem tudja, hogy kell a lányok előtt viselkedni, nem tudja, hogy kell fiúkkal, barátokkal, barátnőkkel stb-k el viselkedni.


Olyan mint egy lány, sokan azt hiszik, hogy meleg. Nem tudja, hogy kell férfiasan viselkedni.

Semmi férfias nincs sem a viselkedésében, sem pedig a személyiségében.


és már a 20 évei legelején jár.

2012. jún. 6. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!