Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran takarítotok...

Ti milyen gyakran takarítotok otthon? Főleg fiatal, dolgozó, párkapcsolatban lévő nők válasza érdekel.

Figyelt kérdés
A napi mókuskerék mellett néha úgy érzem úszik a lakás. Folyton csak takarítok, mert minden nap csak egyvalamit teszek rendbe(konyha v. fürdő v. porszívozás, stb..)-másra nincs erőm már. Az érdekel, hogy csak én vagyok ezzel így
2012. jún. 6. 11:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%

110m" családi házban lakunk a párommal.

Mosogatni, söpörni minden nap szoktam. Mosni heti 2 alkalom.

A nagyobb takarításokat hétvégente csinálom.

Bár a nappaliban az üveg dohányzóasztal többször igényli a portörlést.

Párom mindenben segít. Igaz magától nem tenné meg, de ha megkérem mindig segít.


22/N

2012. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%
*110m2
2012. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
64%
A mi lakásunk egy légterű és van kutyánk is, úgyhogy remekül terjed a kosz. Minden nap felmosok, ezen kívül a mosogatás és a főzés még a napi "kötelező elfoglaltság". Hétvégén szoktam nagy takarítani, olyankor szokott segíteni a vőlegényem is (ő porszívózik). Néha elegem van, mert úgy látom a tisztaság nincs arányban azzal amennyit foglalkozom vele. Olyankor sztrájkolok. :)
2012. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonym0117 ***** válasza:
79%

37m² 2-en vagyunk.Minden vasárnap sepregetés,felmosás,portörlés,fürdö és konyha tisztítás. De mivel a laminált padló hamar koszosodik, így sepregetni 2-3 naponta szoktam, szönyeg nincs, mivel a párom por és atka allergiás.

18/L

2012. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%
A nagytakaritást (függönymosás, ablakpucolás,stb) péntek délután/szombat reggel. Egyébként én is hétköznap esténként, apránként csinálok meg mindent. Ha van olyan film, amit láttam, de szivesen nézem újra, akkor közben kivasalok. A vasalással egyidejűleg a ruhásszekrények rendbetételére is sor kerül. Bevásárlás után a kipakoláskor a polcokat, szekrényeket, fiókokat (attól függően, hogy mit hova kell tenni) rendbe teszem. A kutya miatt hetente kétszer porszivózom és felmosok. A fürdőt, WC-t, mosdókagylót naponta/kétnaponta teszem rendbe. Igy valóban úgy néz ki, mintha állandóan takaritanék, de igazából a munka és tanulás mellett ez a napi 1-2 óra rendezkedés kikapcsol.
2012. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szüleimmel élünk, 5-en vagyunk (anyu, apu, bátyám, párom, és én) egy hatalmas házban... Mivel hétvégén nem akarok takarítással foglalkozni, én hétköznap takarítok. Megvan, hogy kedd, konyha: ilyenkor letakarítom a gázt, ha kell, letörlöm a konyhaszekrényt (ezt csak havonta), a tévét, rendbe szedem a növényeket, és ha szükséges, áttörlöm a hűtőt, felsöprök, felmosok. Szerdán a két fürdőt takarítom ki, lespriccelem vízkőoldóval, hagyom hatni néhány percig, addig bespriccelem a másik fürdőt, utána az elsőt áttörlöm, leöblítem, aztán a másodikat, tükörpucolás, összepakolás a polcon, és végül söprés, feltörlés. Csütörtökön pedig felporszívózok, letörlöm a port a szobákban és feltörlök. Ha van plusz dolog, azt szombat délelőtt megcsinálom (mondjuk, a sütőt ilyenkor szoktam, vagy pl. ekkor rakom el a ruhákat, párosítom a zoknikat, stb.), de pl. mosni is hétköznap szoktam. A szüleim rengeteget dolgoznak, reggel fél 5-kor kelnek, és délután 4 és este 10 között bármeddig tarthat a munkájuk, a testvérem is velük dolgozik, nincs hétvégéjük. Főzni a párom szokott, miközben és szorgoskodok, persze segítek is neki, ha valami nem megy, vagy le van maradva. Hétvégén én szoktam főzni, meg akkor kertészkedek. Nekem a kertészkedés a kikapcsolódás. Persze elég gyakran el szoktunk menni párommal pl. péntek este a barátokkal valahova, vagy elutazunk egy ismerőshöz, esetleg a Füvészkertbe, ezek engem mind feltöltenek. Mondjuk a történethez az is hozzátartozik, hogy én 8-tól 4-ig, a párom pedig 7-től 4:30-ig dolgozik. Legkésőbb este fél 7-re kész szoktam lenni mindennel, általában akkor vacsorázunk. (A szüleim, ha nem érnek haza, a munkahelyükön eszik az előző napi maradékot.) Szóval sok mindentől függ, ki hogy oldja meg, meddig dolgozik, stb., de én megőrülnék, ha ezzel telne el a szombatom... 25N
2012. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
26-os vagyok. Még annyit, hogy ez annyira bevált nálunk, hogy bármikor szívesen engedünk be ismerőst, nem kell szégyenkezni. Persze, ha vacak idő van, esik, stb. Gyakrabban mosok fel, de általában egy helységben elég a heti egy, esetleg a konyhát szoktam kétszer felmosni, ha nem néz ki túl jól.
2012. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Amíg dolgoztam ugyanigy voltam én is. Este mikor hazajöttem akkor kezdtem neki a vacsorának és utána atakaritásnak, mosogatásnak. Fűrdő takarítás és a nagyobb dolgok csak hétvégén voltak...De már alig vártam a szombatot,hogy rendbe tehessem a házat. 60nm földszint, 60 nm emelet, pince.plusz udvar két kutyával..


2 hónapja munkanélküli vagyok, azóta minden nap kitakarítok..és minden napra beosztok egyéb munkát, vasalás, mosás, főzés....

2012. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Én párommal és az apukájával élek együtt, munka mellett hétvégén tudok csak takarítani. Szerencsére nem nagyon kell, mert nálunk mindenki elmossa maga után a tányérjait, poharait, azokat a helyére rakja, ami nem a helyén van, az azonnal odakerül. Párom kissé rendetlen, nekem meg nincs erőm hétközben összepakolni a szobánkban, így ott hetente pár órát rászánok, és mindent rendbe teszek. Mosni heti 2-szer 3-szor szoktam, ez sokmindentől függ. Szerencsére azzal sok baj nincs. Főzni is szoktam, ha úgy érek haza (értsd: 16 előtt), ha nem, akkor azt szerencsére előre tudom, így úgy készülünk a boltban, hogy valami gyorsan elkészíthető kaját veszünk:-)24/N
2012. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

50akárhány m2 a lakás (nemtudom pontosan...talán 53...)

minden nap mosogatok, főzők, konyhát kitakarítom, szobába rendet rakok, ha sikerül szétpakolnunk (sajnos általában sikerül...)

hetente többször mosok, és mikor mit csinálok...általában hétvégén van nagytakarítás, de a fürdőt van, hogy kétszer is kisikálom, nem birom nézni, hogy mocskos a kád (valamiért úgy meglátszik a víz a kádon, úgy bekoszosodik fürdés után, hogy elaléltam először...pedig nem sok koszt mosunk le magunkról...nem tudom miért van ez...), vagy a mosdókagyló, de ha koszosnak látom a szönyeget akkor felporszívózok hamarabb mint hétvége, ugyanez bármelyik munkára igaz....néha már olyan nagyon elegem van belőle, hogy nem igaz....de hát ezzel jár...szeretem a rendet...nem bírom a mocskot...párom mindig mindenben segít, szó nélkül:) elpakol maga után...ugyhogy általában gyorsan megvagyunk mindennel...ketten nagyon hatékonyak tudunk lenni:)

23L

2012. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!