Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran takarítotok...

Ti milyen gyakran takarítotok otthon? Főleg fiatal, dolgozó, párkapcsolatban lévő nők válasza érdekel.

Figyelt kérdés
A napi mókuskerék mellett néha úgy érzem úszik a lakás. Folyton csak takarítok, mert minden nap csak egyvalamit teszek rendbe(konyha v. fürdő v. porszívozás, stb..)-másra nincs erőm már. Az érdekel, hogy csak én vagyok ezzel így
2012. jún. 6. 11:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

hetente 2x takarítom az egész házat... (110 m2)

nem tudom elviselni a port, a koszt vagy a rumlit. mondjuk háztartásbeli vagyok, úgyhogy nyugodtan takaríthatok. :D

2012. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi megosztjuk a takarítást. Mosogatni majdnem minden nap kell, valamelyik nap ő főz és én mosogatok, vagy fordítva.

Felmosni két naponta szoktunk.

Most már elmúltak azok az idők, amikor csak a férfi dolgozott, és a nőre hárult természetesen a házimunka.


Hála Istennek az én párom kívánja a rendet, tisztaságot, magától megcsinálja a saját részét.


Viszont azt soha nem értettem, hogy pl. van egy barátnőm, aki 12 órát dolgozik, élettársa 5 órát el van a műhelyében, és aztán minden a lányra hárul, meló után még rohan haza főzni, mosni takarítani. A srác meg kb. a tévé előtt tesped. khm.

2012. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
A párommal és a kutyánkkal élek egy földszinti, belső udvaros lakásban. Az a tapasztalatom, h hiába nem vagyunk otthon napközben, attól a lakás még porosodik és az alatt a 4-5 óra alatt is lehet rendetlenséget csinálni, amíg munka előtt és után benne tartózkodunk (én legalább minden másnap főzök itthon). sajnos egy cipőben a kérdezővel, én is soha véget nem érő projektnek érzem a takarítást. naponta ki kell porszívózni a kutyus miatt, szintén kétnaponta, de legfeljebb 3 fel kell mosni, mert különben a porral kevert kutyaszőr ellepi a járólapot. a mosás alap, az így sem nehezebb, mint másutt. de egy poros belső udvarról nyíló földszinti lakással a forgalmas Váci út tőszomszédságában, hát, van dolgom bőven
2012. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
24%
semmit.arra van a takarítónő.
2012. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Feltörölni,porszívózni hetente egyszer szoktam.

Fürdőszoba: kéthetente,wc-t sűrűbben.

Ablakot pucolni: negyedévente egyszer,főképp ünnepek táján.

2012. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
A párom is segít ha kérem-magától nem veszi észre, de tényleg besegít ha elmondom mit tegyen. :)50 m2 a lakás(több helyen éltem, ennél nagyobbal még nem volt dolgom.)-ekkorát valóban nem hosszú idő kitakarítani-de a por is meglátszik. A rendrakást is kb a takarítás közé sorolom, szeretem a rendet, de fél nap alatt is fel tudom forgatni a lakást. Viszont, van, hogy hétvégén nagytakarítok, de csütörtökön már nem szívesen engedek fel ismerőst a lakásba, ha nincs előtte időm egy gyors látszattakarításra.
2012. jún. 6. 12:31
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
72nm-en lakunk. Kb 2-3napont letörlöm a port porseprűvel, felporszívózok, felmosok. A nagytakarítást hétvégére hagyom, amikor a férjem is tud segíteni, mert akkor max 2óra alatt mindennel megvagyunk. Mosni a mosógép mos, mosogatni, meg a mosogatógép. Vasalni és a konyhát rendbe tenni este szoktam. WC, fürdő meg heti 2szer vsn takarítva.
2012. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a párom mindenben segít, sőt azt is mondhatnám, hogy ő többet takarít, mint én. Fizikai munkát végzek, napi 8-12 órában, minden nap este 10-11-re érek haza, hétvégén is dolgozom. Ha otthon vagyok örülök, ha pihenhetek, de azért az apró-cseprő dolgokat megcsinálom, pl mosogatás, mosás, főzni hetente kb 3-4-szer szoktam, de akkor úgy, hogy több napra elég legyen. A párom szellemi munkát végez, ő fizikailag nem fárad el annyira, mint én. Őt pl jobban zavarja, ha kosz van a lakásban. Porszívózni általában ő szokott, a mosogatást kb fele-fele arányban csináljuk. Na szóval egy szó mint száz, én rendetlenebb vagyok, mint ő. Nem vagyok rá büszke, de hát senki sem tökéletes.
2012. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%

Takarítani, felmosni, port törölni (ezeket egyszerre letudom) hétvégén heti 1x szoktam.

Mosogatás minden nap van 1-2x.

Mosás is hetente többször, hárman vagyunk van egy gyerkőc, elég gyorsan telik a szennyestartó és nincs olyan őrült sok ruhánk, hogy kibírná egy hétig.

Vasalni nem szoktam, mert elegáns ruhákba nem nagyon járunk.

Nekem ez munka mellett, gyerek mellett, másodállás mellett bőven elég.

2012. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
12%

"szeretem a rendet, de fél nap alatt is fel tudom forgatni a lakást."


Tehát rendet raksz, aztán szétpakolsz?

2012. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!