Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám szidja a barátomat,...

Anyukám szidja a barátomat, mert én diplomás leszek, ő pedig szakmunkás, és hogy mit akarok én egy ilyentől. Ti egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés

A barátomnak szakmája lesz, én egyetemre járok. Anyukám ezért mindig lealacsonyítóan beszél róla, hogy milyen már az hogy egy diplomás lánynak szakmunkás a barátja...


Hiába mondom neki, hogy míg ő a szakmájával havi 200-at is meg fog kapni, én a diplomámmal a fizetést nézve hozzá képest a béka s*gge alatt leszek.


Hogyan értessem meg vele, hogy nem kellene őt lenéznie emiatt?


Ha itt van a barátom nálunk, akkor jópofizik vele anyum, bár azért sokszor elég flegma vele ami engem annyira bánt...


2012. jún. 8. 10:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem akarok fax lenni, de mi más választ vársz mint amit már leírtunk itt hasonló kérdéseknél? csak mondjuk úgy volt feltéve, hogy hozzámennél e dipisként szakmunkáshoz stb stb. Ugyan az a vélemény. "nem biztos, hogy több az inteligenciája", "lehet vállalkozása neki is" " sokkal többet kereshet a szakmájával" " van ismi körebe x éve nagyon boldogok" stb stbbbbbbbbbbbbbbb.
2012. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
89%

A diploma nem tudom miért számít még mindig "elitnek" ,mikor rengeteg olyan szak van,ahova gyakorlatilag 3as érettségikkel,250-300 ponttal felvesznek. Sok az idióta ,semmire nem jó szakirány is,szerintem akik ott tanulnak azok s etudák valójában mihez értenek majd.

Még ha valaki azt mondja,hogy orvos vagy ügyvéd pali kell a kicsi lányának,akkor azt lehet sznobnak nevezni legalább. De ha ennyi a kikötés,hogy legyen diplomája,ez csak simán idiótaság:D

Remélem értitek a mondandóm lényegét,ma már semmit nem számít egy diploma,a szak ezerszer fontosabb a szakmunkásoknál és a főiskolán/ egyetemen végzetteknél is.

Az intelligencia,jómodor,humor,hűség,műveltség pedig nem végzettség függvénye.

2012. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
68%
Te meg azt értsd meg, utolsó, azon felül, hogy tényleg nem szép dolog, hogy egy szülő így szűri a gyereke barátját, hogy attól, hogy sok szak nem életképes, még nem biztos, hogy az összes nem az, amivel nem tudnak elhelyezkedni, azaz lehet az erős szak, csak nincs kereslet rá. És nem csak a közgazdász, jogász, orvosi a nehéz, van tanári szakból is olyan ami csúsztatós, nehéz tárgyakkal teli küzdelem négy öt évig. Muszály megvédeni azokat is, akikre nem illő ilyet mondani is.
2012. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem mondom, hogy minden esetben működik gond nélkül, de nálunk pont igen. Én diplomás könyvtáros vagyok, a párom asztalos. Mutogatok neki könyveket, amikről gondolom, hogy tetszene, szabadidőmben segédkezek neki, mert nagyon klassz dolog az alkotás. A zenei és filmes ízlésünk pedig nagyon hasonló. Két ember személyisége az, ami összeillővé teszi őket, nem a választott szakmájuk. Párom nem azért lett asztalos, mert buta, hanem mert egész kisfiú kora óta ezt szerette volna csinálni. Hány olyan ember van, aki elvégez valami menő egyetemet, akár orvos lesz belőle, de igazából csak szakbarbár, nulla műveltséggel és semmi máshoz nem ért... Azt látom, hogy néha elbizonytalanodik és mondja, áá te sokkal okosabb vagy nálam. Én erre mindig azt mondom, nem okosabb, csak mást tudok.
2012. aug. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!