Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám szidja a barátomat,...

Anyukám szidja a barátomat, mert én diplomás leszek, ő pedig szakmunkás, és hogy mit akarok én egy ilyentől. Ti egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés

A barátomnak szakmája lesz, én egyetemre járok. Anyukám ezért mindig lealacsonyítóan beszél róla, hogy milyen már az hogy egy diplomás lánynak szakmunkás a barátja...


Hiába mondom neki, hogy míg ő a szakmájával havi 200-at is meg fog kapni, én a diplomámmal a fizetést nézve hozzá képest a béka s*gge alatt leszek.


Hogyan értessem meg vele, hogy nem kellene őt lenéznie emiatt?


Ha itt van a barátom nálunk, akkor jópofizik vele anyum, bár azért sokszor elég flegma vele ami engem annyira bánt...


2012. jún. 8. 10:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Nagyon bonyolult a problémád, s teljesen megértem a kétségeidet (és édesanyád kétségeit is.)


Szépen sorjában:


A házasságban két összeillő ember kerül egy egységbe. Az, hogy ki illik össze a másikkal, s ki nem, nos erre azt gondolom, hogy nincs recept.


A szakmunkás is lehet értelmes, intelligens, s a diplomás is lehet egy b*** p***. És itt nem a leendő kereset számít, sőt az számít legkevésbé.


A másik dolog:


A házasság a férj és feleség szövetsége, s nem a feleség és édesanyja, (vagy egyéb kombinációk) szövetsége.

A Biblia azt mondja, hogy "(a házasfelek) elhagyja apját és anyját, s lesznek ketten egy testté..."


No, ez viszont azt jelenti, hogy ne engedj beleszólni az életedbe, s nagy tisztelettel szabad megkérni arra, hogy ne legyen súrmó a barátoddal.

2012. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk én vagyok a szakmunkás. Apjának is csak a diploma számít, anélkül nem ér senki semmit. Megszívta, mert mi szeretjük egymást (6 éve együtt vagyunk), és attól független, hogy szakmunkás vizsgám lesz (félig már meg van), szerintem egy elég értelmes, talpra esett, kedves ember vagyok.

Nem mondom, van olyan szakmunkás, akire rá lehet fogni, hogy alpári, utolsó senki, sőt, sajnos sokan vannak, tapasztaltam az iskolámban, de észre kell venni, hogy nem mindenki ilyen.

22/L

2012. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

Most itt a legtöbb ember azt fogja írni (nem olvastam végig a kommenteket),hogy persze,működhet,nincs ezzel gond,ettől még simán boldogok lehettek.

Anyukádnak biztos,hogy csak ezzel a ténnyel van gondja,van ő idősebb,jobban ismeri az embereket,és és úgy gondolja a stílusa,életvitele nem hozzád való.

Az sem mindegy,milyen emberek veszik körül (szerintemde most lehet sznobnak fognak gondolni).

Én magamról nem tudom elképzelni,hogy egy ilyen kapcsolatban boldog lennék.

Bunkó diplomást persze én is ismerek,de rendes,becsületes szakit nem igazán.:S

2012. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
Attól, hogy valakinek nincs papírja, még lehet kifinomult, intelligens!!!!! Értsétek már meg....
2012. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%

Barátnőm orvos, a "pasija" asztalos... Előtte a lánynak több barátja volt, mind egyetemista, egyik parasztabb volt mint a másik.

Az asztalos pasival imádják egymást, idén volt az esküvőjük :)

2012. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

13/16-os vagyok.

Mondjátok,miért kellett lepontozni?

2012. jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
Én nem pontozok,téged sem pontoztalak se le,se fel.Ahogy elolvastam a válaszod...szerintem az a rész tetszett keveseknek,hogy nem ismersz egy rendes szakit sem...
2012. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
én is diplomásnak készülök és a barátom szakmunkás. szerintem nem az a fontos, kinek milyen végzettsége van legalábbis egy párkapcsolatban, hanem h a világról alkotott képünk, felfogásunk és az alapvető értékeink, normáink hasonlóak legyenek, valamint, hogy elfogadjuk egymásban azt ami esetleg különbözik. és még szerintem a 21. században annak sem szabadna számítania h melyikünk keres többet. 6 éve vagyunk együtt és csak az számít a tanulással-munkával kapcsolatban, hogy támogassuk egymást. hozzátenném még, hogy az én anyukám az ellen emelt kifogást mikor megismerkedtünk, hogy alacsonyabb nálam a barátom és h ez milyen már (de tényleg rögeszmésen zaklatott vele) sokáig mérgelődtem rajta míg egyszercsak mérgemben azt mondtam neki, hogy az ágyban nem számít nah azóta egyszer sem piszkált. Próbáld meg, h azt mondod neki h a szexhez nem kell diploma és h ott mindenképp kiemelkedően teljesít, lehet h a te anyudnál is beválik... ;)
2012. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem anyádba vagy szerelmes.

Nem értek egyet vele. Ma hiány vagy szakmunkásokból, itthon is, külföldön is, ha szorgalmas, az egész családot el tudja tartani. Mire mennétek, ha neki is lenne egy diplomája? Az a fontos, hogy mint ember milyen. Egész sor diplomás férfit ismertem, akik aljas, szemét dögök voltak.

2012. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 13-as! Ha végigolvasod a válaszokat, ahol beleegyezően bólogatnak a kérdezőnek, ott felfelé szárnyalnak a pontok, ahol kijelentik, hogy "Nem, ez nem működik" - ott bizony lefelé.

Az, hogy nem ismersz egy normális, becsületes szakit sem -ez elég sznob kijelentés, vagy még soha nem volt problémád sem házzal, sem autóval, sem megvarrandó ruhával, egy jó frizurával stb.

A szüleink generációja (tegyük fel, hogy 18-35 évesek vagyunk) számára a diploma nagy becs, a jelentősége el van túlozva, a kérdező anyukája is valószínüleg ennek a a példája. Ők még abban a hitben élnek, hogy a diplomások nagyon okos emberek, nem biztos, hogy ismernek olyanokat, akiknek úgy lett meg ezen papírja, hogy 5-6 évet végigbuliztak valanémelyik büfészakon. (Persze, persze, a saját gyereke mindenkinek a legokosabb a világon, az ő gyereke megérdemelten kapta meg a diplomát.)

Kedves Kérdező! Az anyukád valószínűleg előbb-utóbb bele fog nyugodni a helyzetben, ha a szerelmetekkel bizonyítotok. Viszont nem ő az egyetlen, aki esetleg megszólhatja ezt a szituációt (bár, tudom, pl. a szomszéd néni véleménye nem ér fel az anyukádéval), lesz még egy-két beszólás ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy ti ketten tudjátok kezelni ezt.

2012. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!