Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom jobban...

Az egész családom jobban szereti a húgomat, hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés
Először is, 16 éves lány vagyok. Húgom 5 éves. Onnantól kezdve, hogy megszületett, én teljesen hanyagolva lettem. Nem csak beképzelem, azt sem tudják, hogy milyen fiúval jártam vagy hogy kikkel barátkoztam, mert hiába mesélnék róla, nem érdekli őket. Már eljutottam arra a szintre, hogy nincs is kedvem elmondani nekik semmit. Mondtam nekik, hogy rászoktam a cigire (igazából nem, csak kíváncsi voltam, hogy reagálnak) és azt mondták, hogy jó, csak ne nagyon. Most komolyan, ez értelmes válasz egy szülőtől? Nem az, szeretem a húgomat, de pl. tök rosszul esik, hogy az ő szülinapjára tortát rendelnek, meg minden, az enyémre meg 2 nap elteltével jönnek rá és vágjak hozzá jó fejet. Most ez gyerekesen hangozhat, de nekem 5 évesen konkrétan azok a játékaim voltak, amiket még anyámtól vagy apámtól örököltem, neki meg ilyen tízezreket költenek babákra. Neki mindenből a legjobb, nekem konkrétan arra nem adtak pénzt, hogy egyek egy hamburgert a barátnőimmel és a kikopott gatyáimban járok, meg a kinőtt felsőimben. Ez megy már 5 éve, annyira rossz. Húgom folyton hisztizik, nyávog, évközben nem hagy tanulni, mert arra nincsenek tekintettel a szüleim, hogy legalább lekössék és ne nekem kelljen vele délutánonként foglalkoznom. Nagyszüleim, meg a nagybátyámék is úgy beszélnek velem, mint a kutyával, egyszer nem kérdezték meg 5 év alatt, hogy mi van velem, hogy megy a suli, van-e barátom stb, de pl. mikor 1-2 éve lerontottam a jegyeimet a suliban, akkor azt anyám elmondta nekik és eljött a nagybátyám és megpofozott. Nekem is vannak vágyaim, meg céljaim és senkivel nem tudok beszélgetni, mert itthon a húgom a kis aranyos, a csodagyerek, nekem meg már lassan a nevemet is elfelejtik. Megőrülök már, mit tehetnék?
2010. aug. 2. 15:51
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az fáj a legjobban, hogy elkezdek nekik valamit mesélni és akkor "jólvan, aha, aha" és elterelik a témát, arra sem emlékeznek, hogy mondtam valamit. Ennél jobban már levegőnek se nézhetnének.
2010. aug. 2. 15:56
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, de nem tudok mit tenni. :S

Inkább annyit mondok, hogy nem vagy egyedül, bár tudom, hogy ez semmire sem elég. :(

2010. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
74%

Istenem,most komolyan nagyon sajnállak:(

Én eléggé bosszúállós típus vagyok,és én a helyedben eltűnnék pár napra(most komolyan beszélek!),és ha utána hazamennék,kíváncsi lennék,hogy reagálnak.Ha aggódtak értem meg minden,akkor elmondanám nekik a problémámat,hogy nagyon fáj neked,hogy már el is felejtettek téged,amióta a húgod megszületett.:(

Én ezt tenném,de nem mindenki olyan őrült,mint én:D

14/L

2010. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
61%

14 évesen eltűnnél? Okos vagy mondhatom...

Egyébként,Kedves Kérdező!

Ülj le a szüleiddel beszélni,mondd el nekik,hogy szeretnéd,ha foglalkoznának veled.

Ha ez nem sikerül,tölts minél kevesebb időt otthon!

Év közben meg próbálj a barátnőddel együtt tanulni,náluk.

Vagy ha nincs olyan barátnőd akihez mehetnél,akkor évközben tanulj a suliban,és otthon már nem kell majd!

(Esetleg kollégiumba nem tudnál menni?)

Ha meg nyáron nincs társaságod akkor menj el táborba stb.

18/L

2010. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt az eltűnést pár napra azért nem tartom nagyon jó ötletnek...

Hát figyelj, ez egyáltalán nem hangzott tőled gyerekesen. Van, hogy egy családban valakit jobban szeretnek, de ez azért már tényleg durva... A korkülönbségekből arra gyanítok, hogy a te születésed után még akartak volna gyereket, de csak most jött össze, ezért akarják gondolom elkényeztetni a hugodat... (Bocsi, ha ez nem így van!)

Én mindenesetre azt tanácsolom, hogy első körben próbáljátok megbeszélni. Ültesd le őket, hass rájuk mentálisan, vezesd fel a problémát, hogy milyen rossz neked. Ha ez sem segít, akkor ott van az a lehetőség, hogy 18 éves korodban elköltözz, ami, ha addig nem rendeződik a helyzet, a te szempontodból csak rossz lehet...

Igazából énis írok csak itt össze-vissza, mert ilyen helyzetben nem nagyon lehet mit tanácsolni... Azért sok sikert, és kitartást... :)

2010. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, előző vagyok, elírtam: a te szempontodból csak jó lehet...
2010. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
73%
Nem úgy tűnnék el,hogy az Isten háta mögé,hanem egy ismerősömhöz!Azért én sem vagyok hülye!:)
2010. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
76%

Szia!Szerintem beszélned kéne egy felnőttel, és kérned a segítségét, hogy beszéljen a szüleiddel...Ha olyan viszonyban vagy az osztályfőnököddel akkor vele,vagy valamelyik barátnőd szülőjével akivel tudsz beszélgetni.Ha rendes, akkor segíteni fog, mert ez komoly probléma!Viszont azt a butaságot, amit előttem lévő írt,hogy menj el otthonról pár napra, azt felejtsd el!!!Az nem megoldás.Ha most nem rendezed a viszonyod a szüleiddel felnőtt korodban komoly problémáid is lehetnek!Mindenképpen próbálj meg velük beszélni...Na nem hisztizni, meg nem is ordítozni velük, egyszerűen mond meg nekik, hogy nem esik jól ahogy bánnak veled.Meg azt is, hogy nem a húgod ellen vagy csak kell, hogy valaki legyen melletted is!

Sok szerencsét!

2010. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Hát, koleszba nem lenne érdemes, mert közel lakom a sulihoz. Most elég nehezen élem meg ezt az időszakot, mert elég magányosnak érzem magam és nincs kivel beszélgetnem. Már párszor mondtam nekik, hogy úgy érzem, jobban szeretik őt, de leordítottak.
2010. aug. 2. 16:22
 10/39 anonim ***** válasza:
92%
Ezért is keresik sokan máshol a szeretetet, odafigyelést...
2010. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!