Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elkérnétek a pénzt a...

Ti elkérnétek a pénzt a barátnőtök keresztapjától?

Figyelt kérdés
A barátom villanyszerelő és a keresztapám adott neki egy komplett lakást,ahova beszerelte a villanyt. A gond az,hogy meg se kérdezte mivel tartozik? Szerintetek elkérje a párom vagy a rokonságra tekintettel ne?
2012. jún. 9. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Kapott a barátod ajándékba egy lakást, ahova beszerelte magának a villanyt és most azon gondolkozol, hogy a szerelésért kérjetek e pénzt?????
2012. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem legyetek tekintettel, ne kérjetek pénzt, biztos ő is önzetlenül segíteni fog, ha nektek kell majd valami.
2012. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Neeem, hanem megbízta, hogy egy lakásba szereljen villanyt
2012. jún. 9. 18:45
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha a keresztapádé a lakás, akkor meggondolnám, de az anyagárat biztosan elkérném. Ha nem a keresztapád-é a lakás, hanem mint megbízó adta ki a munkát, természetesen benyújtanám a számlát.
2012. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Pontosabban nem elkérném, hanem adnék róla számlát. Bár eleve nem kezdtem volna bele úgy, hogy nem tudom az amennyiért vállalom megfelel-e a megrendelőnek. Mert keresztapád a megrendelő.

Én nem látok itt rokonságot sem.

2012. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Neked jól esne ha keresztapád segítene valamiben, mert megkérted rá, majd benyújtaná a számlát?
2012. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Megbízta egy munkával, vagy megkérte, hogy csinálja meg? Mert nem mindegy.
2012. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megbízta, kb 3 hétig tartott a munka
2012. jún. 10. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
A keresztapaság azért nem ennyire magas rokoni fok... másrészről viszont az ingyenesnél nincs is drágább szívesség. húzzátok le, amivel csak tudjátok.
2012. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a párod és a keresztapád semmilyen fokon nem rokonok, az a korrekt, ha nem túl nagy összeget, de elkér. Nem akarok vészmadárkodni, de bármikor jöhet egy veszekedés, amikor eggyel több dolog lesz, amit a másik fejéhez lehet vágni.
2012. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!