Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő sosem megy férjhez...

Ha egy nő sosem megy férjhez és nem szül gyereket, nem fogja öregkorában úgy érezni, hogy nagyon fontos dolgok kimaradtak az életéből?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 18:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%
Igen, mert roppant természetellenes, hogy az ember társra vágyik, én még nem találkoztam olyannal, aki ne vágyott volna egy társra.
2012. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha megérem az öregkort, akkor majd kiderül.
2012. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
85%

14/L

Én igazából nem akarok gyereket,és férjhez sem akarok menni,vagy talán azt azért igen,de gyereket nem akarok.Meg is indoklom,hogy miért:félek attól,hogy hálátlan lesz.Félek attól,hogy betegen,genetikai hibásan/halva jön a világra,megnyomorodik.Félek attól,hogy mivel nekem eléggé sokrétegű egészségi problémáim vannak,nem fog tudni az iskolában,óvodában érvényesülni.Én sem tudok,sokat bántanak.(Félek,hogy örökli bármelyik hibámat.) A szemem miatt csak császárral szülhetnék,de én természetesen akarnék,de azt meg nem lehet,és nem kockáztatok,mert nem akarok megvakulni.Meg aztán anyámnak a szülés után rendesen tönkrementek a fogai,nem akarok,hogy az enyéim is tönkremenjenek.

Meg aztán nem akarok pelenkákat,hisztiket,sírásokat,aggódásokat.Meg aztán nem akarom,hogy titokban cigizzen/drogozzon/.....

Persze nekem a véleményem még változhat,de nem hiszem,hogy fog,mert elsősorban igazából attól félek,hogy örököl tőlem ezt-azt,és nem fogja tudni elviselni magát,nem fogadják be,magába fordul.SZerintem kicsit mindig is bánni fogom ezt a döntésemet,de nem akarok kockázni egy másik ember életével(állhatnék a kérdéshez úgy,hogy na nem lesz semmi baj,de valami baj biztos lesz,benne van a genetikámban,nem is beszélve a nemlétező férjem genetikájáról...)

2012. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A dolog egyszerű. Rossz pontból indulsz ki. Te vagy úgy általában az emberek akarnak gyereket, stb ezért ha nem lenne nekik akkor valami fontos maradt volna ki az életükből. A dolog ott kezdődik, hogy ha valaki nem akar gyereket, akkor ő arra a dologra nem vágyik, neki az negatív, tehát nem maradt ki semmi az életéből. Ez olyan mintha te irtóznál kiugrani egy repülőből akkor nem bánnád, hogy sosem tetted meg. Másnak viszont az az élete, hogy repülőkből ugrál ki, és öngyi lenne ha sosem tehetné. Aztán még ott van az is, hogy akinek nincs gyerek az nem tudja milyen (nem mondom azt, hogy nem tudja mit veszít, mert ez degradáló), és ugyebár a gyerek nem egy tárgy, hogy próbálgassuk aztán eldobjuk ha mégsem tetszik.

Természetesen aki akarja ezeket a dolgokat, de valami miatt mégsem teheti meg, akkor sajnálni fogja. De azért szerintem elég kevés dolog van amit nem lehet megoldani, ha tényleg erre vágyik.

2012. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vágyok társra, és virtuálisan találkoztunk.
2012. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

van aki nem bánná, én személy szerint igen.

viszont ebben nem igazán van választásom. eddig olyanoknak "kellettem" akik csak szexet akartak de a személyiségemért, önmagamért nem tudtak szeretni. Az egyiktől meg is kaptam hogy szerethetetlen vagyok, unalmas, sótlan.

tudom azt is magamról hogy mivel pár hetet leszámítva szinte mindig egyedülálló voltam, már nehezen alkalmazkodnék egy társhoz aki velem élne. Nem nagyon bírnám hogy valaki megszabná a napirendem, engedélyt kéne kérnem dolgokra stb.

a gyerekem se látna jó példát, elég magányos farkas vagyok, nem futkározok márkás, csilli-villi ruhákban, nem az én világom. talán be se tudna illeszkedni oviba/suliba (nekem sose ment). nem akarok más embert a saját önzőségem, gyerekvágyam miatt nyomorba taszítani

biztosan nem véletlen hogy nem kellek senkinek

2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"pár hetet leszámítva szinte mindig egyedülálló voltam, "


nagyon fiatal és tapasztalatlan vagy még..ennyiből leszűrni ennyi negatív dolgot a jövődre nézve és a jelenedre sem tesz jót! fel a fejjel :)

2012. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan pontozzatok le, de szerintem annál nincs szomorúbb, amikor valaki egyedül öregszik meg, persze nincs szüksége társra bla-bla, ámÍthatjátok magatokat, de ez nem Így van. teljesen más, hogy vannak, akik szeretik, de mellette mégis egyedül él.Én biztos nem akarnék egyedül megöregedni. A másik pedig a hálátlan gyerekek, lehet nem véletlenül hálátlanok, én többségében normális családokat ismerek, nem hálátlanokat.
2012. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%
Annyira ellenszenves, hogy csak azért, mert valaki úgy akarja élni az életét, ahogy te "elképzelni sem tudod", máris kétség nélkül állítod, hogy az csak ámítja magát.
2012. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Lehet ellenszenves, de igaz.
2012. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!