Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk jogilag?

Mit tehetünk jogilag?

Figyelt kérdés

Van egy családi házunk ami az Én,és a féltestvérem nevén van.Amikor édesanyámék ezt a házat vásárolták,kettőnkre íratták.A haszonélvezők természetesen Ők.Amikor felnőtt a testvérem,elfelejtette,hogy kik nevelték fel,hálátlanul elég link életmódot kezdett élni,holott a szüleim nem erre nevelték,ezért a nagyszüleihez költözött önszántából.Ez több,mint 10 éve volt.Azóta felnőtt,és én is.Mivel szerettük volna felújítani a szüleimmal teljesen a házat,anyum felvett egy hitelt,amihez mindkettőnk beleegyezése kellett,mivel mi vagyunk a tulajdonosak.Mivel ezen az aláíráson kívül a drága testvérem semmit nem tett a házért kb 15 éven keresztül,most bejelentette,hogy legyek nyugodt,igényt tart a fél házra...Sajnos joga van hozzá,mivel a nevén van,és ezt sajnos megmásítani már nem lehet,plusz még jelzálog is van a házon,és nem lehet átíratni.Bosszantó!A szüleimet is zaklatja a gondolat,hogy egy ilyen hálátlan gyerekre írták a házat,aki nem képes segíteni semmiben,sem a szüleinek,sem a házkörüli teendőkben,pedig ők mindig támogatták!Ráadásul anyumék fizetik a kölcsönt is,amit egy fillérig a ház szépítésére költöttünk,én is segítek benne a fizetésemből.Én is sokmindent vásároltam már a házhoz.Festékeket,bútorokat,stb.Szóval szépítgetjük,ahogy lehet.Mint írtam,a törlesztésből is kiveszem a részem.Most mégis rossz belegondolni,hogy egy link,szélhálmos ember házát is szépítgetem,aki semmit sem tett bele,mégis követelni fogja rajtam a fél ház árát majd a jövőben!Mit lehet tenni jogilag,hogy kizárólag az én nevemen legyen a ház? Így egyszer akár elköltözni sem tudok,ha ő nem ad engedélyt a ház eladására...

A kioktatóknak írom:Senki,egy szóval sem fog eltántorítani semmitől,és már most kijelentem,hogy kíméljenek az ,,oltogató" semmit nem mondó válaszoktól.Kifejteni bővebben nem fogom a családi problémákat,de elég nyomós okunk van arra,amit fentebb leírtam.Nem kisemmizésről van szó...de egy 37 éves ember,aki nem dolgozik,egész nap a Playstation előtt ül,és arra vár,hogy majd egyszer úgyis örököl,ne jusson már csak úgy potyán egy házhoz!Dolgozzon meg érte!



2012. jún. 12. 23:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Fujjogó válaszoló!Bocs,de életem munkáján nem fogom egy semmirekellő potyaleső embernek ajándékozni!
2012. jún. 13. 11:16
 12/12 A kérdező kommentje:
*munkáját
2012. jún. 13. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!