Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szedjem össze magam?

Hogy szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Nem voltam soha ennyire érzékeny nem tudom mi lett velem.

Egy időre elköltözött a feleségem egy barátnőjéhez a gyerekkel mert túl sokat veszekedtünk és nem akarunk elválni, de szerintem nem nagyon fog ez változni..majd meglátjuk. Állandóan rossz kedvem van és magamat hibáztatom mindenért, most valahogy minden rossz összejött. Apám beteg lett, valszeg már nem fog sokáig élni, sok barátommal és a családom 1 részével összevesztem, mostanában elkezdtem inni mert néha azt hiszem hogy ez megoldás pedig nem (nem vagyok alkoholista és nem is leszek), a munkahelyemen lefokoztak és még a hadnagynak is visszapofáztam elég durván de szerencsére jó kedve volt és elbeszélgetett velem. Gyakran előfordul mostanában hogy mindenkit megbántok. Mit csináljak?

30/F


2012. jún. 13. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, beszélj a feleségeddel négyszemközt. Próbáljátok megbeszélni mi az ami nem működik, és min kéne változtatnotok. Mond meg neki, hogy nagyon szereted és ő életed értelme és nélküle senki sem vagy, és engeszteld ki. Édesapáddal most próbálj minél több időt tölteni, vidd el hozzá az unokáit, beszélgess vele sokat, kedveskedj neki gyümölccsel. Ha gy érzed te vagy a felelős azért, mert a barátaid és rokonaid elpártoltak tőled kérj tőlük bocsánatot, hívd el őket sörözni és beszélgessetek.

Mielőtt megszólalnál, és megbántanál másokat gondolkodj előtte, hogy mit szeretnél mondani. Az pedig egy jó pont, hogy nem rúgtak ki a munkahelyedről, mert ezek szerint jól csinálod a munkádat.

2012. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először meg kéne találnod az érzékenységed okát. Valahogy össze kell szedni magad, még ha csak "látszatra" is, hogy visszamenjen hozzád a feleséged. Persze, hosszú beszélgetések, szerelmes délutánok elmaradhatatlanok. Ha az első lépést megtetted, utána már könnyebb talpra állni, hiszen már van, aki melletted áll.

Nem tudsz pár nap szabit kivenni? Hogy csak a családdal lehess, kipihend magad. Legyen időtök kibékülni.

2012. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

szerintem meg nem azt kell erőltetni, hogy visszamenjen a feleség, amíg lelkileg nincs a férjben minden a helyén.

meg kell találnia önmagát, akkor lesz képes normális kapcsolatra. ha ez előtt megy vissza a párja, nem lesz boldog. néha kell az egyedüllét.

2012. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, katona vagy. Nincs esetleg ott szakpszichológus? Néhány beszélgetés is sokat tud segíteni, hátha ő hamarabb rátalál a gubancra, így már csak azt kell átgondolni, a keresést megspórolod.

Szerintem, ha van ilyen lehetőség, vedd igénybe.

Hasonló "minden összejött" időszakomban kétszer elmentem pszichológushoz, olyan szépen rendbetett lelkileg, hogy két hétig fülig ért a szám utána.

2012. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy munkahelyet kéne váltanod. Én csak fél évet voltam katona, de egyből láttam hogy az nem nekem való munkahely a civil életben sokkal érzem magam. Ez csak egy lehetőség, lehet hogy enélkül is meg lehet oldani a problémát persze.
2012. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amikor másokkal beszélek akkor úgy érzem hogy muszáj kimondanom amit gondolok még akkor is ha tudom hogy meg fog sértődni.

Még nem akarom hogy visszajöjjön a feleségem mert nem akarok rontani a helyzeten, szerintem ha visszajönne ugyanúgy veszekednénk, inkább várunk egy kicsit.

Régóta vagyok már katona és soha nem volt belőle baj. Én szeretem csinálni.

2012. jún. 16. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy agyturkászt! hátha rájön, miért lettél ilyen. Saját magad alatt vágod a fát, az élet minden területén. Nyugtalan vagy, és másokon vezeted le. No a nyugtalanságod okát a belső feszültség levezetésének módját, egy pszichológus, talán megtalálja
2012. jún. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!