Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a kamasz...

Hogy szoktassam le a kamasz lányomat a cigiről?

Figyelt kérdés
Nagyon megváltozott az utóbbi időben, és ami a leginkább zavar, hogy rászokott a cigire. Amikor megpróbáltam leülni vele beszélni, hogy ebbe bele is halhat, tüdőrákos lesz, akkor a fejemhez vágta, hogy te is dohányzol, olyat ne tilts meg nekem amit te is csinálsz. Amúgy egy rendes, jól nevelt lány, mindig hallgat rám, és egy szó nélkül tűri ha valamit megtiltok neki, de a cigitiltás ellen nagyon lázad, mert hogy én is csinálom. Mivel tudnám meggyőzni őt, hogy rakja le a cigit?
2012. jún. 14. 21:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Az én apám 2 nagy pofonnal szoktatott le.
2012. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Fogadjátok meg, hogy együtt teszitek le! Mindketten jól járok+ a pénz is megmarad.

Egyébként lehet, hogy a lányod pont erre akar rávezetni, ha egyébként mint írod, rendes, jól nevelt lány. Ez nem jutott még eszedbe? :D

2012. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként ez egy antidohányos kampány kamu kérdés.
2012. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%
Kedves Szülő! A helyzet az, hogy valahol valamit nagyon elrontottál a lányod nevelését illetően. Nekem anno ha azt mondta az apám vagy anyám hogy NEM, akkor bizony az azt jelentette hogy nem...nem pofáztam vissza, nem kérdeztem miért, a nem az nem volt. Úgyhogy leginkább ezen gondolkozz el, mert a dolgok innentől kezdve vesznek fordulatot, és a dohányzás lesz a legkisebb problémád a lányodat illetően...
2012. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a neveléssel van probléma, mert mint mondtam mindent tűr, ha valamire azt mondom, hogy nem. Ha azt mondom nem mehet el bulizni, akkor az úgy van, nem könyörög órákig, nem kérdezi, hogy miért csak elfogadja és itthon marad. Egyedül a cigi témára csinálja ezt.
2012. jún. 14. 21:43
 6/25 anonim válasza:
44%
a barátainak szólj hogy szoktassák le..hallottam már olyat hogy egy srácot látott az apja cigizni és akikkel látta azoknak levert 2 nagy taslit aztán nem hagytàk a srácot rágyujtani a barátai..
2012. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

"te is dohányzol, olyat ne tilts meg nekem amit te is csinálsz."

Igaza van. Mutass példát.

2012. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Nem veszitek észre, hogy ez egy kamu kérdés amit kampány céljából írt ki a kérdező?
2012. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Milyen kampány? Még is milyen kampányt lehetne csinálni egy kérdésből?
2012. jún. 14. 21:49
 10/25 anonim ***** válasza:
44%
Hiába mented a menthetetlent és magyarázkodsz hogy minden más témában engedelmeskedik: ha lenne tekintélyed a lányodnál akkor megtisztelne azzal, hogy szót fogad. Magyarázkodás helyett vegyél erőt magadon, állj elé és határozottan mondd meg neki hogy nem dohányozhat. Ha kinevet, akkor igazam volt. Meglátod, ki fog nevetni és meglátod: igazam lesz, sajnos. Valahol valamikor valamit elrontottál a nevelését illetően: hogy mit azt csak Te tudhatod. Én inkább ezen törném a fejem...
2012. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!