Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a kamasz...

Hogy szoktassam le a kamasz lányomat a cigiről?

Figyelt kérdés
Nagyon megváltozott az utóbbi időben, és ami a leginkább zavar, hogy rászokott a cigire. Amikor megpróbáltam leülni vele beszélni, hogy ebbe bele is halhat, tüdőrákos lesz, akkor a fejemhez vágta, hogy te is dohányzol, olyat ne tilts meg nekem amit te is csinálsz. Amúgy egy rendes, jól nevelt lány, mindig hallgat rám, és egy szó nélkül tűri ha valamit megtiltok neki, de a cigitiltás ellen nagyon lázad, mert hogy én is csinálom. Mivel tudnám meggyőzni őt, hogy rakja le a cigit?
2012. jún. 14. 21:33
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
86%
De azt nem értem hogy ha te tudod hogy káros akkor miért cigizel? És ebben igaza van,hogy te mondod neki,amikor te is szívod.De lehet hogy felnéz rád és azért csinálja,mert te is.Szerintem az lenne a legjobb ha leszoknál és ak valószínű ő is ezt fogja tenni.Ha nem,akkor kezd el cikizni,hogy pl. milyen büdös füst szagú.Ezt cikinek fogja venni és ak majd leáll.:)) Sok szerencsét.:))
2012. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Már csak úgy tudod leszoktatni,ha te is leszoksz.Amúgy ez jogos mondat tőle.Hogyha te csinálod,akkor miért ne lenne neki is szabad?Majd a saját bőrén megtanulja...
2012. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem adok tanácsokat csak elmondom én minek a hatására tettem le és most pont aktuális:

A bodies kiállításon láttam hogy néz ki egy dohányos tüdő. Azért volt hatásos, mert nem rajz,vagy fénylép vagy műanyag de élethű utánzat, hanem egy igazi emberi szerv, ami pár éve még levegőért küzdött.

Na én a látványtól tettem le 10 év cigi után.

2012. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Rám is rámjött a cigi korszak 16 éves koromban kb. Bár én inkább "bulidohányos" voltam, csak hétvégente vettem 1-1 dobozzal és azt általában ott el is szívtam, ha mégis maradt pár szál, akkor azt eltettem olyan időkre, mikor idegeskedtem. A szüleim is cigiznek réges régen mindketten, így ők meg sem próbáltak tiltani tőle, hisz tudták, hogy úgyis visszavágok azzal, hogy akkor ők miért szívják. Ők eltűrték inkább, bár tudtam, hogy nem örülnek neki. Néha még a cigit is megvették nekem. Olyan is előfordult, hogy velük cigarettáztam amikor az iskolában felmérgelt valami, és miközben elmeséltem nekik kiborulva elszívtam egy szálat. Én utána magamtól tettem le, igazából nem voltam rászokva, mert akármeddig bírtam nélküle, csak mikor olyan szórakozóhelyen voltam ahol mindenki cigizett valahogy jobb érzés volt a sajátomat szívni, mint a mások füstjét. De ez nagyjából fél évig tartott nálam, azóta "tiszta" vagyok. Viszont elgondolkodtam, hogyha tiltották volna, akkor vajon cigiznék-e még.
2012. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sose dohányoztak, én 15 évesen kezdtem el, piszkáltak érte, nagyon jól tudtam, hogy rossz, végül azért szoktam le 4 év után, mert nem tudtam felmenni az egyetemen a harmadik emeletre úgy, hogy ne kapkodjak levegőért... Így, hogy te is dohányzol, semmi hiteled sincs, ez olyan, mintha egy 120 kilós mondaná egy 100 kilósnak, hogy "le kéne fogynod, mert a diabétesz és a magas koleszterin szint komoly probléma... nem is beszélve arról, hogy szörnyen nézel ki!" 24N
2012. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Apuka hol van, ha van? Ő is cigizik?

Tudod, mert csak magadról írsz. Ha pedig apuka lelépett, akkor gondold csak meg, hogy te tulajdonképp milyen példával jársz elöl a gyereknevelésben?

Tulajdonképp a lányodat bagóval 5 méterre sem közelítheted meg. Akkor miről is van szó?

2012. jún. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Azért hallgat rád más dolgokban mert nem olyan fontosak az életében hogy megérje neki balhézni veled. Mellesleg utálom ezt a tiltásra épülő nevelési módszert, egyrészt ideig-óráig hatásos amíg a gyereknek nincs önálló akarata, másrészt feszültséget szül mert az alárendelt viszony nem marad lelki sérülések nélkül, amik lehet évek múlva de ki fognak jönni.


A cigiről meg, mutathatnál jó példát. 40 év felett kezdenek a dohányzás ártalmai halálos veszéllyé válni, ne riogasd már szegény lányt.

2012. jún. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Dottorre ***** válasza:

Ha csak egy hóbort, akkor pár év alatt el fog múlni, nem kell ellene tenni semmit, mert úgy sem fogja letenni, max úgy fog cigizni, hogy nem tudsz róla.

Mivel otthon is ezt látta, látja, hogy mindenféle következmény nélkül dohányzol, mitől kéne úgy éreznie, hogy ez neki rossz? Ettől lesz menő a suliban, ettől érzi magát nagyobbnak. Ez majd később átalakul, és akkor le fog szokni róla, ha úgy gondolja. Ha tiltod, csak hazudni fog....

2012. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem kérdezi meg, hogy miért nem tehet ezt vagy azt, ha megtiltod neki? az elég érdekes. Engem érdekelne, miért is van megtiltva ez vagy az.

A cigitéma: nagyon jól érvel a lányod! És nincs is fegyver a kezedben, hiszen te is dohányzol, vajon hitelen a "bele is halszt" szöveged? Ha tippelnem kéne, szerintem nem! :)

a megoldás, szépen erőt veszel magadon és te is leteszed, hogy jó példával járj elől. Akkor talán a lányodra is tudsz hatni!

2012. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
* vajon hiteles a "bele is halhatsz" szöveged
2012. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!