Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a kamasz...

Hogy szoktassam le a kamasz lányomat a cigiről?

Figyelt kérdés
Nagyon megváltozott az utóbbi időben, és ami a leginkább zavar, hogy rászokott a cigire. Amikor megpróbáltam leülni vele beszélni, hogy ebbe bele is halhat, tüdőrákos lesz, akkor a fejemhez vágta, hogy te is dohányzol, olyat ne tilts meg nekem amit te is csinálsz. Amúgy egy rendes, jól nevelt lány, mindig hallgat rám, és egy szó nélkül tűri ha valamit megtiltok neki, de a cigitiltás ellen nagyon lázad, mert hogy én is csinálom. Mivel tudnám meggyőzni őt, hogy rakja le a cigit?
2012. jún. 14. 21:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátnőm, akinek az anyukája egész életében dohányzott, meg is lett az eredménye: tüdőrákos lett, szanatóriumba ment, nem szokott le, hazaadták... És egyik nap összeesett a tüdeje, mire kiértek, megfulladt. Barátnőm leszokott, de a testvére és az apukája nem. Én sose dohányoztam, de azt látom, hogy aki leakar szokni, az egyik napról a másikra leszokik, aki pedig nem, az csak nyavalyog, tapasz, rágó, e-cigi, szenvedés, hogy ez az utolsó, stb...
2012. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen kezdtem el úgy,hogy édesanyám is cigizett/cigizik.Elég lázadó kamasz voltam,ezért hiába kiabált velem,meg tiltotta volna,nem ment vele semmire.A tiltás a legtöbb esetben nem is válik be,van is erre egy mondás:A tiltott gyümölcs mindig édesebb.

Azóta felnőttem,anyu is elfogadja, együtt járunk ki az erkélyre rágyújtani.Tudom,hogy mivel jár,de nem foglalkoztat.Csak akkor tenném le,ha gyermeket terveznék.

A lányod kamasz,próbál a szülőtől önállósodni,örülj neki,hogy ezt nem szélsőségesen teszi.Akkor inkább ez,minthogy partykurv@ legyen vagy drogos.Próbáljatok meg együtt leszokni,ha neked sikerül,az pozitív példa lehet neki.25/N

2012. jún. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Mifele penzböl cigizik? Talan ott lehet a megoldas 1 resze.

Tedd le te is. Mutass neki peldat. En sosem kaptam zsebpenzt, diakmunkabol öltözködtem, mentem bulizni. Többek között ezert sem dohanyzom. Azt az 1doboz/600Ft-ot inkabb masra költöm.

2012. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
2 nagy pofonnal.vagy fordisd meg a szájába.:DD ez durva. de jaa.:D
2012. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

semmivel. esetleg azzal, h te magad is leteszed. kössetek fogadalmat, h egyik percről a másikra mindketten egyszerre elhagyjátok a cigit!


(mellesleg nem csak azért, mert te is dohányzol, ha egy kamasz megkóstolja a cigit, és ízlik neki, nemigen fogod észérvekkel leszoktatni róla. a TÁRSASÁG!!!! a döntő!! hidd el, ha olyanok között van, akik szerint ciki cigizni, akkor le fog szokni. ha cigisek között van, akkor tiniként soha, max. 20 után, ha rájön, mennyi kára van belőle, pl. anyagiak, v lesz komoly barátja, aki pl. nem cigizik.)

2012. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!