Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek ilyen esetben...

Elmennétek ilyen esetben vendégségbe?

Figyelt kérdés

A párommal nem teljes egy éve vagyunk együtt, de hosszútávra tervezünk. Sajnos részben távkapcsolatról van szó. Egy városban tanulunk, de amúgy van közöttünk 250 km. Ő már túl van a vizsgáin, így hazaköltözött, nekem egyéb okok miatt ez kicsit elhúzódott, a héten még vizsgázom.

Párommal úgy beszéltük meg, hogy pénteken az utolsó vizsgám után jön, találkozunk és együtt töltjük a napot, megünnepeljük a sikereket, csinálunk aznap valami közös programot, a hétvégét pedig együtt töltjük, révén hogy egy hónapja alig láttuk egymást.

Itt a környéken lakik egy rokonuk, pár napja felhívták a páromat, hogy tudják, hogy jön még csütörtökön vissza suli ügyeket intézni, hát pénteken utazzon hozzájuk és töltsön ott néhány napot. Mivel nekem már elígérkezett, így megállapodtak csak a pénteki napban. Azt mondta a párom, hogy meghívtak engem is, hogyha már "nekem ígérte magát", akkor menjek vele, engem is szívesen látnak.


Nem tudom, hogy illene-e elfogadnom ezt a meghívást. Találkoztam már velük, aranyosak, de azért még is furán érezném magamat, hogy náluk ebédeljek. Viszonylag távoli rokonról van szó (párom nagymamájának testvére gyerekei és unokája), de nagyon jóban vannak, sokat találkoznak. Megfordult a fejemben, hogy esetleg csak azért hívtak meg, hogy a párom hátha így könnyebben beadja a derekát, szóval... nem tudom mennyire volt őszinte, kicsit olyan hülyén jött ez így ki. Én kibírok egy napot a párom nélkül is ha arról van szó, csak nem tudom mit kellene tennem. Ő nagyon szeretné ha elkísérném, én azért kicsit vonakodom. A rokonok meg kérték, hogy szóljon csütörtökön, hogy ketten megyünk-e, hogy készüljenek kajával. Egész nap gyomorgöccsel és bájvigyorral ücsörögnék, nem tudom mit tegyek. Ti elmennétek?



2012. jún. 16. 21:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Menj el.

Nyilván azért hívtak el, mert ott lesz a párod is, és nem saját magadért, hiszen annyira nem ismeritek egymást, de ezzel nincsen semmi gond.

Most lesz alkalmad jobban megismerni őket.

Hogy távoli rokon vagy sem, lényegtelen.

2012. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!