Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én költözni akarok, ő hallani...

Én költözni akarok, ő hallani sem akar róla. Mi lesz így?

Figyelt kérdés
Vissza szeretnék költözni a szülővárosomba, de a vőlegényem nem hajlandó rá, sőt még idegesíti is ha felhozom a témát. Itt viszont csak tönkreteszem magam lelkileg, nem bírom. Továbbá, ha én csak miatta vagyok itt, akkor ő miért nem képes áldozatot hozni értem?
2012. jún. 9. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hm.. viszont ha visszaköltöztök, akkor meg ő lenne a te jelenlegi helyzetedben. többet kellene tudni, pl miért nem akar költözni, te miért akarsz?
2012. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
4 éve élek itt. Belefásultam ebbe a mókuskerékbe, munka ezerrel, pénz semmi. Nem tudunk egyről a kettőre lépni. Neki nincs bejelentett munkája, ezért lakásunk sem lesz. Szeretnék továbbtanulni, hogy ne ilyen elfuserált életem legyen, mint most, viszont a munka mellett nem tudnék tanulni. Úgy gondoltam, hogy ha hazaköltözünk, én tudok tanulni, plusz diákmunkát vállalni, ő meg dolgozna rendesen valahol.
2012. jún. 9. 23:37
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha én áldozatot hozok érte, ő is hozzon áldozatot értem.

Na ez az amire nem lehet kapcsolatot alapozni. Az nem kapcsolat, csak csereüzlet.

2012. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Theorba ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ő amolyan "szabad madár", aki kalickába érezné ott magát? Esetleg nincsen meg a szükséges kapcsolatrendszere , hogy munkát találjon?
2012. jún. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát a feketemunkára tényleg nem érdemes egy életet építeni. Szerintem ne veszekedj vele. Felvételizz a főiskolára, ha felvesznek, költözz el az elején egyedül, aztán meglátod, hogy hogy boldogulsz. Ha nagy szerelem, úgyis megoldjátok, és együtt maradtok (vagy távkapcsolat formájában vagy pedig utánad költözik), ha meg nem, akkor jobb is, ha minél előbb vége. Szerintem ne add fel az álmaidat, végzettség nélkül manapság nehezen boldogul az ember, és senkinek nincs kedve élete végéig valami szakadt kulimunkát végezni. Főleg az a rossz, hogy te mennél, tanulnál, élnél, dolgoznál, de ő visszatart, mert ragaszkodik a kis falujához és a feketemunkájához (amit valószínűleg a saját identitásával azonosíthat). Még azt is megkockáztatnám, hogy aki szeret, az támogatja a terveidet, bár ennyire nem ismerem a kapcsolatotokat.
2012. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem hogy a mai helyzetben ott lehetne hagyni 1 melót még ha nincs bejelentve akkor se. Mi a biztosíték hogy ott talál melót

Hol fogtok lakni, hogy éltek meg ha nektek csak diákmelód van?

2012. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Itt viszont én érzem kalitkában magam. A szüleimnél tudnánk lakni, nagy a ház,szívesen is fogadnának minket. Itt egyszerűen arról van szó, hogy ő elzárkózik mindenféle lehetőség elől, és csak hajtogatja, hogy majd jobb lesz, de én már nem akarok tovább várni, mert beleőrülök ebbe az életbe. 24 éves vagyok, élvezni akarom az életet, nem azon aggódni, hogy hogy fogunk kijönni anyagilag a hónapban.
2012. jún. 10. 00:32
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Téged a szüleid szívesen fogadnak, hiszen a gyerekük vagy, de ő ott csak egy megtűrt személy lenne. Nem csoda, ha nem vágyik rá. Nem akarja feladni a szabadságát, ez teljesen érthető.
2012. jún. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be a suliba. Ez a legfontosabb a jövőd szempontjából. A többit pedig alakítsd hozzá. Ne áldozd fel magad. Fiatal vagy még.
2012. jún. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló helyzetben vagyunk mi is. Párom utálja a vidéket, mert rossz emlékei vannak. Ő mindenáron a fővárosban akar lenni, én viszont hazamennék a szülőfalumba, ahol szüleim után megvan még örökségben a szülőház. Tök üres, nagy kecó. Én is csak miatta vagyok itt, bármikor hazamehetnék, munka is lenne, a cég, ahol mindketten dolgozunk, egy másik üzemet tart fenn szülőfalumtól 20km-re.

Én mondtam neki, hogy fogadja el, én menni FOGOK. Akár jön velem, akár nem. Bár megegyeztünk, ha a gyerekünk iskolás kort ér, akkor legkésőbb dönt arról, hogy mi legyen. Viszont tény és való, én nem fogom megmásítani az akaratomat érte. Nem tudnék nyugodtan élni, ha a fővárosban kellene gyereket nevelnem. Nem tudom elképzelni. Megbolondulok attól is, ha belegondolok, hogy egyedül jön haza iskolából... Ez van. Még azzal is ki tudok egyezni, hogy egy környékbeli faluban (min. 15 km-rel odébb) egy ház, de... városban nem.

Mielőtt döntesz, és mielőtt én is döntök, fel kell tennünk magunknak a kérdést: mennyit ér neked ez a kapcsolat? Mi a fontosabb, a jelenlegi boldogság, vagy a hosszútávú megélhetés, előrehaladás? Egy pasiért ne add fel az álmaidat, céljaidat, mert nem éri meg.

És tényleg kérdezd meg, miért nem szeretne leköltözni. És ne akard eközben meggyőzni, csak hallgasd végig és gondolkodj el azon, amit mond... mert talán van mód arra, hogy megmásítsd sok türelemmel, apró lépésekkel az elképzeléseit.

2012. jún. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!