Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy jelölöd ki a saját...

Hogy jelölöd ki a saját határaid saját magaddal szemben? Mi alapján határozod meg hogy elég, vagy nem elég?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 01:14
 1/3 2xSü ***** válasza:
100%

Attól függ miről van szó. Az elég, nem elég kérdése is többértelmű.


Most nem tudom fejből melyik filozófus osztotta a dolgokat három részre:


Van, ami természetes és szükséges. Ezek veszélytelenek, nincs velük tennivaló. (Lélegezni, enni, aludni kell is és természetes is.)

Van, ami természetes, de nem szükséges. Ezekben mértéket kell tartani. Meg kell tanulni nélkülözni ezeket. (Pl. puha ágy, meleg, csokoládé.)

Van, ami nem természetes és nem szükséges. Ezeket teljes mértékben ki kell szorítani az életünkből.


Persze ez jól hangzik, magam sem tudok egyelőre ennek megfelelően élni, de törekedni lehet és szerintem érdemes is rá.


* * *


A másik, ami alapján az ember mérlegel, hogy az adott tettnek mi a következménye. Ha valami másokra nézve negatív, akkor az számomra kerülendő. Ha valami magamra nézve negatív akár rövid, akár hosszútávon, abban már megengedőbb vagyok, de akkor is kerülendő.

2012. jún. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés,hogy miben kéne fejlődni, változni ,akkor ez több részből áll.

Van biológiai környezeti,társadalmi környezeti, és egyéni elvárás.Az első az,hogy ha nem teszek az egészségemért,akkor beteg leszek,ezért bizonyos szinten kell foglalkozni mozgással és étrenddel. Társadalmi elvárás az,hogy akkor is meg kell tennem bizonyos és bővítenem ismereteim,ha magam nem is akarnám,mert csak így lesz munkám , pozícióm a társadalomban. Az egyéni pedig az,hogy nem érdekel ki mit gondol róla , ezt szeretem és ez hajt ebben akarok fejlődni.

Igazából van aki nem figyel a biológiaira csak magára,az ugye elég hamar el szokott halálozni , pl művész. Aki csak a társadalmira,az meg nem lesz igazi személyiség. Kifele él. Ezek az elvárások azok,amik alapján szerintem a legtöbb ember kijelöli a határokat,de hogy hogyan dönt,az egyéni mentalitás stb kérdése.

2012. jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok vele, hogy csinálhatok bármit, amíg nem ártok másoknak, vagy nem korlátozom őket.

Próbálok minél többször boldog lenni, szeretném elviselhetőbbé tenni az embereknek a világot, és én is ezt várom vissza.

2012. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!