Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamákat le lehet állítani?

A nagymamákat le lehet állítani?

Figyelt kérdés

Állandóan csak egyél, egyél de lassan már vágósúlyban leszek. 1 hete minden nap megyek mert segíteni kell a nagyapámnak de minden percben azt hallom hogy "kisfiam nem vagy éhes? ettél már? egyél vmit most főztem. egyél sütit most sütöttem. nem hiszem el h nem vagy éhes. ma még nem is ettél. egyél már!" stb. Ma is annyit ettem mint 5 ló és mindjárt hányok. Aranyos meg minden, tudom hogy általában minden nagyi ilyen de akkor is :) szegénynek már majdnem leordítottam a fejét. De sztem vágja h idegesített. Nem hiszi el h nem vagyok éhes. 1 hét alatt 2 kilót híztam. Most 75 vagyok, akkor nyár végére elérem a 90-et? :D Mit mondjak neki?

21/F


2012. jún. 20. 21:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom ilyen (szegény maga is 130 kg), ő is jószándékból teszi.

Nekem az lett a kibúvó, hogy a férjemmel egyetértésben bekamuztunk egy életallergiát. Zsiradéktól amúgy is megy a hasam, ez igaz is, de még egy lisztérzékenységet is melléfüllentettünk (hát, sajnos most derült ki, nagyon rossz, nincs mit tenni).

A család többi tagját is beavattuk, ők falaznak nekünk. Így nyugodt szívvel mondhatom, hogy sajnos ezt nem tudom megenni, mert rosszul leszek tőle (első alkalommal kinyomtattam egy részletes leírást és elolvastattam vele, hogy mivel jár).

Mivel se zsír, se liszt, maradnak a gyümölcsök. Azokat viszont szívesen eszem én is két pofára, úgyhogy most már csak bazinagy gyümölcstálakat kapok - ami nyáron kifejezetten jól jön.

2012. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként az ötlet onnan jött, hogy az egyik nagyim volt ilyen gyerekkoromban és ott a szüleim - miután rendszeresen hánytam és rosszul voltam a látogatások után - találták ki ezt, mert érveléssel nem sokra mentek.
2012. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én mindig megmondom, hogy ne haragudj, mama, de nem vagyok most éhes. Ha kell, nyolcvanszor is mondom.

Sajnos volt már olyan, hogy én is ideges lettem, és kicsit veszekedve szóltam vissza. :( Akkor épp fogyóztam, és csokikat meg sütiket pakolt elém, amiket nagyon szívesen megettem volna, de nem akartam feladni, amit addig elértem...

2012. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
örülj neki, hogy van nagymamád. én is annyi idős vagyok, mint te de már 10 éve nincs egy sem. lehet egy idő után már igencsak bosszantó, de én meg speciel annak is örülnék, ha hizni tudnék.. :)
2012. jún. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én néha mondom neki, hogy akkor te is egyél, mivel észrevettem, hogy ő sosem eszik csak nekem mondogatja, és mostanában már kevésbé ilyen. Félreértés ne essék, nagyon szeretem, de nem vagyok egy kacsa akit tömni kell
2012. jún. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!