Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok erre? Mit...

Ti hogy reagálnátok erre? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt. Ő/30 Én/24

Párom elmondása alapján soha egy korábbi barátnőjét nem mutatta be a családjának. (A leghosszabb 5 éves kapcsolatát sem) Azt mondta náluk ez nem szokás, majd a feleségét bemutatja. És szerinte jobban járnék ha nem találkoznék velük. Nagyon rosszul esett, amiket mondott. Először azt hittem, csak nem akar felvállalni és nem gondolja komolyan a kapcsolatunkat, ezért én is próbáltam így hozzáállni az egészhez. Csakhogy ahogy telt az idő párom tulajdonképp családtagnak érzi magát nálam, szüleim is nagyon szeretik és sokat van itt. Ezért kicsit rosszul érint, hogy én még csak a családját sem láttam, még futólag sem.

Elmondta, hogy testvérének eljegyzési vacsorája lesz és azon dünnyögött, hogy neki semmi kedve elmenni és hogy húzhatná ki magát a meghívás alól. Értetlenül álltam a dolgok előtt, mégiscsak a testréve és úgy gondoltam egy tökéletes alkalom arra, hogy végre bemutasson. Ennek a vége egy nagy veszekedés lett én pedig kifejetettem, hogy ezt én így nem tudom folytatni. Nem várom el tőle, hogy minden héten menjünk családlátogatóba hozzájuk, megértem hogy nem túl jó a kapcsolatukat (bár részleteket a mai napig nem tudok), de annyit elvárok hogy mutasson be.

Napokig nem is nagyon beszéltünk én mérges voltam és komolyan fontolgattam a szakítást. Aztán előállt azzal, hogy megmondta szüleinek, hogy engem is magával visz. Nagyon boldog voltam, úgy éreztem végre megtette ezt a nagy lépést. Tényleg komolyan gondolja. Nyomatékosítottam is benne, hogy ez akkor most már komoly..ő pedig azt válaszolta, hogy ő eddig is komolyan gondoltam és hozzátette..bemutat otthon, hogy lássák milyen gyönyörű és fantasztikus barátnője is volt. (Nem értettem miért mondja)..majd azzal folytatta, ha megismerem a családját, úgyis szakítani fogok vele.

Ezt azóta sem tudom hova tenni. Nem tudom, hogy még ezek után is örülhetek, hogy haza visz? Vagy miért mondta ezt nekem? Hogy reagáljak? Hogy kezeljem a helyzetet? Kicsit megijedtem. (Lehet nem kellett volna erősködnöm?)


2012. jún. 21. 00:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nincs valami jó kapcsolatban a családjával vagy szégyelli őket előtted


Nem értem miért olyan nagy probléma ez,most a pároddal vagy a családjával jársz?Oké kell a sógori kapcsolat is meg ezek de ha nem akarja akkor miért kell ennyire erőltetni?

2012. jún. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mert én nagyon család centrikus vagyok. Nagyon boldog családban nőttem fel és minden korábbi kapcsolatomban is nagyon jó volt a kapcsolatom exeim családjával.

Nem tudom megmagyarázni, de nekem ez fontos. És nagyon szokatlan volt, hogy párom nem akar bemutatni.

2012. jún. 21. 00:29
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, úgy gondolja, nem tudod majd őket elviselni. Lehet, meglepődik majd, hogy tévedett...

Náluk is így volt. A férjem egy karótnyelt családból jött, mondta, hogy utálni fogom a családját, mert szigorúak, stb... Igaza lett, tényleg nem bírom őket, de ő sem. Én is mondtam, hogy lehet, elmenekül majd az én görög mentalitású családomtól, készítettem mindenre... Erre úgy bevágódott, mint aki ide született. Imádják egymást, a saját családjától elszakadt, és azt mondja, mi lettünk a családja, mindig is ilyenre vágyott.

Lehet, te is pozitívan csalódsz majd.

Röviden, szerintem fél... ülj le vele, és nyugtasd meg, őt szereted és nem számít, mit tesz a családja.

2012. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De persze nyilvánvaló, hogy bármilyen is a családja nem fogok vele szakítani. Szeretem! De azon minden bizonnyal elfogok gondolkodni, hogy mégis milyen családhoz tartoznék..ha komolyabbra fordulnának a dolgok köztünk.
2012. jún. 21. 00:31
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki nőhet fel tökéletes családban.Van aki alig várja hogy felnőjjön és elköltözhessen otthonról mert annyira gyűlöli a szüleit.Ezek az emberek aztán soha nem akarják látni a szüleiket,még akkor sem ha a párjuk megszeretné ismerni őket
2012. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Lehet, hogy túlságosan alábecsüli a családját, vagy esetleg fél attól is, hogy a szülei olyanokat mondanak neked, ami olyan nem is tudom milyen.
2012. jún. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

Te akartad! Most már akkor ne ijedezz! Menj és nézd meg magadnak azt a családot.

Nem értem miért ilyen fontos látnod a családját, akikre még ő sem kíváncsi. Persze ha igaza van, és a családja alapján ítéled meg és ha nem tetszenek lelépsz, akkor értem.

Tényleg képes lettél volna egy egyébként jó kapcsolatnak véget vetni, csak mert nem mutat be a családjának? Irtó furcsa.

2012. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, az én párom se ismeri a szüleimet "hivatalosan" - potom 15 éve vagyunk együtt... és nem, nem a páromat szégyellem, hogy félreértés ne essék... eccerűen olyan 25 évesen úgy döntöttem, hogy nem akarok több esélyt adni anyámnak, hogy ártani tudjon nekem a kapcsolataimban többek között.
2012. jún. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem téged szégyell,hanem a családját.Lehet régimódiak,lehet bunkók vagy lehet alkoholisták vagy zsidók vagy cigányok vagy ki tudja..majd meglátod :D de ha tényleg szakítani fogsz vele miután megismerted őket akkor köcsög vagy xd
2012. jún. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

De ha nagyon rossz lehet a viszonya a családjával megérteném! De nem mondja el! Próbáltam kérdezősködni, folyton csak azt hajtogatja, hogy az anyja idegbeteg és ennyi. Apjával jó a kapcsolata, de úgy ahogy van az egész családja nem érdekli. És nem akar róla beszélni. Azt hittem eltúlozza a dolgot és azért nem akar bemutatni, mert nem vesz komolyan.

Ezért erősködtem. Egyébként az én anyukámat nagyon szereti. Anyu az típus aki arra született, hogy anya legyen. gondoskodó, kedves, törődő..ő egyből megérezte páromon, hogy nem túl sok szeretett kaphatott a családjától. Egyből befogadta és megszerette.

Nekem is így kellene hozzá állnom? Engem nem érdekel, ha soha többet nem látom párom családját, csak annyit szeretnék hogy mutasson be egyszer, hogy tudják hogy létezem és mellettem boldog párom. Nem erősködnék tovább..

2012. jún. 21. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!