Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elengedjem a fiamat?

Szerintetek elengedjem a fiamat?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségiző fiam tanárnője felajánlotta, hogy a barátnőjével lemehetnek a tanárnő balatoni hétvégi házába, cserébe, ha délelőttönként napi 3-4 órát segít neki kisebb felújításokban, mert ő asztalosnak tanul. Szállást, ételt nem kell fizetniük, csak ha a 3 étkezésen kívül megkívánnak valamit a városban/strandon. Fiamon kívül menne még 2 másik osztálytársa is, egyik szintén a barátnőjével.

4-5 napra mennének, a Balaton több, mint 300 kilométerre van tőlünk. Utazást a tanárnő és a férje intézné, valószínűleg egy ismerősük kisbuszával mennének.

Férjem szerit el kellene engednem, mivel a fiam még nem volt a Balatonnál (igazából nyaralni se nagyon szoktunk, csak a környéken kirándulni) Viszont még csak szeptemberben tölti a 18-at, a barátnője 17 éves, 1,5 éve vannak együtt. Eddig még nem aludtak együtt, így nagy az izgalom a részükről. Teljesen tanácstalan vagyok, mert megmondtam neki régebben, hogy 18 éves kora előtt csak itthon aludhat, de ettől az élménytől sem szeretném őt megfosztani.

Illetve, ha elengednétek, akkor mennyi pénzt adnátok neki? Sajnos csak 5 ezer forintot tudunk neki adni a névnapjára, nagymama 2500 forintot ad. 7,5 ezer forint elég lenne szerintetek? Ahogy hallottam eléggé drága hely, egy lángos is közel 1000 forint.. Ez is benne van a pakliban, nem akarom, hogy szégyenkeznie kelljen emiatt.


2012. jún. 21. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne? Nem kis fiú már, hanem 17-18 éves.
2012. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
7500 elég, ha prütykölnek a fiatalok, az se baj, csak csomagolj nekik óvszert is.
2012. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne? Majdnem felnőtt. Miért tartod ennyire rövid pórázon?
2012. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Csak az első mondatot olvastam el. Igen.
2012. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem lettem volna a fiad helyében 18éven keresztül..nem elég hogy nincs pénzetek,sehol nem volt még,erre megfosztanád a lehetőségtől is...
2012. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben elengedném, főleg hogy többen mennek, na meg nem kisfiú már. De 4-5 napra szerintem a 7500 Ft kevés költőpénznek.. Gondolom akarnak buliba is menni, meg lemenni a strandra, ami valószínűleg mindenhol fizetős. Az oké, hogy ingyenes a napi 3x-os étkezés, és nagyon jó ez, de ha a strandon megkíván egy lángost vagy jégkrémet, vagy innivalót akkor ez a pénz nagyon kevés. Nem tudom milyen a fiad, hogy szeret/szokott-e bulizni vagy sem, de ha igen akkor ez nagyon kevés költőpénz sajnos. :S Legalábbis szerintem, pedig én sem szórom a pénzt, és nem is vagyunk gazdagok, mielőtt félreértés lenne.
2012. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

honnan tudod, hogy még nem aludtak együtt? :D

fiad van, nem lányod! őt nem kell annyira félteni

7500 Ft szerintem elég, nem muszáj mindent a strandon megvenni, lehet vinni a partra ételt italt hűtőtáskában is, bár ha ezen felül szórakozni is akarnak menni, akkor nem biztos, hogy elég lesz..

2012. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi tini is ez, 5, jól számolom? El tudják őket helyezni? Ezt vesézzétek ki, ha a kertben sátoroznak az nem elhelyezés.

Együtt alvástól ne tarts, azon már rég túl vannak.

A 7500 viszont nagyon kevésnek tünik, még igy is hogy napi 3x lesz hami, biztos lesz olyan is amit nem esznek meg, de legalább nem lesz lové alkoholra.


A kaland miatt én engedném és még a kapcsolatok kialakitására is jó, jól jöhet az még az életben.

2012. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne engednéd el?? A 18 év nem valami bűvös határ, hogy addig a házból se tehesse ki a lábát!

Ne haragudj, de én inkább azon vagyok megütközve, hogy eddig nem engedted! Hihetetlen, komolyan...

Lány létemre 7 éves koromtól jártam táborozni, 12 évesen meg a barátnőimmel egyedül a Balatonra, és semmi bajunk nem lett.

A fiad még nem látta a Balatont!? Jó ég...


Nehogy ne engedd el, mert sosem fogja megbocsátani!

Bocsánat, ha nyers voltam, de ledöbbentem...

2012. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valószínűleg elengedem. A pénzt én is keveslem, de nem tudok neki többet adni, bármennyire is szeretnék. 240 ezret keresünk a férjemmel, de a kisebbik fiam sajnos beteg, az ő kezeléseit muszáj fizetnünk, jelen pillanatban az az első.

Fiam azt mondja, hogy ne aggódjak a pénz miatt, megoldja, majd eladja pár használaton kívüli holmiját. Sajnos szükség is lesz erre, ha elengedjük utazni.

2012. jún. 21. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!