Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elengedjem a fiamat?

Szerintetek elengedjem a fiamat?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségiző fiam tanárnője felajánlotta, hogy a barátnőjével lemehetnek a tanárnő balatoni hétvégi házába, cserébe, ha délelőttönként napi 3-4 órát segít neki kisebb felújításokban, mert ő asztalosnak tanul. Szállást, ételt nem kell fizetniük, csak ha a 3 étkezésen kívül megkívánnak valamit a városban/strandon. Fiamon kívül menne még 2 másik osztálytársa is, egyik szintén a barátnőjével.

4-5 napra mennének, a Balaton több, mint 300 kilométerre van tőlünk. Utazást a tanárnő és a férje intézné, valószínűleg egy ismerősük kisbuszával mennének.

Férjem szerit el kellene engednem, mivel a fiam még nem volt a Balatonnál (igazából nyaralni se nagyon szoktunk, csak a környéken kirándulni) Viszont még csak szeptemberben tölti a 18-at, a barátnője 17 éves, 1,5 éve vannak együtt. Eddig még nem aludtak együtt, így nagy az izgalom a részükről. Teljesen tanácstalan vagyok, mert megmondtam neki régebben, hogy 18 éves kora előtt csak itthon aludhat, de ettől az élménytől sem szeretném őt megfosztani.

Illetve, ha elengednétek, akkor mennyi pénzt adnátok neki? Sajnos csak 5 ezer forintot tudunk neki adni a névnapjára, nagymama 2500 forintot ad. 7,5 ezer forint elég lenne szerintetek? Ahogy hallottam eléggé drága hely, egy lángos is közel 1000 forint.. Ez is benne van a pakliban, nem akarom, hogy szégyenkeznie kelljen emiatt.


2012. jún. 21. 16:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

Elengedném,izélni meg együtt alvás nélkül is csinálták.

A költőpénz,hááááát,nagyon szűkös,egy Deákot azért nyomnék a markában.

2012. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan engedd el. Itt az ideje, hogy kitombolják magukat. A pénz elég lesz, esetleg összedobják és úgy vesznek kaját, így mindenkinek hasznára válik a dolog, bár nem hiszem hogy leginkább kajára fognak költeni :D Csinálj neki pár szendvicset aznapra a többit meg szépen megoldják. Érettek már ennyire.
2012. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Enged nyugodtan föleg hogy "tanári felügyelet is van"! Viszont a 7500 tényleg kevés bár van ingyenes strand is meg lehet vásárolni az abckben is de mivel balaton sajnos nyugati árak vannak még a boltokban is! Én tavaly csak 25ezret haygtam a boltba kajára! Bár nekünk(párommal) nem volt napi 3X-i étkezés!
2012. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha felkészültél arra, hogy végigvedeli és prütyköli azt a hetet, akkor igen. És ha ismered annyira, hogy részegen nem megy ki az autóútra futkározni. Ezeket azért előre tisztázd le magadban.


Elég lesz a pénz, megmondom miért: oké, hogy drága a lángos, de akkor nem kell lángost venni. El lehet azt készíteni otthon is. Piát sem kell a kocsmában venni, ha a boltban töredékért árulják, meg lehet aztán inni azt a parton is. Annyi esze csak lesz, hogy nem diszkózni megy, diszkó gondolom van a közeletekben is.

Szóval elég kell, hogy legyen az a 7500.

2012. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
eladja néhány régi holmiját - ebből is látszik mennyire felelősségteljes a fiad, többen lesznek, vigyáznak egymásra,nyugi :)
2012. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Vigyenek inkább kekszeket, nagyobb kiszerelésű üdítőket (bár csapvizet is lehet ám inni).

A kekszben az a jó, hogy eláll, be lehet osztani. Ha viszik őket autóval, akkor tudnak akár hűtődobozt is vinni (nem kell cipelni), abba mehet pár olyasmi, ami eláll.

Megjegyzem, 4-5 nap azért igazán nem sok idő, sőt, nagyon kevés, azalatt túlélik szerintem napi három étkezéssel, nem kéne túlbonyolítani ezt a dolgot, nem a világ végére mennek, és nem hónapokra.


Annak kell inkább utána járni, van-e strandbelépő, és, ha igen, az mennyi. Mivel gondolom, a fő "attrakció" úgyis a fürdés lesz, a belépőt minden nap meg fogják venni, ez egy jól kalkulálható kiadás.

Ezen kívül, ha esetleg egyik este el akarnak menni egy buliba, ott mondjuk biztos költenek valamit (azért mondom, hogy csak egyik este, mert több ennyibe biztos nem fér bele).

Kérdés, akarnak-e pl. vízibiciklit bérelni? Arra is persze össze kell dobni a pénzt, ahányan vannak.


Szerintem, ha mindenkinél lesz kb. ennyi, akkor szépen kijönnek, hiszen akkor úgy kell számolni, hogy fejenként ennyi jut, az már elég.

Az viszont biztos nem fér bele, hogy ő hívja meg a lányt is ennyiből.

2012. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok! Biztos készítek neki pár szendvicsek, veszek konzervet. A szállás meg lesz oldva, a hétvégi ház akkora, mint némelyik családi ház. Írtátok, hogy szegény gyerek, nem volt még sehol. Azért nem kell ennyire sajnálni bennünket, voltunk pár napot Szlovákiában a Tátránál, illetve Erdélyben még pár éve. Ezen kívül vannak családi délutánjaink is, egyszerűen nekünk csak messze van a Balaton, nem éri meg annyiért.:)
2012. jún. 21. 17:15
 18/22 anonim ***** válasza:
59%

" megmondtam neki régebben, hogy 18 éves kora előtt csak itthon aludhat"

"igazából nyaralni se nagyon szoktunk"

--> mi ezekből gondoltuk csak, te magad írtad!

2012. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
87%

Szia,engedd el nyugodtan,nem kisfiú már,hadd bontogassa csak a szárnyait.

Tudom,hogy mindig aggódik egy anya,én is az vagyok,az enyém júliusban tölti a 18.évét,ma ment le Füredre.Aggódok én is,de megbízom benne.

Nehéz,olyan gyorsan megnőttek,egyik szemem sír,a másik nevet,olyan büszke vagyok Rá.

2012. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
elengedném.:)
2012. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!