Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elengedjem a fiamat?

Szerintetek elengedjem a fiamat?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségiző fiam tanárnője felajánlotta, hogy a barátnőjével lemehetnek a tanárnő balatoni hétvégi házába, cserébe, ha délelőttönként napi 3-4 órát segít neki kisebb felújításokban, mert ő asztalosnak tanul. Szállást, ételt nem kell fizetniük, csak ha a 3 étkezésen kívül megkívánnak valamit a városban/strandon. Fiamon kívül menne még 2 másik osztálytársa is, egyik szintén a barátnőjével.

4-5 napra mennének, a Balaton több, mint 300 kilométerre van tőlünk. Utazást a tanárnő és a férje intézné, valószínűleg egy ismerősük kisbuszával mennének.

Férjem szerit el kellene engednem, mivel a fiam még nem volt a Balatonnál (igazából nyaralni se nagyon szoktunk, csak a környéken kirándulni) Viszont még csak szeptemberben tölti a 18-at, a barátnője 17 éves, 1,5 éve vannak együtt. Eddig még nem aludtak együtt, így nagy az izgalom a részükről. Teljesen tanácstalan vagyok, mert megmondtam neki régebben, hogy 18 éves kora előtt csak itthon aludhat, de ettől az élménytől sem szeretném őt megfosztani.

Illetve, ha elengednétek, akkor mennyi pénzt adnátok neki? Sajnos csak 5 ezer forintot tudunk neki adni a névnapjára, nagymama 2500 forintot ad. 7,5 ezer forint elég lenne szerintetek? Ahogy hallottam eléggé drága hely, egy lángos is közel 1000 forint.. Ez is benne van a pakliban, nem akarom, hogy szégyenkeznie kelljen emiatt.


2012. jún. 21. 16:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

jesszus! én már 16 évesen mehettem a Balatonra angoltáborba, lány létemre. félig-meddig volt tanári felügyelet, de majdnem minden este el voltunk engedve éjfélig. semmi olyan nem történt, ami miatt szégyenkeznem kellett volna. lazultunk, iszogattunk, sétálgattunk a városban, nappal mentünk strandra, este néha diszkóba is.


ne korlátozd le, később már nem lesz ennél fiatalabb, és ezeket az élményeket most kell átélni. pláne, ha amúgy spúrok vagytok a családdal lemenni a Balatonra.

örülj, h ilyen rendes tanára vagy, hogy napi pár óra munkáért vendégül látja a nyaralójában.

2012. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A leírásodból arra tudok következtetni, hogy nagyon normális fiad van - a mai világban ez nagy szó. Gondoljuk csak végig:

- tartós kapcsolata van

- jóban van a tanárával, és nem csak felületesen

- dolgos (segítene ugyebár a felújításokban)

- hajlandó áldozatot hozni úgymond (eladja a cuccait)


Szóval igen, elengedném, látszik, hogy nem egy link fiúcskáról van szó. :) Így azt gondolom, hogy ezt a pénzt is be tudná osztani, pláne, ha összedobják, egy kis strandolás és fagyi belefér, bár ha úgy véli, hogy eladja mégis pár holmiját, ám tegye. :) Okos srác. :)


23/L

2012. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!