Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más párja is így gondolkodik?...

Más párja is így gondolkodik? Ha már úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor csináljak minden munkát egyedül?

Figyelt kérdés
Eddig sem vitte túlzásba az itthoni dolgokat, de legalább amit kértem azt megcsinálta. Mióta itthon vagyok a gyerekkel, azóta mindenre az a végső reakciója, hogy csináljam meg / intézzem el / oldjam meg én, mert úgyis itthon vagyok. Egyre jobban bosszant a dolog, mert már a legkisebb feladatokat is lepasszolja.
2012. máj. 30. 15:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a normális, ha az csinálja meg, aki ráér? Ne mond nekem azt, hogy 24 órában kell a gyerekkel törődni, mert nekem is van.
2012. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
72%

Az otthoni dolgokat illik megcsinálni annak, aki gyerekkel van otthon, szerintem.

Nekem eszembe nem jutna, hogy aki dolgozik az végezze. Azért annyira nem durva elfoglaltság ez a gyereknevelés, hogy egy házat ne lehetne mellette rendben tartani.

2012. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
43%

Hát nyilván nem ő fog munka után takarítani, főzni, stb. Nem tudom, lakásban vagy családi házban laktok, de igazán nincs olyan munka, amit naponta kell csinálni és kifejezetten férfimeló lenne.

Pl. a fűnyírást is megoldhatja egy nő, bár azt nem is kell naponta csinálni.

2012. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
40%
Ne hagyd magad! A párod valószinü fel sem fogja, hogy az otthon végzett folyamatos munka egy rabszolgamunka díjazás nélkül. Legjobb esetlen a fizetésg érte az elismerés. Azt tanácsolom, hogy az apróbb, ám részedről mégiscsak segítségnek számitó munkákat hárítsd rá. Ha visszautasítja, egyszerűen ne csináld meg!Tedd magad helyette néha szabaddá; sátálj a kicsivel, barátnőzz, beszélgess másokkal. Élj emberi életet, hiszen neked is kijár.
2012. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
A házimunkát én csinálom,csekket én fizetek, vásárolni is a kisfiammal járunk, tehát páromnak annyi a dolga,hogy hazajön eszik,fürdik, a kicsivel foglalkozunk és egymással.Ritka,hogy valami dolga lenne.Hétvégén ha otthon van,mert sok munkájuk van,így ez is ritka,akkor ugyanúgy besegít.
2012. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Pityeeesz ***** válasza:
53%
Mondjon fel a munkahelyén és csináljon mindent ő vagy mi? Ha otthon vagy normális, hogy neked kell megcsinálni azt, amit előtte esetleg felváltva csináltatok.
2012. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

A párom nem, de én igen. Én vagyok egész nap itthon, magam és a gyerek után kell mosogatni, pakolni.

Ha rossz napunk van és megkérem, akkor persze segít.

2012. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk az itthoni teendőket, meg a lótifutizást én intézem (kisbevásárlás, posta) mert ezeket lehet gyerek mellett is. Nagy bevásárolni együtt szoktunk hétvégén. De ha látja rajtam hogy kivagyok, akkor megkérem szépen, hogy porszívozzon ki, akkor megteszi. Mi ezt megbeszéltük, kapcsolatunk elején is így volt. Látja hétvégén, hogy mi munka van egy gyerekkel, szóval segít, ha kérem. Szerintem hagyd a gyerekkel hétvégén kettesben, te meg takaríts ki. Rájön pár óra múlva, hogy a gyereknevelés is úgyanolyan fárasztó, mint az ő munkája :) (és a felelősség is elég nagy)
2012. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
85%

Úhh.. Hát én is itthon vagyok gyerekkel, és meg tudok mindent csinálni. Még a kertet is rendben tudom tartani és füvet is nyírok! :)


Az más kérdés, hogy a férjem soha nem mondana ilyesmit nekem, de nekem se jutna eszembe, mikor hullafáradtan, éhesen hazaesik a munkából, hogy ugyan már, mossál már fel! Hétvégén segít mindenben.. És én is úgy gondolom, hogy nekem "illik" a házat rendben tartani, ha egész nap itthon vagyunk.

2012. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
69%

No, mivel a gyereket ketten akartuk, ketten "csináltuk meg", ezért az a mondat, hogy a "gyerek a nő munkája", már eleve téves.


Mi a férjemmel úgy csináljuk a házimunkát, hogy aki éppen ráér, akinek épp eszébe jut. Mivel nem régimódi családtípus vagyunk, azaz gyed előtt MINDKETTEN dolgoztunk, a gyereket MINDKETTEN neveljük, evidens, hogy a házimunka is totálisan osztott. Persze a főzés, vasalás, ilyesmi az enyém, de a mosogatást általában ő csinálja, teregetni és mosógépbe pakolni mindketten. POrtörlés az enyém, mert ő porallergiás, de pl. felmosni ő szokott.


Az "úgyis itthon van" dologra annyit mondanék a pasiknak, hogy igen, de nem azért vagyok itthon, hogy cseléd legyek. Egy pasinak sem száradt még le a töke, ha el kellett mosogatni. Szerintem.

2012. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!