Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apák, nem gondoljátok, hogy...

Apák, nem gondoljátok, hogy túl kevés időt tudtok a gyerekkel tölteni?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves kislány apja vagyok, aki naponta 11 órát van távol, még szombaton is. Reggel, amikor elindulok itthonról, még alszik, amikor hazaérek este 7-re, már csak egy fürdetésre és némi játékra van ereje a kislányomnak, és már alszik is. Igazán csak vasárnap tudunk játszani, akkor rengeteget. Viszont úgy érzem mintha csak hétvégi apuka lennék, mert ez majdnem igaz is. A lányom nagyon ragaszkodik hozzám hiszen alig lát, és én is hozzá. Ez nagyon bánt engem, mert szinte nem is veszek részt igazán az életében, csak heti egy napot.

Más hogyan oldja meg ezt a problémát? Később javulni fog ez a helyzet?



2012. jún. 19. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Én a saját környezetemben azt tapasztalom, hogy sok apának ez nagyon is kényelmes állapot. Aztán ha a gyerekkel gond van, az anyja a hibás, ő neveli rosszul, ha viszont valamiben jó, akkor az ő lánya/fia.



Szerintem ezt az érzésedet oszd meg a pároddal, hogy tudja, te szívesen lennél többet is a prüntyővel. :) Lehet, hogy nem változtat semmin, de a kapcsolatotoknak és a családotoknak jót tehet, ha a párod is látja benned a szándékot.

2012. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha ugyanennyit fogsz dolgozni, akkor ugyanez lesz a helyzet. Persze nem tehetsz erről, hiszen az apáknak dolgozni kell, ez az élet. Férjem is dolgozott előző munkahelyén napi 11-12 órát, de nálunk más volt a helyzet, mert kisfiam este 10-11 között alszik el minden egyes nap, babakora óta, pedig már 2 éves. Ha férjem reggeles volt, akkor elment 5-kor, és hazajött 5-fél 6 között, utána még ott volt az egész este. Vagy ha estés volt, akkor elment a déli alvás alatt, és éjjel 2-kor jött haza, azaz ott volt nekik az egész délelőtt.

Ha neked nem ilyen a munkarendet, hanem mondjuk 8-tól vagy bent 7-ig, akkor sajnos itt sok mindent nem lehet tenni, hiszen meg van kötve a kezed....mit is lehetne? Megpróbálni amikor otthon vagy, minél minőségibb programokat, nem csak játszótér, hanem a heti 1 otthon töltött nap alatt Állatkert, Margitsziget, minden ami belefér anyagilag és időben. Kettesben, de hármasban is anyukával, mert az is fontos!

Sajnos vagy ez van, vagy a kevesebb munka, de azt nem biztos hogy meg lehet oldani. Nálunk nem lehetett, ennyit kellett bent lennie, de igazából nálunk az időbeosztás miatt nem volt annyira vészes.

2012. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

A munka áldása...

Én hosszú évekig voltam álláskereső, igaz ez anyagilag nem volt a legjobb, de legalább minden időmet a gyermekemmel tölthettem, ő nem volt magányos egyke, mint én annak idején és ez fontos.A pénzt megszerezzük, majd elfogy, jön megy...De a szülőt nem pótolhatja.

Én a régebbi családmodellt tartom ideálisnak, mikor a nők inkább háztartásbeliek voltak, így volt, aki foglalkozzon a gyermekkel, összetartsa a családot.Most mindkét szülő olyan, mint a lestrapált zombi, pénz akad éppen, de senkinek nincs ideje élvezni, a gyerekkel alig foglalkoznak, aztán az "okosok" csodálkoznak, miért van annyi depressziós, és egyébb lelki bajos gyerek.El lett cseszve ez az egész...

2012. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem pont egy ilyen apuka kellene társnak, aki szereti a gyerekét, aggódik érte, szeretne több időt tölteni vele. Hogy találok ilyet, milyen típusú embert kell keresnem?


Ha munkahelyet változtatsz akkor lehet, más lesz a helyzet vagy a gyereket kell később lefektetni, később felkelteni és picit eltolódik a napja, de ettől nem lesz veled 5 nap/hét.

2012. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ideális vagy sem, egyetlen átlagos fizuból sajnos nem lehet eltartani egy családot, főleg, ahol több gyerek van. Nem beszélve arról, hogyha az egyik szülőnek megszűnik a munkahelye, a másiknak meg nem is volt, akkor mihez kezdenek? Szomorú ez.
2012. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Az én férjemnek is ilyen az időbeosztása, csak ő sajnos azt az egy napot is a tv előtt tölti, mert fáradt. "szegény"
2012. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Megemelem a kalapom előtted kedves Apuka, bár sokan csinálnák így (vagy akarnák így csinálni) mint Te! Végre olyat is hall az ember, hogy Apuka azért küzd, hogy minél többet és minél tartalmasabban tudja eltölteni az idejét a gyerekével! Az én férjem is ilyen szerencsére, imádja is a lányunk! Bocs, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni, a mi lányunk 4 éves és mondjuk az én férjem nem dolgozik ennyit, Ő normál munkaidőben és a hétvége szabad.
2012. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Az ember ritkán ugrálhat a munkahelyén, én sem tehetek sokat. A beosztás nem alku tárgya, ahogyan a munkaidőm sem, és a munkahely nincs is közel az otthonhoz. Nyilván ha keresnék másik munkát, az javíthatna a dolgon(talán), de a realitások talaján kell maradnom.

A családunknak sem tesz jót az, hogy "apa nincs otthon", hiszen a páromat is nagyon megterheli a gyerek gyakorlatilag egyedül nevelése. Viszont nem látok megoldást a problémára. A lányom már kisbaba kora óta beállt erre a beosztásra, nappal egész nap pörög, mint bármelyik gyerek, és este egyszerűen már nem tud fent maradni, ami természetes.

Nemsokára megy oviba, talán akkor majd változik valami, talán a jó irányba.

Nyilván van, akinek a gyereknevelés abból áll hogy pénzt keres a családnak, de akinek nem, az sem sokat pattoghat, mert ezek a munkaidők egyszerűen nem hagynak semmi mozgásteret. Úgy fog felnőni ez a kislány és talán később a testvére, hogy apa soha nincs otthon, soha nem ér rá? Ez félelmetes és elkeserítő.

2012. jún. 19. 13:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez sok helyen van így, manapság számolni kell mindennel, nem ugrálhat az ember a munkahelyén.

Mivel egy átlagos fizetésből nehéz eltartani egy családot, plusz ha van lakáshitel is, ezért az apukák a gyes alatt sokkal többet kell, hogy dolgozzanak bizonyos esetben. Utána pedig anyuka is megy dolgozni, ha az ő fizetése is kell.

Azzal egyébként nem értek egyet amit egyik válaszoló írt, hogy anyukának htb-nek kellene lennie egy normális családhoz...én legalábbis nem örülnék ha a gyermekeim abban a hitben nőnének fel, hogy a nő ne dolgozzon, hanem keressen egy lóvés pasit aki eltartja......ez nekem NEM minta.

2012. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, igen, szerintem is fontos hogy a kisgyerekek az anyukájukkal legyenek, 3 éves korig erre meg is van a lehetőség. Utána a gyereknek is kell a közösség, ovi, iskola. Anyuci meg onnantól feleslegesen ül otthon, amíg apuka dolgozik, a gyerek meg közösségben....max főzőcskézik, de azt egy nő meg tudja csinálni munka mellett is, és nem lesz idegbajos a gyerek. A háztartás meg olyan, hogy ha minden nap rászánja az ember az időt, akkor max fél óra naponta, mert mosogatni kell csak naponta, ugyanis főzni elég 2 vagy 3 naponta nagyobb adagot, a felmosás, portörlés meg a hétvégi takarítás része nálunk. Bevásárlás szintúgy. Ha valaki eltötymörgi az egész napját a háztartással, annak kell mondjuk az egész nap, de nem ez az általános.
2012. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!