Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszólt a nagynéném hogy...

Megszólt a nagynéném hogy tehetségtelen senki vagyok mert nem találok munkát. Hogy mondjam meg hogy nem az én hibám?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem találok semmit, igaz nincs szakmai tapasztalatom, így meg nehéz, de 21 évesen frissen kiszállva az iskolapadból hogy legyen 2-5 éves tapasztalatom? De ő csak azt látja hogy nem találok, és azt mondta az én hibám....


Már arra is gondoltam hogy elküldeném az önéletrajzomat a környező multikhoz, gyárakhoz. De nincs náluk meghirdetett állás csak diplomás mérnököket keresnek meg vezetőket. De attól még írhatok nekik? Mit kellene írni ha adminisztrációs állás érdekelne?


2012. jún. 25. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
91%
professional.hu-ra regisztálj, meg rakj fel önéletrajzot, ott sok adminisztrációs munka van, meg telefonos operátori
2012. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Keress gyakornoki pozíciót. Ha jól dolgozol, meg fognak tartani, ha mégsem, akkor is meglesz a tapasztalatod.
2012. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Tojd le a nénédet. Vannak emberek akik nem képesek felfogni h milyen neház munkát találni most magyarországon. Főleg kezdőknek. Én 3 éve végeztem szakmát. Ez alatt 2 évet dolgoztam egy gyárban. Tovább nem bírtam. Szörnyű körülmények közt, kevés fizetésért, táppénz és szabadság nélkül dolgoztattak minket.

A szakmámban nem találok semmit mert nincs tapasztalatom. semmi. Pedig én aztán tényleg mindenre jelentkezem. Még takarítónőnek sem vettek fel.

Többnyire csak az kap itt munkát aki valakinek a valakije.

Az ilyenekkel akik meg hozzá sem szagolnak h milyen a helyzet de pattognak, nem érdemes foglalkozni

2012. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Miért nem mondtad a nagynénédnek hogy ha szerinte ilyen könnyű akkor segítsen valami jó melót találni. Mert mondani könnyű.

Amúgy jó ötlet, mert anyukám már volt hogy csak úgy próbálkozott és kellett az ember. Egy próbát megér.

2012. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Azt, hogy adminisztrációs munkát keresel.

Ennyi. Ne írj mást, mint amit csinálnál, felmérve képességeidet, képzettségedet stb. A munkáltatók sem hülyék. Minél megbízhatóbbnak tűnsz, annál nagyobb eséllyel pályázol.


Ami a nagynénikét illeti, kíváncsi vagyok az ő idejében ki volt az a csókos, aki miatt ő olyan könnyen elhelyezkedett....

Rá se ráncs! A rosszindulatúakkal ne foglalkozz!


Szórd szét önéletrajzodat sok-sok helyre. Most ez a munkád, ne csücsülj várakozva! Sok sikert!

2012. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Mesélj neki egy kicsit a válságról. Átlagosan 6 hónap, míg valaki munkát talál. Nekem 10 volt. A páromnak 8. Pedig van diploma, nyelvtudás, több éves tapasztalat.

A nagynénédnek meg a nénikéjét, sokat segít azzal, hogy beszólogat. Esetleg felvethetnéd neki az ötletet, hogy keressen ő, te majd elmész az interjúkra.

Regisztrálj profi oldalakra és amíg nincs munkád, addig is képezd magad. Legyen valami plusz, amit tudsz nyújtani a munkáltatónak!

2012. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De pl így írjam:

Tisztelt Cég (vagy írjam oda a cég nevét hogy pl Tisztelt Tesco, de ez elég hülyén hangzik)

És akkor azt hogy szeretnék önökhöz jelentkezni adminisztratív állásra ha van rá lehetőség. Meg még cifrázni 2-3 mondattal és végül hogy:

Köszönettel Xy


És arra a címre küldjem ami a honlapjukon fent van mint kapcsolattartási email cím?

2012. jún. 25. 15:08
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
igen, valahogy így
2012. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
Döntsd el, hogy másoknak akarsz megfelelni vagy magadnak? Sosem lesz normális melód, ha azzal foglalkozol, hogy ki mit mond!
2012. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Nagynénéddel ne törődj, fogalma sincs, hogy miről beszél. Egyszerűen engedd el a füled mellett!


Jelentkezz mindenhova, oda is, ahol nincs állásajánlat! Én is naponta több tízet küldtem el egy időben, mondjuk a 90%-uk vissza se jelzett, a maradék 10% meg elutasított :(((, de akkor is megéri próbálkozni, mert próba nélkül biztos, hogy soha nem lesz semmi!


Drukkolok!


(És a levelet kicsit szebben fogalmazva írd szerintem. Pl.: Tisztelt Cím! (nem Cég, ha nem tudunk megszólítást írni, akkor Cím-nek illik!)

Alulírott XY a következő kéréssel fordulok Önökhöz.

Ilyen és olyan végzettséggel rendelkező, X éves vagyok. Ilyen és ilyen munkalehetőség, tapasztalatszerzési lehetőség érdekelne.

Tekintettel arra, hogy az Önök társasága ismereteim és az interneten végzett kutatásaim szerint az általam keresett területtel foglalkozik, nagyon szívesen dolgoznék Önöknél.

Ilyen és ilyen tapasztalatom van, ezeket a nyelveket beszélem, és még ilyen meg olyan előnyeim vannak.


Kérem, hogy amennyiben arra lehetőség van, biztosítsanak számomra lehetőséget arra, hogy személyes megbeszélés alkalmával is bemutatkozhassak.

Jelen levelem mellékleteként elküldöm fényképes önéletrajzomat, melyben szerepelnek elérhetőségeim is.


Köszönettel:

....


Én valami ilyesmit írnék inkább. :)

2012. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!