Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy haldoklótól...

Hogyan kell egy haldoklótól elbúcsúzni?

Figyelt kérdés
Egy kedves rokonomról van szó, már csak néhány napja van hátra. Nemsokára megyünk hozzá elbúcsúzni. De mégis, mit kell ilyenkor mondani, csinálni? Sose voltam még ilyen helyzetben. Köszönöm.
2012. jún. 25. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyet biztosra mondhatok. Senki nem vár el semmit sem tőled, ilyenkor mindenki máshogy viselkedik.


Bármit teszel, tuti hogy bánni fogod, hogy valamit még sem tettél meg.

2012. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak fogtam a kezét.

Megköszönte.

Fél óra múlva elment...

2012. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy nagyon szereted, és köszönd meg neki az együtt töltött időt.
2012. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy mennyire jó volt találkozni veled ebben az életben, de tudod a szavak is üresek lesznek ilyenkor. Örülök, hogy még megköszönhetem a jó dolgokat, amit kaptunk tőled. Ha menned kell , békével menj, és ha bármi harag volt köztünk, hagyd itt, ne vidd magaddal és bocsásd meg, ha akár akaratom ellenére megbántottalak. Valahogy így. Békét kívánok az elmenőnek magam is. A maradóknak belenyugvást.
2012. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy utálom hogy ilyen az élet,és egyszer mindenki meghal.Ha én lennék a helyében,a legnagyobb segítség az lenne hogy van ott mellettem valaki,aki fogja a kezem,mint ahogy egy előbbi válaszoló leírta.
2012. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kezét fogni azt hiszem, nem az én tisztem lesz, legalábbis gondolom, a gyerekei fenntartják maguknak ezt a jogot. De az igaz, hogy tényleg örülök, hogy megismerhettem.
2012. jún. 25. 21:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeztesd arra, hogy csak átmeneti a búcsú. Egyszer mind újra együtt leszünk. Kérd meg, hogy várjon majd ott rád.
2012. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ria6 ***** válasza:
Egy szerettetől nem lehet elköszönni, mindíg hiányozni fog és majd ha elmegy mindíg ugy fogod érezni hogy ezt meg azt nem mondtál el neki. Ez szomorú de bucsuzkodni márcsak az ő érdekében sem illendő sz.tem max zárt szavakkal.
2012. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor a kórházban feküdtem, a mellettem levő ágyon feküdt egy idős bácsi. Jó nagy családja volt, és minden nap bejöttek hozzá elbúcsúzni. A gyerekei, a gyerekei családja, unokák, etc. Kiöltözve, ahogy haldoklóhoz illik. De a papa csak nem halt meg. A rokonság meg jött. A gyerekek játszottak a kórteremben, akár odahaza. A felnőttek is jól elvoltak. Aztán a sokadik alkalommal úgy meghalt a delikvens, hogy nem is vették észre, csak később, amikor már mentek volna haza. Mi, többi betegek meg inkább kimentünk sétálni, TV-t nézni, mert röhejes volt az egész kabaré.
2012. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
de honnan veszitek ilyen pontosan hogy napjai vannak hátra?ez szörnyű.
2012. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!