Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák! Van egy méregdrága...

Apukák! Van egy méregdrága kocsitok kölcsönadjátok a lányotoknak, és ő összetöri ugy hogy nem o volt a hibas, de a kocsinak annyi mit gondolnátok?

Figyelt kérdés
Haragudnátok a lányotokra?Mit kérdeznétek először hogy van a gyerek vagy mi van a kocsival?
2012. jún. 26. 18:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy a gyerekem a lényeg! Sz@rok a kocsira, majd fizet a biztosító. Kocsim még lehet akármennyi, az pótolható. A gyerekem nem!
2012. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Döntsd el, hogy panaszkodni akarsz, vagy dicsekedni, aztán ha eldöntötted, akkor gyere vissza.


És nem csak anyukák vannak itt, akik váalszolhatnak. Nem hallottál még empátiáról?

2012. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk anyának és apának is van autója, egyik sem az olcsó kategóriába tartozik, több 10 milliósak. Azóta vezethetem őket mióta megkaptam a jogsimat (17 éves voltam). Ezért külön nem akartak nekem autót venni, de annak meg nem látták értelmét, hogy porosodjon a jogsim. Nem menőzni jártam vele, akkor vittem el, ha dolgom volt, sőt volt, hogy ők küldtek el boltba, postára, stb. De volt, hogy bulizni mentem és úgy vittem el, de tudák, hogy sosem iszom (még akkor sem, ha nem kell vezetnem), így ideadták, és nem kellett senkinél ott aludnom, meg őket sem kellett hajnalban hívnom, hogy jöjjenek értem. A lényegre térek, egyszer összetörtem. Pontosabban összetörték, ráadásul úgy, hogy nem is ültem benne, így tényleg nem voltam hibás. Egy forgalmas úton parkoltam vele az út szélén, és pont mellettem történt egy koccanásos "tömegbaleset" (3 autó szaladt egymásba). Olyan szerencsétlenül ütköztek, hogy a három autóból kettő belecsúszott az én autómba. Nem lett totálkáros, de a vezetőoldali ajtókat ki kellett cserélni, meg a motorháztetőt is megnyomták. Természetesen volt biztosításunk, de ha nem lett volna, milliós kár lett volna, hisz egy ilyen autónál rengeteg elektronikát sért az ajtók sérülése (hangrendszer, automata ablak, stb.). Mikor felhívtam apát, hogy baj van és a helyszínre kéne jönnie, azzal kezdtem, hogy nekem nem lett semmi bajom, de a kocsival elég nagy a gáz. Üvöltözött velem a telefonban, de igazából nem engem szidott, hanem a vétkes autósokat, majd amikor a helyszínre ért bocsánatot kért, hogy nem akart velem kiabálni és örül, hogy semmi bajom. Apukám elég indulatos, így nem lepődtem ezen meg, de azért jól esett, hogy bocsánatot kért. Szerintem más esetben sem haragudott volna konkrétan rám, inkább magára a helyzetre. Ő is törte már össze régebbi autónkat, volt amit totálkárosra is, de neki szerencsére sosem lett baja, és igazából sosem ő volt a hibás, mégis dühös volt a kialakult helyzetért.
2012. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Azért az apukákat kérdeztem,mert apukám kocsiját törtem össze.10 éve vezetek,ami elég gyakorlottnak mondható..Szerintem hülyeség ez a gyakorlott soffőr kikerüli a balesetet..Álltam a piros lámpánál hátulról meg nem álltak meg.Nekemjött.Nem tudtam mit csinálni.Ő is elismerte h hibás volt csakhogy a biztosito joval kevesebbett fizet ugye mint a kar.Nekem is van mar kocsim 27 vagyok sajat penzbol,de hosszabb utra mentem,amit az enyem nem birt volna ki.Ezert kaptam meg apu kocsijat...Es utkozben tortent a dolog.Nem menoztem.nem mentem gyorsan.Szabalyos voltam es megis megtortent... :(
2012. jún. 26. 21:22
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem szólnék, nem haragudnék emiatt, ha nem tehet róla.

Ez is benne van a pakliban, ha valaki kölcsönadja a kocsiját. Sőt, akkor is, ha mi magunk vezetjük.

2012. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

Elképzeltem.


Természetesen a lányom után érdeklődnék először, de egy idő után a kocsira is rákérdeznék.


Hogy dühös lennék-e? Attól függ.

Hogyha a lányom neadjisten nagyon össze töri magát, ami azért egy nagyon jó autóban nem annyira életszerű, akkor nem tenném szóvá,és dühös sem lennék, de ha a totálkáros autómból úgy szállna ki, hogy "Helószia semmi bajom", akkor igen, mérges lennék rá, mert hogyha olyan ügyes lett volna, nem történik meg a baj, akár ő volt a hibás, akár nem.

2012. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
A gyakorlott sofőr igenis el tudja kerülni a vétlen balesetek egy részét! De azt hogy hátulról bele csapódjon valami "nagyon tehetséges" az NEM!!! És mi az, hogy kevesebbet fizetett?!?! Tessék utána menni ennek!!! Levelezni, kérni a balesetessé válás miatti avulás összegét, fenyegetőzni, perelni akár! Nehogy már?!! Nem kevés pénzt fizet ki az ember biztosításra!!! (jó tudom ez nem az "én" biztosítóm)
2012. jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy mondjuk egy olyan koccanást, mikor a piros lámpánál álló autóba belemennek hátulról hogy is lehetne elkerülni? Ha mondjuk legelől áll az autó amibe beleszaladnak, és látja, hogy nem fognak megállni mögötte, akkor a piros lámpa ellenére hajtson ki mondjuk a kereszteződés közepére, hogy akkor oldalról rohanjon bele a zöld lámpás forgalom? Vagy ha mondjuk még előtte is áll autó, akkor mit kéne, hogy tegyen? Akkor még elindulni sem tud. Szóval ez nem igaz, hogy minden balesetet el tud kerülni egy gyakorlott vezető!
2012. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

El sem hiszem a kérdést,meg néhány választ!

Én gyakran használom apukám kocsiját.Tudja,hogy nagyon félek a vezetéstől.Mindig azt mondja,hogy max összetörik a kocsi,az kit érdekel,amiatt ne aggódjak.

Amúgy pár éve tesómmal összetörtük egy régebbi családi autónkat.Belénk jött egy hülye.Akkor sem haragudtak a szüleink egy percig sem.

Az csak egy autó,egy tárgy...

2012. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!