Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e a sértődöttsége?

Jogos-e a sértődöttsége?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni.

Fiatal pár vagyunk, 30 körüliek.

Egyszobás, galériás lakásunk van, nyár elején egy barátnőnket befogadtuk, hogy nyári melót vállalhasson, amiből a főiskoláját fizeti.

Június első hetét külföldön töltöttük, előtte megkértem a lányt, hogy ne hozzon fel senkit, ne legyen átjáróház, se parti...

Erre ma a közösségi oldalon látok egy képet, amin egy srác nálunk főz.

Őt kb. kétszer láttuk előtte, nem ismerjük.

Mondtam a lánynak, hogy nem örülök.

Még a végén ő fog megsértődni úgy érzem...


2012. jún. 27. 12:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem jogos.
2012. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%
Megkérdezed, hogy jogos-e valami, ami lehet, hogy meg sem történik?! Ez furi. De amúgy nem, nem lenne jogos, ha megsértődne.
2012. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem jogos.Mivel a te lakásod,így a barátnődnek előtte kellett volna engedélyt kérnie tőled!
2012. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis barát lehet! Még ha külön meg is kértétek, akkor igazán nincs min megsértődnie, de ha mégis akkor szerintem ne foglalkozz vele mert neked van igazad! Örüljön, hogy befogadtátok, és ő meg így kihasználja a bizalmatokat!!?? ...vagy akkor szólt volna nektek akár telefonon, mondjuk úgy "engedélyt kérni" gondolom még az is jobban esett volna, mint csak így rájönni máshonnan
2012. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
30%
Hát ez szörnyűű. Ott nálatok? Egy férfi? És még főzött is? Vajon életszerű dolog olyat kérni valakitől, hogy "nem hozhatsz fel senkit"? És nem a 20 fős buli okádásig féle jelenetre gondolok,hanem ha párszor kulturáltan fogad valakit,akivel kulturáltan eltöltik az időt.
2012. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Jogos. Én megkérném, hogy 1 héten belül költözzön el.

A barátság nem azt jelenti, hogy átver benneteket, akik segítetek, hanem azt, hogy betartja a játékszabályokat.

2012. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A mi lakásunk, és a ne hozz fel senkit azt jelenti, hogy ne hozz fel senkit.
2012. jún. 27. 12:32
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:29

Nincs igazad. Nem az a gond,hogy 1 férfi felment és főzött. Hanem az,hogy a lakás tulajdonosa jóindulattal segít egy barátnak,és befogadja. Külön meg is kéri,hogy amíg nincsenek otthon senkit ne vigyen fel..Erre a lánynak: egyik fülén be a másikon ki a szöveg..Akár a falnak is beszélhettek volna a tulajok..Na ezért nem jogos a sértődése..Ha engem megkérnek,hogy NE vigyek fel senkit,akkor tartom magam hozzá..Főleg ha segítenek is,hogy jobb legyen nekem,.

2012. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,mert ő tudta hogy nem vihet fel senkit,és így vállalta hogy odaköltözik. Akkor meg mi oka megsértődni?
2012. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
2%
Az oké, hogy ezt mondtad,de életszerű? Persze nem azt mondom, hogy nem szegte meg a szabályodat,de azért te is büszke lehetsz magadra hallod, hogy egy felnőtt nőnek azt parancsolod,hogy senkit se hozhat fel. Te sem vagy észlény,ha azt gondolod, hogy ez betartható. Én mikor fiatalabb voltam,más okokból kifolyólag,de lényegében a helyzet ugyanez volt. Az embernek szégyen ha soha nem vihet fel senkit oda ahol él,rosszul érzi magát tőle. Én ismerem ezt az érzést és tudom milyen ez másnak,kövezzetek csak meg aki nem így látja,de az ilyen nem ért az emberekhez.
2012. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!