Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e a sértődöttsége?

Jogos-e a sértődöttsége?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni.

Fiatal pár vagyunk, 30 körüliek.

Egyszobás, galériás lakásunk van, nyár elején egy barátnőnket befogadtuk, hogy nyári melót vállalhasson, amiből a főiskoláját fizeti.

Június első hetét külföldön töltöttük, előtte megkértem a lányt, hogy ne hozzon fel senkit, ne legyen átjáróház, se parti...

Erre ma a közösségi oldalon látok egy képet, amin egy srác nálunk főz.

Őt kb. kétszer láttuk előtte, nem ismerjük.

Mondtam a lánynak, hogy nem örülök.

Még a végén ő fog megsértődni úgy érzem...


2012. jún. 27. 12:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ezt írtam neki a kép láttán:

Szia xxxxxxx!

Láttam a képeidet. Mielőtt kimentünk Amszterdamba, direkt kértelek, hogy légyszíves ne hozzál fel senkit, ne legyen átjáróház, mert végülis ez az én otthonom, illetve a yyyyyy otthona, és az enyém.

Nem a "lakótársaid" vagyunk, hanem a tulajdonosok, és akár tetszik, akár nem, itt igenis az lesz, amit mi mondunk.

Érted, , itt ez a Csaba, lövésem sincs ki ez, aztán itt kotyvaszt az edényeimben...

Félre ne értsd, örülünk, hogy itt vagy, kimosom a rucidat, hozok neked fogkrémet... de érted..

2012. jún. 27. 12:45
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
főiskolásként nagyon sokszor laktam pár napokig idősebb barátnál, rokonnál. ha nem mondták, h ne vigyek fel senkit, akkor sem tettem. ha főzőcskézni akartam egy barátommal, akkor én mentem át hozzá és nála főzőcskéztünk. egyszer szegtem meg és balhé lett belőle (lány vagyok és egy szintén lány barátom volt nálam). mondjuk akkor természetesen nem sértődtem meg, hanem bocsánatot kértem és vagy egy tucat gesztust tettem feléjük, h kiengeszteljem őket.
2012. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok


akkor sem az ígéretemet szegtem meg, mert nem kérték tőlem, h ne jöjjön hozzám senki. a saját magam által felállított szabályt szegtem meg. és nem lett jó vége. ilyen esetekben jobb biztosra menni és nem hívni vendégeket. igazad van, de azért ne legyél kiengesztelhetetlen :)

2012. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon türelmes vagy, én azon nyomban raktam volna ki.

Egyébként velünk majdnem ugyanez volt tavaly. Megkértük egy lány ismerősünket, hogy jöjjön át, egy éjszakára, vigyázzon a macskára. Bevásároltunk, adtunk neki pénzt (nekem 3 napomba kerül megkeresni azt a lóvét, amit egy napra hagytunk itt neki)...

Annyit kértünk tőle, hogy este jöjjön át, és másnap reggel már mehet is ha akar, csak éjszakára legyen itthon. Illetve, hogy ne hozzon fel senkit, se barátot, se barátnőt, se szeretőt. Úgy tűnt felfogta, örült nagyon, hogy egy kicsit egyedül lehet, és még pénzt is kap érte. Ehhez képest, én is a facebookon láttam meg, hogy nem egyedül volt. Számon kértem, összevesztünk, még ő sértődött meg.

Azóta nem beszél velem, de sokat nem veszítettem.

Jah, a lényeget majdnem elfelejtettem. A tusfürdő, sampon amit előző nap vettünk a nagy bevásárlásnál, teljesen elfogyott, kaja alig maradt itthon, pedig tele volt a hűtő, a macskának természetesen nem adott enni, és pár cuccunkat azóta sem találjuk. Ha ez nem lenne elég, a rácsba beletörte a kulcsot, és úgy hagyta, tárva-nyitva. Csak az ajtó volt bezárva (társasház).

2012. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. És nem azért, mert megkértétek, hanem azért, mert ha engem valahova befogadnak szívességből, akkor meghúzom magam, és igyekszem nagyon, hogy észre se vegyék, hogy ott vagyok. Az, hogy külön kértétek, és pont akkor vitt fel valakit, amikor nem voltatok otthon, a legnagyobb sunyiság, mert azt hitte, hogy eltitkolhatja. Szerintem nagy pofátlanság, tipikusan az az eset, amikor az ujjadat nyújtod, de a karod kell. Ha megsértődik, nyugodtan mutass neki ajtót.
2012. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

14-es , én úgy de úgy ... na, inkább nem írom le, mit gondolok erről a személyről, aki ezt tette veletek.

Én sosem engednék senki a lakásomba így, max. rokon, de az sem akkor, ha elmegyünk. Mondjuk nekünk nincsenek állatok és virágok sem.

2012. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

14.


nagyon úgy fest, hogy egy többfős, rendesen lerészegedős partit tartott nálatok, ahol a résztvevők magukkal vittek néhány dolgot emlékül. ez azért durva, nem is mérhető a kérdező esetéhez, aki talán észre sem vette volna, h jártak a lakásában, ha nincs a facebook. az sem fair, de ez valami egész más...

2012. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig már éve ismertük akkor, és nem volt vele semmi probléma. Azóta csak a családra bízzuk a lakást, a macskát.
2012. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos a sértődöttsége, neked van igazad. De még nem is biztos hogy megsértődik, lehet belátja hogy hibázott, és változtat a viselkedésén, meg hát amúgy sem lakik ott örökre.
2012. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem kell szarul éreznem magam, mert rászóltam.

Ki nem fogjuk dobni a csajszit, mert tényleg dolgoznia kell a sulija miatt. Meg tényleg rendes lány, csak azért jó lenne, ha megértené, hogy mi állítjuk fel a szabályokat.

2012. jún. 27. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!