Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon tudnám...

Hogyan, milyen módon tudnám anyósomékat kirakni?

Figyelt kérdés

nos, az a helyzet, hogy a férjemmel már 2 éve különköltöztünk albérletbe anyósoméktól, mert lehetetlen volt velük együtt élni. aztán jött egy olyan helyzet, hogy nem tudták fizetni a lakáshitelt, ezért a ház az én nevemre került, és átvállaltam a hitelt, így a ház az enyém. visszaköltöztünk (nyilván nem fogok lakáshitelt és albérletet is fizetni), gondoltam így majd meghúzzák magukat. de nem, én fizetem a hitelt, a rezsit, én főzök, egy szelet kenyeret nem vesznek a házba, ami pénzt ők kapnak, azt elcigizik, meg elisszák. én nem azért gürizek 2 állásban, hogy eltartsam anyósomat, apósomat, meg a sógornőmet a kölykével együtt, ezért mondtam, hogy ha nem változtatnak, akkor el fognak onnan menni.

na erre apósom válasza: "ez a ház az enyém, aki innen menni fog, az te leszel"

nahát erre nagyon begurultam, és tényleg takarodó lesz onnan. de nem tudom milyen úton módon lehetne őket kirakni, tudom hogy nincs hova menniük, de se engem, se a férjemet még az életben semmivel sem támogattak, minden voltam már csak jó nem.

a férjemmel kényelmesen megélhetnék, de nem tudunk, mert minden pénzünk rájuk meg, mióta ott lakunk (1éve) a fodrászhoz nem tudtam elmenni például, holott albérletben nem kevés pénzünket megspóroltuk, hogy elkerültünk tőlük, és már mindet feléltük.


bocsi, hogy hosszú lett, még mesélhetnék, de a lényeget elmondtam.


2012. jún. 27. 13:06
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
79%
Én is erre utaltam korábban, amire a 20-as.
2012. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
65%
Huh,ahogy magamat ismerem,úgy begurulnék,hogy az hihetetlen..Mi az,hogy Te takarodsz el onnan+a férjed?Ha teljesen a tiéd a ház,Te fizeted,akkor azonnal mondd el nekik,hogy kapnak x időt,hogy elmenjenek,ha nem akkor..(nem tudom mi ilyenkor a teendő)
2012. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
engem most az nem érdekel, hogy válás esetén mi lenne, akkor igen a férjemé a fele, nyilván nem is vacilálnék ezen, mert nyilván az ő fizetéséből is élünk, tehát neki mindenhez joga van, de anyósoméknak már papíron semmi joguk nincs a házhoz, nincs haszonélvezet sem, mivel én kifizettem nekik a házért 1,5 millió forintot (amit 3 hónap alatt elköltöttek, úgy hogy semmi látszatja nem volt, csak kaja pia cigi) plusz átvállaltam a hitelt, és én fizetem) mi joguk lenne a házhoz?
2012. jún. 27. 14:31
 24/39 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván ezt úgy írod, hogy tisztában vagy azzal, mi áll a tulajdoni lapon, hiszen az a mérvadó. Nem akarlak hülyének nézni, de a "gondolom" itt nem áll meg jogilag.

Ha pedig a tulajdoni lapon maximum egy vezetékjog van, akkor a ház a tied, és abban az lakik, akinek te megengeded. Sietned kell a kirakással, mert télen nem fognak kirakni semmit, és bosszúból behajthatatlan kárt is okozhatnak benne, vagy odáig megyek, hogy kétségbeesésükben felgyújtják, elvégre olyan emberekről van szó, akik máról-holnapra élnek. Vigyázni kell.

2012. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

most már hagy ne kelljen magyarázkodnom, a tulajdoni lapon CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AZ ÉN NEVEM SZEREPEL.

jobb lesz ha felkeresek egy ügyvédet...

2012. jún. 27. 14:41
 26/39 anonim ***** válasza:
33%
Ne emeld fel a hangod, mert itt szívességből adnak segítő válaszokat az emberek, szóval le lehet nyugodni. Ha nem tetszik, akkor már alapból az ügyvédnél kellett volna kezdeni.
2012. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
75%
Ügyvédet mindenképp keress, mert mi nem vagyunk azok (persze megesik, hogy épp idetéved egy), már hogy pontosan tudd a jogaid. Elvileg nem lehet gond, ki tudod tenni őket.
2012. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
26 pont lesz*rom a véleményedet mostmár
2012. jún. 27. 14:57
 29/39 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mondd meg nekik első körben, hogy rezsi 6-an vagytok, szóval 1/6 fejenként, azaz 4/6-ot ők fizetnek. Kaját meg oldja meg mindenki. Mondd meg nekik, amennyiben nem fizetnek, lehet menni. Mert a ház csak VOLT az övék.
2012. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%
De a 13:52-es véleményem hasznos volt? Na az ilyen bunkóknak is kár segíteni, megérdemled a sorsod.
2012. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!