Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elfogadni hogy...

Nem tudom elfogadni hogy nemigazán szeretnek az emberek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyi kudarcom van hiába vagyok lelkes érdeklődő nyitott. ÉS olyan rosszul esik .A mértéket is tudom és ha már érzem a szimpátia hiányának mértékét eleve hátralépek én is .Többször volt olyan hogy találkoztam valakivel ,szimpatikus volt beszélgettünk állítólag jól érezte magát és teljesen eltűnt az illető.nem hiszem hogy megjátszotta magát ÉS nem párkapcsolati vonatkozásról beszélek.. nem értem. Olyan rosszul esik ..

Látom hogy vannak olyan emberek akinek szinte keresik a társaságát ..én úgy érzem legtöbbször mintha egy fal választana el azoktól az emberi kapcsolatoktól amire vágynék .. :(


Van megoldás ?


2012. jún. 27. 23:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom te is olyan vagy, aki belemászik a másik aurájába. Azt utálják az emberek, teljes joggal. Szóval te azt hiszed, hogy oké, nyitott ember vagy... talán az a baj, hogy túlságosan is. Ezáltal taszítod az embert.
2012. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem te csak azt hiszed, hogy tudod a mértéket. A kapcsolataid azonban azt mutatják, hogy mégsem. Egyetértek az elsővel, tök jól megfogalmazta. Nagy valószínűséggel belemászol az emberek aurájába, amitől mindenki menekül. Én szeretek ismerkedni, és velem is szeretnek, viszont utálom a túl buzgón ismerkedőket. Inkább legyél kevésbé nyitott, és az előtt nyílj meg teljesen, akin érzed, hogy érdekled és ismerkedni szeretne veled. Zárkózz be jobban, lehet, hogy úgy könnyebben fog menni.
2012. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nem tudom ,valamiért nem gondolnám. pl ilyenek engem is irritálnak ha beszédközben nincs meg fizikailag egy távolság. Az intim szféra akár érzelmi vagy csak ugy emberi vonatkozásban szintén tisztelete érdemel, ehhez én is tartom magam,és én is elvárom.. -idiotizmus nem jellemzi a kapcsolataimat ..csak távolság, és kölcsönös lelkesedés hiánya. Azt hiszem ezek fájnak leginkább.


hmm.. namind1 nem tudom azért köszi h írtál.

2012. jún. 27. 23:36
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Első válaszadó annyira jól megírta!

Valóban irritálóak a nyomulós emberek. Persze nem mondom hogy te is az vagy.

2012. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kényes dolog megtalálni a beszélgetésekkor azt a bizonyos határvonalat, ameddig az ember elmehet. Te azt írtad, hogy: ".A mértéket is tudom és ha már érzem a szimpátia hiányának mértékét eleve hátralépek én is." Ez mind oké, de a szimpátia irántad lehet, hogy a beszélgetés miatt csökkent, akkor pedig már késő neked is hátrálnod, eleve a beszélgetésben szabad mindig csak addig elmenni, ameddig a másik neked megnyílik, és fordítva.


Egy szóval sem mondom, hogy te ezt csinálhattad, mert mégis honnan tudhatnám. Csak felötlött bennem, hogy gyakran volt már nekem is olyan beszélgetésem (új csoporttárssal, lakótárssal...), mikor szerinte nagyon jól elbeszélgettünk, ha rákérdezett volna, én is azt mondom, csak azért, hogy békén hagyjon, de köszönöm, annyi elég is volt. Az első válaszoló által említett aurát nem csak fizikális aurának lehet érteni, én például ugyanúgy nem szeretem, ha egy kvázi idegen beletúr az emlékeimbe, amiket maximum akkor mesélnék el neki magamtól, ha már minimum a haverokkal említem egy lapon, nem is kell hozzá barátnak tartanom, bár akkor már tabu nincs. De első találkozásokkor még van. Ahogy én nem szeretnék néhány dologról beszélni, ugyanúgy nem szerencsés, ha a másik fél magától meséli már el az első alkalomkor a pelenkázásától kezdve az első megcsalásáig az egész életét. Egyszerűen sok tud lenni. És ebből a másik mit érzékel? Semmit, hisz tök sokat dumáltunk, megtudott rólam egy csomó mindent, én megtudtam róla egy csomó mindent, kár, hogy erre én egy fél évet akartam rászánni, nem 2 órát.


Szóval passz, hogy mi a megoldás a te problémádra, mivel semmi szituációt nem tudunk itt, mindenki a saját életéből vett tapasztalatokra tud csak támaszkodni. Én pl erre.

2012. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy unalmas dolgokról beszélgetsz.

Vagy nagyon látszik rajtad, hogy remegsz azért, hogy olyan ember legyél, akit mindenki szeret.

2012. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

hú ez nagyon érdekes ! köszönöm 4. válaszoló nagyon elgondolkodtattál.


hmm.. sokszor hallom a nálam fiatalabbaktól hogy nem tudnak miről beszélgetni ,feszengenek stb ..


ÉS itt jön amit mondasz ..h aztán nem biztos h meg lehet tartani egy egészséges egyensúlyt még ha ugy tünik hogy igen elmondom mik a tapasztalataim ismerkedésnél,első találkozás, verziók :


1. felszínes köznapi dolgokról eszmecsere . előny : nincs az egymás agyára mentünk élmény. hátrány. nehézkes beszélgetés ,feszengés ,h jajj most mit mondjak ,jaaa az időjárás igen,süt a nap tegnap meg esett..

Aztán másik, hogy nem marad személyes impulzus a beszélgetésről ellenben a személyről egy benyomás inkább (ennek lehet ez az előnye is )

2. ahogy írtad 2 óra alatt mintha 2 évnyi infót kapnék v ő rólam. előny: bizalom érzet ,személyes figyelem, szándék az emberi oldalra való nyitás felé . Sokszor ösztönös is ha én elmondom h leestem gyerekként a létráról mikor almát szedtem, ő elmondja h legurult a lépcsőn mikor megcsúszott a banánhéjon..stb. hátrány : túl intenzív. marad benyomás a beszélgetésről ..de azt én is megfigyeltem h minél többet osztottam meg igy valakivel annál valószínűbb h elmarad a folytatás. talán a túlzott bizalmassága miatt ..bennem sem kelt újabb igényt a folytatásra.


3. azt vettem észre hogy ebben a kis világban amiben élünk az utóbbi időben kiváltképp az ingerek hatása meghatározó. Vagyis .gyerekként még azt se tudtam mi az az internet ..az első generációs téglamobillal jártak a szüleim ..-most már azt se tudjuk melyik szines csodát hova tegyük. és elis érkezik egy ingerküszöb..ugyan ez a kapcsolatokban ,kommunikációban.


ha én átlagoska egyszerű sekélyeske érzettel közelítek hát nem lesz hatás, ez is tapasztalat.


aztán mint a filmekben ..ha ledobom a melltartót az más.. és ez a megismerésre is igaz. Tudom h ez messzire vezet ..mert pont itt jön be h egy nem átlagos dolgot aztán milyen szintén nem átlagossal kell felülmúlni h a figyelem megmaradjon.


elkalandoztam ,lázas is vagyok és nagyon fáradt :)


szóval. ha Rembrandtról a reneszánszról Stingről vagy Európa országairól beszélgetünk ..vagyis olyan általánosan személyes témákról az a legjobb azt hiszem.

az időjárás és a hányszor miért szakítottam és egyéb ehhez hasonló végletek nem vezetnek következő alkalmakhoz..


vagy. kitudja :):)

2012. jún. 28. 00:17
 8/19 anonim válasza:
65%

Antiszociális vagy!

Ezzel semmi gond, én is az vagyok. Egyszerűen csak nincs igényem a társadalomra. Se a társaságra.

Esetleg olyan volt, hogy társaságban porig aláztak? Mert ez kialakulhat attól is.

Én mondjuk gyerekkorom óta antiszoc. vagyok, mindig is amolyan magamnak való voltam. Ez nem egyfajta betegség, nagyon sok ember küzd hasonlóakkal. Én is például nehezen teremtek kapcsolatot emberekkel.

Azt is utálom, ha valakinek a szemébe kell néznem, vagy ránéznem beszéd közben. Egyszerűen idegesít. Vagy a cipőjét nézem, vagy az asztalt.

Én pl. beszélgetéseknél, ha valaki felvet egy témát, kb. 1 mondatban válaszolok, aztán néma csend.

Nem mindenki nagydumás, nem mindenki szeret a középpontba lenni. Mindenki másképp igényli a társaságot. Ez teljesen normális dolog.

2012. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit rágörcsölsz
2012. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Elsöre bennem (nekem is szemelyes tapasztalatbol) az ugrott be: csak nem mindig negativkodsz, azaz lehuzod az embert, es ez okozza? Az ilyenek tarsasagaban az ember azt veszi eszre, egyre kevesbe erzi jol magat. Vagy a mindig panaszkodok es magukrol beszelelök, akik nem hagyjak a partnert szohoz jutni, igy gyakorlatilag egyedül vannak a kommunikacioban, a masik meg feszelyezett a visszatartott mondanivalotol vagy unatkozik.

Utobbi kommentedböl meg arra gondoltam: nem tul görcsösen akarsz baratokat szerezni? Közeli, bizalmas kapcsolatot, de tul görcsösen? Es ezt a görcsöt az emberek megerzik, ez tartja öket tavol.

Eszembe jutott, h akik ferjhez mennek a lakohelyüktöl tavol, azok kiszakadva a korabbi környezetükböl leggyakrabban (sztem) nem alakitanak ki a korabbiakhoz hasonlo "mely" kapcsolatot. Mert ott mar mindenkinek megvannak a környezeteben a müködö kapcsolataik, amik nekik a "komforterzetükhöz" szüksegesek, egyszerüen olyan fontos nekik plusz 1 kapcsolat, mig az odaköltözö esetleg foggal-körömmel mindent megtenne, csak mar vegre lenne valaki... Ha ilyen helyzetben vagy, akkor ne keverd ezt össze azzal, h barki nem szeret, mert nem erröl van szo - csak az elözö kapcsolataik elegsegesek nekik, ez nem a te "nem-szeretetedröl" szol. hiszen te nem is vagy benne. :)

Egy masik dolog: Te mit szolnal, ha valaki igy ismerkedne, ezeket mondana, amiket te? Esetleg igy tükröt tartva nem latod, mi lehet az oka?

Kommunikacio temaban mar körülneztel? Eröszakmentes kommunikacio temarol rengeteg info, jonak tartom. Szeretik az emberek, ha dicsered öket. Megis, csak, ha öszinten jön. Szeretik, ha erdeklödsz felölük. Ha odafigyelsz es megjegyzed,amiket mondtak, pl. legközelebb rakerdezel, "na, elkeszült a festes? Milyen szinüek lettek a falak?"...stb.

Akarhogy is, a legjobban azoktol tudhatod meg, akikkel igy jartal! Nagyon csodalkozom, h meg senki sem mondta, en legalabbis a kritikat sokkal elöbb kapom, mint kerem. :)

Ha tölük nem akarod megkerdezni, lehet, h a helyedben direkt ezert megismerkednek valakivel, es mar az elsö beszelgeteskor szoba hoznam, h szeretem a nyilt embereket, megmondana-e ilyen helyzetben az igazat, miert nem akart megse baratkozni? Elmondanam, nekem milyen nagy segitseg lenne, ha tudnam, igy nem sertödnek meg negativ valaszon sem, es tiszteletben tartanam, hogyha nem, hat akkor a tovabbiakban nem. Majd amikor sor kerül ra, akkor megkerdeznem.

2012. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!