Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a ferjem...

Melinda 88 kérdése:

Mit tegyek, ha a ferjem minden nap melo utan sorozik? De napi 5-6 sort megiszik? Felek ez nem vezet jo uthoz, engem nagyon zavar, de o ezt nem erti meg

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 21:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
93%

Az alkoholizmus a mértéktartás képességének elvesztését jelenti. Volt alkoholista a családban, aki próbált kimászni belőle és nem ment.


Nem mennyiségeken és gyakoriságon múlik, hanem amikor nem tudja konrollálni. Onnantól függőség.


Egy példa: van egy barátnőm, aki néha-néha rágyújt, de van amikor akár hetekig sem, ő nem függő.

Én fél nap után ideges leszek, ha nem gyújthatok rá, képes vagyok éjjel lemenni a boltba érte - nálam ez már függőség.


Az alkohol ugyanilyen. Nem az a gond, hogy naponta sörözik, hanem az, hogy teljes prioritást kapott az alkohol.


A férjem kapott a szüleimtől 10 liter sört egy cseh nyaralásból ajándékba. Minden este megivott fél litert belőle. Viszont mielőtt kibontotta, végiggondolta, hogy kell-e még aznap vezetnie. Ha igen, akkor nem nyitotta ki és kimaradt az aznapi. Pedig mondhatta volna, hogy "Figyu, soförkődj most nekem légyszi". Amikor vizsgára készült, akkor se, mert nehezebben tanul tőle.


A feljebb említett rokon viszont cukrász volt, reggelente program volt a kollégákkal, hogy rumoznak. Aztán esténként egy pohár bor. Ha nem ihatta meg, vitatkozott a családjával. Néhány év múlva már napi két üveg bor lett belőle.

2012. jún. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
48%

15-ösnek igaza van. Egy szó sem esett arról, hogy a pasi agresszív-e? Csak hogy iszik napi 5 sört. Az én szüleim is amikor jobban ment gyerekkoromban, anyám áthívta a szomszédasszonyt és együtt konyakoztak, meg söröztek, csak úgy, beszélgetés közben. Nem vert, nem lett agresszív és nem tartotta senki alkoholistának. A környezetünkben szinte mindenki megiszik egy két pohár sört, vagy bort naponta, ez teljesen normális , az exem apja pl megivott mindennap egy liter bort, és semmi baja nem lett, vezető pozícióban dolgozott és imádja a családja, gyönyörűen élnek. miket írkáltok hogy ettől valaki alkoholista, uramisten? Meg, hogy lassan ott tartunk hogy elítélendő a kávé,tea?? Kérdező, ha látod az agresszivitást a párodon, ha nincs sör, na AKKOR lépj!

Mégha azt hinné valaki, hogy iszom, akkor elmondanám hogy az esküvőnkre kapott whiskey 1 év alatt fogyott el...

2012. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Sorry, most olvastam hogy nem agresszív. Akkor próbáld elérni nála, hogy legyen az öt sörből mondjuk 2-3 naponta.
2012. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
koszi,igazad lehet,o azt mondja azert issza meg h jol esik es ennyi,csak attol felek h nehogy naprol napra tobb legyen
2012. jún. 29. 12:34
 25/28 anonim válasza:

Szia!

Sajnos, nálunk is hasonló a helyzet.Nálunk is mindennapos dolog a sörözés.kettőt hozz munkából hazafele jövet,majd még egy, esetleg kettő is lecsúszik.van ,hogy titokban lép le sörért.nekünk is van egy 1éves kisfiúnk, akinek talán nem ezt kéne látnia.rengeteget veszekszünk ez miatt, de Ő nem érti mi is ezzel a gond.engem viszont rettenetesen zavar, mivel az apám is az alkohol miatt veszítette el a családját.Én is tanácstalan vagyok, már nem tudom mit mondjak neki.

Remélem nektek sikerül megoldást találnotok a problémára.

2012. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
mintha a tukor kepemetolvasnam,de remlem lesz valtozas
2012. jún. 29. 15:11
 27/28 anonim ***** válasza:

15 Szerencséd van,hogy nem találkoztál még agresszív alkoholistával,sajnos az én környezetemben csak olyan van.


Kérdező,szerintem ez ellen tenned kell.Már csak azért is,mert elég visszataszító az,amikor valaki iszik.Legalábbis nekem.

2012. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%

25-ös vagyok.én is ebben reménykedem.én már néha úgy érzem nem bírom tovább.néha talán jobb lenne, ha nem szeretném Őt ennyire.

Kitartást kívánok neked!Remélem túl lesztek ezen a próbán.

2012. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!