Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is volt ilyen helyzetben?...

Más is volt ilyen helyzetben? Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
20/L vagyok...és anyukámmal vannak problémàim. Ùgy gondolom már bőven eljött az ideje annak, hogy önállòbb életet éljek. Másik városban tanulok, mint ahol élünk és most nyári szünetben is szeretnék több időt tölteni itt, hiszen itt vannak a barátaim, ismerőseim stb, viszont ő kb megsértődik hogyha el merek jönni a családi hàzbòl pár napra...Naponta átlagosan 5-ször felhív, folyton aggodalnaskodik mindenen. Èrtem én, hogy a lànya vagyok és félt viszont ìgy azt éri el, hogy vagy nem mondok el semmit neki vagy a folytonos visszahùzàs, negatìv hozzáállás miatt egyre befeléfordulòbb vagyok. Ha erről beszélek vele, akkor megsértődik és azzal jön, hogy más örülne, ha foglalkozna vele az anyja. Persze ilyenkor lelkifurdalásom lesz és rosszul érzem magam és inkàbb otthon maradok, de ùgy érzem megfulladok...Mi a véleményetek a helyzetről?
2012. jún. 29. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell neki mondani, hogy felnőttél, van külön életed, barátokkal, egyszer el kell engednie, és hogy ne hívogasson folyton, majd te hívod vagy nem veszed fel a telefont. Hálás vagy mert ennyit segített az életben, de nem foghatja örökké a kezed. Ha megsértődik, az az ő baja, hogy nem tudja elfogadni az élet haladását. Nálam apa hívott minden nap amikor elkerültem az ország másik végébe. Bár én már 15 évesen kezdtem az "elszakadást" amikor 100 kilóméterrel a szülői háztól mentem középsuliba. De nálam már megszokták hogy elég egy héten egyszer-kétszer hívni, vagy én hívom őket.
2012. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Próbáld megtudni mik az indokai, talán úgy jobban megérted miért fog vissza Téged. Az én anyukám nagyon szigorú volt velem mindaddig amíg le nem érettségiztem. Még egy moziba se mehettem el a barátaimmal, nem hogy szórakozni. A fősuli alatt is csak fokozatosan jutottunk el odáig, hogy nem kellett engedélyt kérnem, ha nem otthon aludtam. De nagyon gyakran elhangzott az "amíg az én kenyerem eszed, és az én házamban laksz, addig azt csinálod amit én mondok". Gyűlöltem. Megismertem egy férfit, én Győrben tanultam, ő Pesten élt, először a hétvégéket,aztán a nyarakat is nála töltöttem, végül hozzá költöztem, munkát is kerestem, most diplomáztam.

Legyél türelmes, fokozatosan enyhülni fog anyukád, és kitartást, előbb utóbb saját lábra állsz :) Azért ne hagyd magad, ha szeretnél valamit, csak erőltesd .)

2012. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. júl. 23. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!