Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehetünk csak...

Miért nem lehetünk csak szimplán boldogok végre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!

Ez volt az előző kérdésem még régebben, erről biztos emlékezni fognak rám néhányan: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Nagyon jól megvagyunk még mindig a kedvesemmel, javulgat, és még mindig nagyon szeretjük egymást. Nagyon örültem amikor azt mondta, hogy hozzám jön. Az ő szüleinek elújságoltuk hamar, ők nagyon örültek, hogy így is nagyon szeretem és törődök vele. Megbeszéltük, hogy az én szüleimmel még várunk mert az neccesebb dolog lesz, ők nem igazán örültek már annak sem, hogy 6 évvel idősebb. Nah hát másfél hete elmentünk hozzájuk. Nem fogadták kitörő örömmel a hírt, inkább visszafogottak voltak. Múlt héten egyik nap hazafele beugrottam anyuékhoz valamiért, majd anyu úgymond "bizalmas" módon megkérdezte, hogy ezt tényleg komolyan gondolom-e, hogy elveszek feleségül egy 6 évvel idősebb nőt aki ráadásul még beteg is? Én tök nyugodtan válaszoltam neki, hogy igen, és nem érdekel, hogy beteg mert meg fog gyógyulni. Erre ő teljesen kibukott, hogy nem csinálhatom velük ezt, ilyeneket és hasonlókat vágott a fejemhez. Meg azt, hogy ilyen beteg nőtől sose lesz unokájuk. Pedig "csak" mellrákos. Nem akarom ezt az egészet elmondani a kedvesemnek mert félek, hogy visszaesne abba az állapotba ahonnan kiindultunk, és azt sem akarom, hogy megint mondja a hülyeségeit mint azelőtt, hogy hagyjam őt el. Érzi rajtam ő is, hogy gond van, de nem akarom neki elmondani, viszont azt sem akarom, hogy azt gondolja miatta vagyok feszült mostanában. Mit tegyek szerintetek?

Lelohasztó, hogy mire megkaphatnám életem szerelmét egy életre, jönnek anyámék. :-(


2009. júl. 8. 19:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mindig próbálom a másik szemével látni a dolgokat és azt gondolom, hogy anyukád szeret Téged és talán attól fél, hogy nem leszel boldog, ha Őt veszed el feleségül. Az anyák ilyenek, igazi anyatigrisek. Talán azt kellene megértetned édesanyáddal, hogy Te akkor nem leszel boldog, ha nem lehet a feleséged. Mondd el Neki, hogy Téged ez nagyon bánt, mert szereted a párod és boldogtalan lennél, ha nem úgy állnának az esküvőhöz, ahogy kell. A lényeg, hogy a lehető leghiggadtabb legyél.

Hidd el, ha most nem győződ meg őket, akkor az esküvőn nem lesz jobb. Nekem az anyósom el sem jött az esküvőnkre, a férjem folyton utánna telefonálgatott. Szörnyű volt, de talán még rosszabb lett volna, ha eljön. Ezt nem kívánom senkinek. Még előtte le kell tisztázni a dolgokat. A párod előtt pedig ne titkold a dolgot, mert abból még nagyobb kalamajka lesz. Mondd el neki, hogy anyukád egy kicsit nehezen akar elengedni, mert tudod milyenek a fiús anyák, mert mind ilyen:) Próbáld mosolyogva felfogni! Nem szabad haragoskodni, semmi értelme. nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!!

2009. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

még annyit, hogy a párod nem kell úgy kezelni, mint egy porcelán babát. Attól, hogy beteg nem hülye és ismer téged és tudja, hogy bánt valami. A legfontosabb az, hogy ne titkolj el előle semmit, mert ha azon rágódik, hogy vajon mi bajod és miért nem mondod el neki, az talán jobban aggasztaná, mint ha elmondod.

2009. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, de én is ismerem Őt, és akkor meg azon törné a fejét, hogy miért nem felel meg anyuéknak.

Egyébként én sem tudom miért nem felel meg, okos, intelligens, gyönyörű, nem kellene mindennek a negatív oldalát nézni. A 6 év szerintem nem sok. Én komolyodtam hozzá, ő meg kicsit "lehülyült" hozzám és tök jól elvagyunk.

2009. júl. 8. 20:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne mondd el neki, mert nagyon bántaná, tuti. Ne törődj az anyáddal, csak a saját életeddel foglalkozz! Az a legfontosabb, hogy ti boldogok legyetek!


És ne hagyd, hogy akárki is "beleártson" az életetekbe!!!

2009. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint anyukád féltékeny. Az, hogy párod beteg, csak egy ok neki amiért kifogásolhatja. Ha nem lenne beteg, de 120 centi lenne, akkor azt mondaná, hogy egy törpe ne szüljön neki unokát. Ha szőke lenne, akkor neki nem kell buta szőke unoka, ha meg nagyon szép lenne akkor leplázacicázná. Majd elmúlik, ha rájön, hogy ebbe nincs beleszólása. Ha nem fogadja el a párod, aki része az életednek és választanod kell, anyukád fog veszíteni. Bár szerintem anyukád előbb-utóbb észhez tér. Kedvesednek és neked nagyon sok boldogságot és sok édes kisbabát kívánok! Ha meg anyukád nagymama lesz úgyis ő lesz a legbüszkébb nagymama, mert a babában a te vonásaidat látja majd. Akkor majd más problémák lesznek. :D
2009. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én anyum is nagyon a külsőségeket nézi sajnos, pedig azt hiszi magáról, hogy nem, egyszerűen vannak ilyen "racionális" emberek, ezt el kell fogadni, hogy alapvetően valószinűleg nem rosszat akar. Pár beszélgetés szerintem segithet, és ha látja rajtad, hogy boldog és kiegyensúlyozott vagy, az is segit! Mert azért alapvetően jót akar, téged sikeresnek, boldognak látni! Magadatokat meg szerintem úgy tudod védeni, hogy nem nagyon aggódsz ezen, élvezd a helyzetet, tervezgessetek, párod gyógyulgasson nyugodt körülmények között, ne hagyd, hogy mások eltérő életszemlélete a tiedre is rányomja a bélyegét, ez az ti életetek mostmár :) 6 év egyébként szerintem egyáltalán nem sok véleményem szerint. Sok boldogságot!
2009. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia! Az elobbi kerdesednel is irtam :))

Nagyon orulok, hogy meg mindig, valtozatlanul szeretitek egymast!♥

Anyukadnak viszont annyit elmondhatsz, hogy vele vagy boldog. Ha o nem lenne akkor boldogtalan lennel, es biztos azt nem szeretne anyukad.

Nagyon sok boldogsagot kivanok nektek!♥

32/n

2009. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Anyukádnak meglehet a maga véleménye, te meg már felnőtt ember vagy, neked is meg lehet a magadé, és ezért nem kell lelkiismeretfurdalásodnak lenni.

Te meg a párod vagytok most már egymás legközelebbi hozzátartozói. Tedd azt, amit az eszed diktál, édesanyádnak nem vagy köteles megfelelni! Amiken aggódik, az érthető, de nem ok arra, hogy bármit is máshogy gondolj.

2009. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!