Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet buta a kérdés, de...

Lehet buta a kérdés, de spóroljak vagy ne a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Most lett vége egy hosszú kapcsolatomnak, amiben az utóbbi 1 évben csak spóroltam, egy közös cél érdekében. De mivel ez a cél szertefoszlott, még az élettől is elment a kedvem egyenlőre. A 3 évi megtakarított pénzt lekötöm, nem sok ugyan, 350 e ft. Anyámékkal már nem szeretnék sokáig együtt élni, mert nem jó itthon velük, az emberre még akkor is ráordibálnak, ha este 10 kor megyek ki halkan fogat mosni. :( A többit nem is részletezném, ez csak egy példa volt. Pl: nagyon szeretnék új cuccokat venni, tv-t, ágyat, de ha 1-2 éven belül elköltöznék, akkor ezeket hogy tudnám magammal vinni messzebbre? Viszont nem vagyok az a pénzköltős nő, aki minden hónapban 10 ezert otthagy szolira, 5öt fodrászra, 5öt műkörömre, és az összes többit ruhára és szórakozásra. Havi 20 ezret költök el maximum ilyenekre. Viszont így, hogy most már nincsen kapcsolatom, amiben nagyon nagyot csalódtam, nem látom értelmét a spórolásnak sem. Viszont egyedül meg sosem tudnék annyi pénzt félretenni hogy egy nagyobb dolgot megvegyek, így nem is látom értelmét. De most mégis mit csináljak? Az előző kapcsolatom miatt feláldoztam a baráti kapcsolataimat, és 4 évet a fiatalságomból, egész egyetem alatt 1x voltam bulizni, titokban. Ha lehetne most előről kezdeném az egészet, koliba költöznék, viszont 22 évesen már nem szeretnék még tovább tanulni, pedig mehetnék. Mit kezdjek az életemmel? Mi lenne a helyes?

2012. jún. 30. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én spórolnék.Sose tudhatod mikor jön jól az a kis megtakarított pénz.Kell,hogy legyen tartalék.
2012. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem ér véget az életed, hogy megszakadt egy kapcsolatod? Ha el akarsz költözni otthonról, addig spórolj, amíg lehetőséged van erre, mert már egy albérlet mellett ezt nehezen tudod megtenni.
2012. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen spórolj. Két oka van.

Először is jöhet bármilyen előre nem látott kiadás. Most ez morbid, de pl. anyukámnak egyszerre haltak meg a szülei, autóbalesetben (persze ők voltak a vétlenek, zebrán, zöld lámpánál keltek volna át). Spórolt pénz nuku, a gyász mellett még hitelt is fel kellett venni, hogy el tudjuk temetni őket.

Másodszor az egy dolog, hogy egyedül nem tudsz nagyobb dolgot megvenni (gondolom, házra ilyesmire gondolsz). De ha most félreteszel, és lesz egy olyan párod, aki szintén így gondolkodott, akkor könnyen lehet, hogy a kettőtök által félrerakott pénzből már meg tudjátok venni :)

2012. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik, amit még nem soroltak fel, ha valami miatt mégiscsak elköltözöl a szülőktől, és pl. albiba mégy, biztosan lesznek olyan dolgok, amikre majd akkor és ott költened kell. Akkor majd nagyon jól jön, hogy lesz mihez nyúlnod úgy, hogy esetleg még akkor sem kellett "teljesen kimeszelned" magad.

Szerencsés alkat vagy, hogy felesleges dolgokra nem költöl, hidd el, nem lenne értelme elszórnod olyasmire, amire igazából nincs is szükséged.

2012. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha spórolsz. Sosem tudhatod mire kellene az a kevéske pénz és milyen jó lesz ha van. Én is sokáig spóroltam amikor párkapcsolatban éltem a barátnőmmel egy saját autóra gyűjtöttünk mert mindig apámét használtam és nem akartam folyton kölcsön kérni tőle ha kellett valamire. Szakításunk után hazamentem a szüleimhez akkor nem kellett autó mert mienk tartsunk fent egyszerre kettőt. Spóroltam tovább úgy ahogy eddig és milyen jól jött az a pénz akkor amikor kaptam egy jó lehetőséget és ennyi pénzkellett rá nem mondom mennyi de nem kevés pénz volt, és jól jártam mert saját lakásom lett, mert a tulaj külföldre ment végleg és ugye hitele volt pár százezret ha kicsengettem neki akkor enyém lett a lakása és ennyi.
2012. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem találd meg az arany középutat! Tegyél félre pénzt, de ne azon az áron, hogy mindenről lemondasz. Élvezd az életet, de gondolj a jövődre is! Szóval ne szórd el az utolsó fillérig az összes fizudat, határozz meg egy összeget, amit minden hónapban félreteszel, a többit meg költsd olyasmire, ami örömet okoz neked!

A legközelebbi kapcsolatodnál meg figyelj arra, hogy önmagad maradj, ne akarj mániásan megfelelni a másiknak, csak olyan mellett köss ki, aki a te igényeidet is figyelembe veszi, akkor nem úgy fogod megélni az együtt töltött időt, hogy feláldoztál x évet az életedből.

2012. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a legjobb az lenne, ha ezt a pénz befektetnéd abba, hogy külföldön dolgozhass! Akár megtízszerezheted, ha van hozzávaló szakmád, végzettséged, és beszélsz valami nyelvet!
2012. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utazz el nyaralni, jót fog tenni :)
2012. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!