Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akik úgy házasodtak...

Van olyan, akik úgy házasodtak össze/ élnek együtt (akár házasság nélkül), hogy elsők voltak egymás életében, de mai napig boldogok együtt?

Figyelt kérdés

Annyira rossz azt hallani, hogy akik elsők egymás életében (mindketten csak egymással feküdtek le pl.), azok előbb-utóbb szétmennek, megcsalják egymást bla-bla-bla.

Miért?Olyan ember már nem is létezhet, aki őszintén szereti a párját?Annyira hülyeség ez, hogy, ha valaki csak egy emberrel feküdt le (akár nő, akár férfi), akkor nem lesz hosszú távú a kapcsolat, a házasság, mert kíváncsi lesz más emberre is...

Szerintem ez megint csak ilyen média által nyomatott baromság, mint az, hogy a szilikon mell-száj-segg a tökéletes nő, meg a gazdag-kigyúrt testű a tökéletes férfi...Amit meg sokan el is hisznek és az után mennek. Ugyanígy elterjedt ez is, hogy ha az elsőhöz mész hozzá/az első nőt veszed el, akkor biztosan hajt majd a kíváncsiság...

Szerintem akik ezt állítják, soha nem tapasztalták még meg, hogy mi az igaz szerelem. Én és a párom 10 éve vagyunk együtt, csak Vele feküdtem le, Ő is csak velem, és nem hogy kíváncsi vagyok másra, hanem elképzelni sem tudom, hogy más hozzám érjen rajta kívül!És a szex is nem hogy unalmas lenne, egyre izgalmasabb, mert egyre több mindent merünk kimondani, hogy ki-mit szeretne(és másban is). És egy kapcsolat egyébként sem a szexen alapszik, hogy csak azért mert, xy és xy csak egymással voltak, akkor törvényszerű, hogy megcsalják egymást csak szex miatt.

Ki hogy vélekedik erről?Vannak esetleg 20-30-40 éve együtt élő, boldog párok? Remélem igen!

L


2012. jún. 30. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10%

Nem kizárt, de tény, hogy ritka. És akik elsők is egymásnak, és úgy élik le az életüket, azok javarészt tartottak némi szünetet a kapcsolatban (évekre gondolok úgy, hogy voltak mások is)

Nekem legalábbis ilyen ismerőseim vannak többségben.

2012. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm akik fiatalon jöttek össze, pár év után össze is házasodtak, viszont 10 év után még is elváltak...

Pedig imádták egymást, szinte együtt nőttek fel, senki sem gondolta, hogy ők elválnak... De hát mégis!

A nő szülei és a pasi nem jöttek ki, a férj azt mondta válasszon kit tart fontosabbnak, mert sosem védte meg, erre a nő azt mondta neki, hogy viszlát...

Szóval kiszámíthatatlan ez..

2012. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Kevés olyan kapcsolat van ahol a párok boldogak együtt,az meg még ritkább hogy hosszú idő után boldogak maradjanak azok akiknek más párjuk nem volt az aktuálison kívül


Ez egyrészt a kíváncsiság miatt is van,tapasztalatlanok,kíváncsiak hogy milyen mással a szex stb Főleg a férfiaknál van ez így,akik minden nőt meg akarnak dugni

2012. júl. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kissé félve szólok hozzá a bejegyzéshez, a kapcsolatok hosszúságát olvasva ugyanis, a barátommal mi még nagyon kis kezdők vagyunk együtt. Már 6 éve ismerjük egymást; mindig meg volt közöttünk az a bizonyos kis szikra. Mint az később kiderült, a megismerkedésünk kezdetétől nagyon tetszettem már neki, és egy 2 év elteltével ismerte be magának, hogy szerelmes belém. Én persze hárítottam, akár hányszor felhozták a barátnőim a témát, vagy ha éppen ő tett egy kis megjegyzést, de az élet még is úgy hozta, hogy 9. hónapja együtt vagyunk szerelemben, békében, elfogadásban :) Nekem korábban volt már egy srác az életemben, akibe szerelmes nem voltam, és a csókolózásnál sem történt több soha sem, a barátomnak azonban én voltam az első minden tekintetben.

Természetesen, nem tervezi, vagy beszéli meg az ember az ilyesmit előre, de szerintem már az első perctől kezdve érezhető volt, hogy hosszú távú kapcsolat lesz a mienk. Most 18 évesek vagyunk, rövidesen egyetemre kerülünk. Nem tudom, hogy mit hoz a jövő, volt már szó közöttünk olyasmiről, hogy "majd ha összeházasodunk", "ha majd gyerekeink lesznek", szóval kölcsönösen gondolkodunk ezekről a dolgokról. Nem szeretnék rózsaszín ködfelhőben élni, főleg, hogy az én szüleim házasságát látva tudom,hogy borzalmas következményei lehetnek egy nem működő házasságnak. Ti, mint tapasztalt, évek óta együtt járó, élő párok, mit gondoltok, mi lehet ezeknek a működő kapcsolatoknak a titka? A szerelem? Elfogadás? Kompromisszumkötések? Az egymásra való idő odaszánása? Kérdező! Ti hány évesen jöttetek össze?

2012. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!