Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összebútorozás? Vagy házasság?...

Összebútorozás? Vagy házasság? Vagy egymás után mindkettő? Milyen sorrendben? Érvek?

Figyelt kérdés

+1 kérdés: több évnyi együttélésután a férfiak nem érzik úgy, h mindenük megvan, minek is kéne összeházasodni?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2009. ápr. 2. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Összebútorozás!Papírok nélkül is boldogok vagyunk!

26/L

2009. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
mindenképpen csak összebútorozás.
2009. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Összebútorozás, tapasztalatszerzés, házasság!

Nálam ez a sorrend működött és működik a mai napig. (14 év után is)

Nem minden férfi házasodik azért, hogy mindene meglegyen, van aki azért, mert szereti a párját!


-ezt egy 50 éves férfi írta Neked, sok boldogságot!-

2009. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Összebútorozás, majd fél év múlva esküvő (mi 1 hónap alatt dobtuk össze az esküvőt, nem szerveztük évekig).

Ha már az elején tisztázod vele, hogy Te márpedig szeretnél férjhez menni előbb utóbb, akkor megérti, és biztos el fog venni. Én mondtam a férjemnek, hogy oké, költözzünk össze, de vegyünk gyűrűt, és majd legyen esküvő is. És meg is kérte a kezem a költözés után 3 hónappal.

(Mi előtte 7 évig jártunk, azért volt ilyen gyors minden)

Beszélgessetek hogy ki mit vár a jövőtől! Ha nagyjából azonosak az elképzelések, akkor nem lesz semmi baj.

2009. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Összebútoroztok, és megismeritek egymást... nem hülyeség az a mondás, hogy lakva ismerszik meg az ember! Ha összeházasodtok, akkor utána úgyis következik az együtt élés, hiszen minek házasodnátok össze, ha marad mindenki a saját otthonában?

De az együttélés után ha szeretnétek, természetesen össze lehet házasodni, bár ami működik papír nélkül, az nem attól lesz jobb vagy rosszabb. Ahol meg probléma van, az előjön házasságon kívül is.

Az én példám: 4 éve vagyunk együtt, másfél éve együtt élünk, és két hónap múlva össze is házasodunk. Nekem ez az ideális sorrend. Valamilyen szinten a házasság is fontos nekem és a páromnak is, úgyhogy az is meglesz :-) Utána jöhet a baba.

2009. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már éltem együtt pasival, nagy szerelem volt, meg is kérte már régen a kezem, de nem bírtunk egymással együtt élni, úgyhogy szétmentünk.

A következő kapcsolatomban még viszonylag az elején leszögeztem, hogy én addig nem szeretnék sem házasságot, sem jegyességet, míg min. egy évet együtt nem élünk, viszont azt sem szeretném, ha évekig menyasszony legyek, így a lánykérést követő évben esküvőt szeretnék.


Három éve voltunk együtt, amikor összeköltöztünk albérletbe, rá három évre megvettük a közös lakást (mármint a bankkal közöst:)), a következő évben megkérte a kezemet, rákövetkező évben esküvő, következő évben gyerek. Azóta eltelt megint egy év, én pocakos vagyok a második gyerkőccel.


Amikor megkérdeztem, hogy miért várt a hetedik évig, azt mondta, hogy igazából hirtelen döntötte el a lánykérést. Munka után hazafelé az autóban elgondolkodott, hogy tulajdonképpen mindene megvan, amit szükségesnek tart a családalapításhoz: szerető társ, lakás, autó, biztos(nak vélt) állás. Tulajdonképpen akkor döbbent rá, hogy már odáig is jóban-rosszban együtt voltunk egymás mellett, akkor meg miért ne legyek a felesége, miért csak a barátnője?

2009. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
mi 4 éve élünk együtt és idén lesz az esküvőnk.. :) és a párom még jobban szeretné a házasságot, mint én.. szóval nem igaz, hogy azért mert együtt élsz egy férfival, akkor már elég is neki ennyi.. :) persze van akinek igen..de ez ugyanúgy megvan nőben is. 24/nő
2009. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én úgy gondolom, h nekem fontos az, h a felesége legyek, ne a barátnője, másrészről nem tartom szükségszerűnek az összebútorozást esküvő előtt. Ennek ellenére én tényleg kíváncsi vagyok a véleményekre, és ha valakit lepontoznak, nem én voltam :-)
2009. ápr. 2. 15:13
 9/20 anonim válasza:
100%
Szerintem is előbb az összebútorozás, aztán a házasság. Miért ne ismernétek meg egymást jóban rosszban? Összeköltözés után mindenképp lesznek olyan dolgai a másiknak amikre nem is gondoltatok és lesznek súrlódások. Ha rögtön összeházasodtok, akkor sokkal többet vártok majd a másiktól és mi marad meg a házasság elejéből? Nem hajtod le a wc ülőkét, szanaszét hagyod a zoknikat, mirét nem mosogatsz el te is......össze kell csiszolódni...vagy így vagy úgy. Ha ez megtörtént, akkor a haba tortán az esküvő, mint egy megkoronázása a kapcsolatotoknak. Attól, hogy egyből a felesége leszel együttélés nélkül, nem biztosíték arra hogy tökéletes lesz minden. Jön egy veszekedés, aztán valamelyikőtök a másik fejéhez vágja hirtelen felindulásból majd, hogy kár volt összeházasodni. Persze nem komolyan gondolja, de azért elég rosszul esik majd, egy törés lesz a kapcsolatban...stb. Meg egyébként is. Hadd hogy ő döntse el mikor áll rá készen. A pasiknál ez nem olyan egyszerű mint nálunk lányoknál. Ha maga dönti el, hogy megkéri a kezed, anélkül, hogy mondanád neki, hogy itt lene már az ideje, sokkal édesebb lesz...hidd el. Türelem.
2009. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

5 évig éltünk együtt aztán össze házasodtunk és 1 év házaság után elváltunk.


A barátnöm 10 éve 2 hónapos kapcsolata után házasodott és a mai napig normális jólmüködö kapcsolatban él.


Na most ha bármelyik is jobban müködne az egyiknál akkor mindenki azt vállasztaná.

2009. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!